Jump to content
doggy

Υπάρχουν Gamers ανάμεσα μας;

Your gaming thing  

26 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Για να δούμε πόσοι gamers είμαστε εδώ μέσα?

Σε τι πλατφόρμες παίζετε; Το Poll είναι multiple choice οπότε αν έχετε πάνω από ένα αγαπημένο, μπορείτε να το δηλώσετε!

Επίσης όσοι θέλετε μπορείτε να δώσετε τα Gaming Network handles για να μπορούν να σας κάνουν add άλλα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Και ξεκινάω πρώτος. :) 

Παλιότερα PC / Steam gaming με handle: Kourampies (http://steamcommunity.com/id/doghous)

Τα τελευταία χρόνια και αφότου μετακόμισα Ολλανδία, λόγω έλειψης χώρου για Gaming PC πήρα ένα PS4 το οποίο πρόσφατα αντικαταστάθηκε από το PS4 Pro & μια 4K TV :)

θα με βρείτε στο PSN σαν kourampies_  (https://my.playstation.com/kourampies_)

 

Link to comment
Share on other sites

Και ξεκινάω πρώτος.  
Παλιότερα PC / Steam gaming με handle: Kourampies (http://steamcommunity.com/id/doghous)
Τα τελευταία χρόνια και αφότου μετακόμισα Ολλανδία, λόγω έλειψης χώρου για Gaming PC πήρα ένα PS4 το οποίο πρόσφατα αντικαταστάθηκε από το PS4 Pro & μια 4K TV
θα με βρείτε στο PSN σαν kourampies_  (https://my.playstation.com/kourampies_)
 


Warn 10% λογω playstation γιατι δεν παιζεις native 4k.
Ακου δεν εχεις χωρο για pc.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω που δεν έχω χώρο. Στο σαλόνι να το βάλω; Στο επόμενο σπίτι που θα έχω γραφείο θα μπει και PC

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα, κρυφοκονσολάκια.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κονσολακιας απο Αμιγκες νιντεντες κλπ μέχρι το Πλεηστεσηο το 1! Πριν κανα μηνα ξανατρεξα Gran Turismo 2! Τωρα πλεον μονο PC οτι κάτσει με ποιο πολυ εμφαση στα της Creative assembly και PARADOX. Απο MMO καποτε wow τωρα κανα planetside 2 οταν εχω χρόνο. Περιοισμενη η κινητικότητα μου σε αγορα λόγο ανεκαθεν capital control στον λογαριασμό. με 490 που μενουν καθαρα στον μισθό μονο σε προσφορές παίρνω κατι πχ την τριλογία Witcher

Edited by naruel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την περίοδο έχω καεί ξανά με το Tom Clancy's The Division!

Αν και έχω πάρει αρκετά νεότερα παιχνίδια, ακόμα με καίει άσχημα αυτό. :) 

Στο PS4 of course

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πρέπει να ζωντανέψουμε ξανά το θέμα αυτό :good:

 

Εγώ είναι κονσολακιας, και κυρίως σε playstation κονσόλες (Με το PC δεν το έχω καθόλου) 

 

Το καλοκαίρι έγινα κάτοχος και εγώ ενός PS4 απο τα τελευταία που βγήκαν (ως συλλεκτικά) 

 

Μάλιστα πριν από ημέρες πούλησα και το παλιό το ps3, δεν της κρατάω της κονσόλες εγώ.

 

Αγαπημένα παιχνίδια 

 

Metal gear solid , όλη η τίτλοι της σειράς και ειδικά το τελευταίο το 5 ο Hideo kojima έβαλε  γκολ από το πρώτο δευτερόλεπτο. :jig:

 

Assassin's creed / God of War / call of duty .

 

Από racing κτλ need for speed,  αλλά κάποια συγκεκριμένα κυρίως γιατί κάπου κάπου γίνονται λίγο κουράστηκα και είναι λίγο σαν ξανά ζεσταμενο φαγητό (κάτι σας της ταινιες Fast And furious ένα πράγμα...:aww:

 

 

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μωρε και εγω φαν της κονσολας ημουν αφου συμφερει οικονομικα περισσοτερο, όμως πηρα gaming laptop τωρα και δεν με βολευει πλεον η κονσολα. το ps4 αυτη τη στιγμη ειναι για να βλεπει νετφλιξ η κοπελα μου:p

