Jump to content
yositosi

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΣΚΟΥΡΙΑ!!!

Recommended Posts

πάντως δεν κάνει και πολλά το παραπάνω... Και όπως προανέφερα για τις μπροστινές πόρτες που επίσης έχουν θέμα, το πουλί....

Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν , yositosi said:

αν όμως από κάπου γλύψει, τοτε 10000% εγκλωβίστηκε και έκανε ζημιά!

 

Νομίζω στο Γερμανικό το forum ? Η στο Ρωσικό που κοίταξα? (Δεν θυμάμαι ακριβώς)

 

Είδα ότι σε άλλον,  η σκουριά δεν ήταν μόνο στο μασπιες κάτω χαμηλά. (Όπως στο video που ανέβασα ποιο πίσω )

Αλλά και κοντά στο ύψος της πόρτας , δηλαδη στο ύψος κοντά στους μεντεσεδες να πω.

 

 

Για το αυτοκόλλητο το διάφανο που ειπα, αν εγκλωβίζεται νερό στην εσωτερική μεριά στο λάστιχο (Όπως στο video ,που το σηκώνει ο άλλος και τρέχει νερό)

Αν έχεις αυτοκόλλητο,  σε όλο το σημείο εκείνο και νερά να μαζεψει τα νερά δεν θα έχουν επαφή με το σασί του αυτοκινήτου,  αλλά θα είναι στο αυτοκόλλητο.

 

Πιστεύω ότι όσο ναναι θα έχεις μια προφύλαξη άμεση σε σχέση με πριν? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αυτο που ειναι τσαλακωμενο ειναι ενα λαμαρινακι καλυμα για την καλωδιωση που περναει απο κατω. 

Υ.Γ. δεν μπορω να ανεβασω φωτο απο την επισκευη οταν με αφησει θα τις ανεβασω.

Edited by dimikon70
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , dimikon70 said:

Καλημερα αυτο που ειναι τσαλακωμενο ειναι ενα λαμαρινακι καλυμα για την καλωδιωση που περναει απο κατω. 

Υ.Γ. δεν μπορω να ανεβασω φωτο απο την επισκευη οταν με αφησει θα τις ανεβασω.

 

Μήπως πρέπει να μειώσεις την διάσταση από της Φωτογραφίες? 

Για να μπορείς να της ανεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , dimikon70 said:

Καλημερα αυτο που ειναι τσαλακωμενο ειναι ενα λαμαρινακι καλυμα για την καλωδιωση που περναει απο κατω. 

Υ.Γ. δεν μπορω να ανεβασω φωτο απο την επισκευη οταν με αφησει θα τις ανεβασω.

 

αυτό που έχω με κόκκινο κυκλωμένο είναι λαμαρινάκι/καπάκι??? 

 

image.thumb.png.082013d7665e2de58e86f037dd84c492.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις τώρα το έλυσα πιάνει το εσωτερικό πλαστικο του μαρσπέ και απο κάτω φτάνει μεχρι την μεσαια κολωνα κατω απο την ζωνη ασφαλειας περναει η καλωδιοση προς το πορτ παγκαζ. Εχει 3 βιδες τορξ και μια βιδα για 10αρκι καρυδακι 

Link to comment
Share on other sites

@yositosi μετά από τόσα χρόνια δεν δόθηκε λύση. Παρα τις αλλεπάλληλες διορθωτικές οδηγίες.

Που να δεις μεταχειρισμένα που δεν το γνωρίζει ο ιδιοκτήτης και το βλεπει ενα βημα πριν τρυπήσει η λαμαρίνα όταν πουλάει το αυτοκίνητο.

Πιθανότερο είναι να βρεις λύση με κάποια πατέντα να σηκώνει το λάστιχο σαν αποστατης


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν , nikdev said:

@yositosi μετά από τόσα χρόνια δεν δόθηκε λύση. Παρα τις αλλεπάλληλες διορθωτικές οδηγίες.

Που να δεις μεταχειρισμένα που δεν το γνωρίζει ο ιδιοκτήτης και το βλεπει ενα βημα πριν τρυπήσει η λαμαρίνα όταν πουλάει το αυτοκίνητο.

Πιθανότερο είναι να βρεις λύση με κάποια πατέντα να σηκώνει το λάστιχο σαν αποστατης


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

και λίγο πιο ψηλά που τα άφησα όταν το έφτιαξα, και παλι κρατούσε νερό. Εϊναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ μικρές οι αποστάσεις σε εκείνο το σημείο! Ειλικρινά δεν ξέρω τι σκεφτόντουσαν οι τύποι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η επισκευή έγινε αλλά δεν μου βγάζει το εικονίδιο με το συνδετηράκι για να ανεβάσω φωτογραφίες. Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το διαγραμμισμένο επιλέξτε τα αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το βγάζει αυτο βγαίνει μαζί με το συδετηράκι προαπαθησα εχθες να ανεβασω μου το ξανα βγάζει μετά απο24 ωρες 

Edited by dimikon70
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω:

 

Τα λάστιχα που πρέπει να αγοραστούν είναι οι αριθμοί 15, 16, 18, στη παρακάτω φωτογραφία;;;;

 

Μπορούμε να τα προμηθευτούμε από την αντιπροσωπεία ή πρέπει από κανένα e-bay;;;

 

Κόστος από αντιπροσωπεία;;;;

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

645833100.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2021 at 2:38 ΜΜ, yositosi said:

 

αυτό που έχω με κόκκινο κυκλωμένο είναι λαμαρινάκι/καπάκι??? 

 

image.thumb.png.082013d7665e2de58e86f037dd84c492.png

 

 

Επανέρχομαι στο θέμα καθώς τώρα έλυσα το θέμα με τις φωτό

20210421_145758.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης.

 

Ο κωδικός αυτός εδώ βοηθάει καθολου?

 

 https://www.xportautoparts.com/oem-parts/volkswagen-door-weather-strip-3c8837701b5ap

 

 

https://www.vwpartsvortex.com/oem-parts/volkswagen-door-weather-strip-3c8837701b5ap

 

 

 

 

 

 

Επίσης και ένα ακόμα video 

 

 

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.