τωρα απο παιχνιδια ειμαι φαν των fps και προτιμω το battlefield απο το call of duty. το αγαπημενο μου παιχνιδι ομως ειναι το witcher 3, οπου γι αυτο ειχα παρει τοτε και την κονσολα. το παιχνιδι απλα κορυφαίο! οποιος δεν το εχει παιξει το συνιστώ με κλειστα ματια!:good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το πιάσαμε το θέμα αυτό, PS5 ποιος θα πάρει;

Προσωπικά θα περιμένω να βεβαιώσω πως θα έχει wall mount. Το καινούριο Xbox X series δεν με ενθουσίασε το σχήμα του, μοιάζει με κουτί από Mini pc.

Επίσης από τον καιρό του τελευταίου μου ποστ μέχρι σήμερα έχω γίνει κάτοχος ενός Xbox One X (Project Scorpio limited edition) και του Google Stadia (cloud gaming solution που δεν χρειάζεσαι κονσόλα η PC, γίνεται stream το παιχνίδι στην οθόνη σου).

Υποδομή για το Stadia δεν υπάρχει ακόμη στην Ελλάδα, αλλά έχουν Ολλανδία και το είχα κάνει pre-order μόλις ανακοινώθηκε.

 

Α! Και από το 2018 μετακόμισα σε νέο σπίτι όπου έφτιαξα "man cave". Πάρτε και μια δυο φωτό.5c6255681225c15d05394d640f0fde3d.jpg&key=f2787d5df97b07407e9823e8e13e4c423d3bd1ae872938b0ed01ce3266561d29ea28daa203da0ec92f47f0a758f7b81b.jpg&key=968d3d12ff7638352135e06f5276c07cce99f2daece768d2afc3b5025ffe93834675ab89e4097514fc14f6580403ee1d.jpg&key=2044b261a39cbb5464dc73e2b4a334e757425250feddc1413e71ea1976795e5b

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε doggy

 

Μπορείς να δώσεις καμία πληροφορία για το πώς έβαλες το ps4 στον τοίχο??

 

Πώς το έκανες, γιατί με ενδιαφέρει και εμένα για γλιτώσω και χώρο 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε doggy
 
Μπορείς να δώσεις καμία πληροφορία για το πώς έβαλες το ps4 στον τοίχο??
 
Πώς το έκανες, γιατί με ενδιαφέρει και εμένα για γλιτώσω και χώρο 
HideIT wall mounts.
Έχουν για όλες τις κονσόλες, και το PS & το Xbox και όλα τα χειριστήρια είναι με τέτοιες βάσεις.
Δες εδώ:
amazon.com/HIDEit-Mount-Black-Original-playstation-4/dp/B00PMLO4YK?th=1&psc=1

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ps5, όταν βγουν παιχνίδια και όταν πέσει σε
Κοίτα θα είναι backwards compatible με όλα του PS4. Προσωπικά θα περιμένω να δω αν θα βγει wall mount για να το αλλάξω με το PS4 Pro.
Και φυσικά ελπίζω να είναι πιο ήσυχο από πλευράς fans συγκριτικά με το PS4 Pro.
Πριν τα Χριστούγεννα αγόρασα στο black Friday 2η κονσόλα γιατί το παλιό pro (1st revision από pre-order) έκανε σαν την 28αρα ρουλεμανάτη που έχω στο polo μου.
Τώρα βέβαια μου καρφώθηκε η ιδέα αυτή την παλιά κονσόλα να την κάνω water cooled :wink:

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το PS4 σχετικά πρόσφατα οπότε δεν το έχω χορτάσει ακόμα. Το γεγονός ότι θα είναι backwards compatible το κάνει όντως ελκυστικό αλλά πολλά θα εξαρτηθούν από την τιμή που θα βγει. Διάβασα χτες ότι η Sony δεν έχει αποφασίσει τι τιμή θα του δώσει (αν θέλουμε το πιστεύουμε αυτό).

Έχει κανείς ιδέα αν υπάρχει στο πρόγραμμα κάποιο ανανεωμένο psvr, το οποίο θα εκμεταλλεύεται την αυξημένη ισχύ του ps5?

Link to comment
Share on other sites

Καλά το ότι το ps5 θα μπορεί να παίξει παιχνίδια από το ps4 , κρατάω πολύ πολύ μικρό καλάθι. 

Γιατί κάτι τέτοια ακούγονταν και για το ps3 ότι θα παίζουν τα παιχνίδια του ps1 και ps2.

 

Και το ίδιο ξανά ότι το στο ps4 θα παίζουν τα παιχνίδια του ps3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι λέγαμε για το dacwards compatible πριν από λίγο καιρό;

 

Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι .

 

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/PS5-Όχι-backwards-compatible-με-όλα-τα-PS4-games-στο-launch/58706.html

 

 

 

Στο τέλος θα πούνε ότι δεν θα μπορεί να υποστηρίξει... οπότε ξεχάστε τα παιχνίδια του ps4 στο ps4.

 

(Ότι είχε γίνει και με της προηγούμενες κονσόλες)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι λέγαμε για το dacwards compatible πριν από λίγο καιρό;
 
Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι .
 
https://www.enternity.gr/Article/Games/News/PS5-Όχι-backwards-compatible-με-όλα-τα-PS4-games-στο-launch/58706.html
 
 
 
Στο τέλος θα πούνε ότι δεν θα μπορεί να υποστηρίξει... οπότε ξεχάστε τα παιχνίδια του ps4 στο ps4.
 
(Ότι είχε γίνει και με της προηγούμενες κονσόλες)
 
 
 
 
Ξενέρωσα, και είχα έτοιμο πλάνο να πουλήσω τo PS4 Pro και να πάρω το 5 μόλις βγει.
Για να δούμε τι θα δούμε...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2020 at 9:00 AM, doggy said:

Μιας και το πιάσαμε το θέμα αυτό, PS5 ποιος θα πάρει;

Προσωπικά θα περιμένω να βεβαιώσω πως θα έχει wall mount. Το καινούριο Xbox X series δεν με ενθουσίασε το σχήμα του, μοιάζει με κουτί από Mini pc.

Επίσης από τον καιρό του τελευταίου μου ποστ μέχρι σήμερα έχω γίνει κάτοχος ενός Xbox One X (Project Scorpio limited edition) και του Google Stadia (cloud gaming solution που δεν χρειάζεσαι κονσόλα η PC, γίνεται stream το παιχνίδι στην οθόνη σου).

Υποδομή για το Stadia δεν υπάρχει ακόμη στην Ελλάδα, αλλά έχουν Ολλανδία και το είχα κάνει pre-order μόλις ανακοινώθηκε.

 

Α! Και από το 2018 μετακόμισα σε νέο σπίτι όπου έφτιαξα "man cave". Πάρτε και μια δυο φωτό.5c6255681225c15d05394d640f0fde3d.jpg&key=f2787d5df97b07407e9823e8e13e4c423d3bd1ae872938b0ed01ce3266561d29ea28daa203da0ec92f47f0a758f7b81b.jpg&key=968d3d12ff7638352135e06f5276c07cce99f2daece768d2afc3b5025ffe93834675ab89e4097514fc14f6580403ee1d.jpg&key=2044b261a39cbb5464dc73e2b4a334e757425250feddc1413e71ea1976795e5b

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

αρρωστιααααα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ήμαστε στα games 

 

για πάμε και σε μερικά

 

το νέο doom τα ΣΠΆΕΙ! :thumbsup2:

 

   

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επισης ακομα σχετικα με το doom 

 

για όποιον ενδιαφέρετε υπαρχουν εδώ και κάποιο καιρό 

 

η εκδοση   doom slayer collection που περιλαμβανη τα ΠΡΏΤΑ DOOM ΤΟΥ 1993 και μεχρι το 2016 

 

https://www.amazon.com/Doom-Slayers-Collection-PlayStation-4-Standard/dp/B07ZWBF157

 

 

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

επισης μετα το 

RESIDENT EVIL 2 REMAKE.  ΕΦΤΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ RESIDENT EVIL 3!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και πριν από λίγες ήμερες (αφού έπεσε η τιμή στα 20€) αγόρασα ένα παιχνίδι ύμνος για την Ελλάδα μας και τον τόπο μας.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και πριν από λίγες ήμερες (αφού έπεσε η τιμή στα 20€) αγόρασα ένα παιχνίδι ύμνος για την Ελλάδα μας και τον τόπο μας.

 

 

Δυνατό παιχνίδι, το είχα σε pre-order στο Xbox μαζί με figurine από τον Αλέξιο. Ωραίο παιχνίδι αλλά πολύ "μ@λ@κα" πέφτει εκεί

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.