Jump to content
XIONOULIS

tiguan 2017 vs kodiaq 2017

Recommended Posts

ποια η αποψη σας συγκριτικα με το τιγκουαν 2017 και το καινουργιο κοδιακ στην φουλ εκδοση του ,μιας και το kodiak ξεκινα απτα 24 και περισσεουν τρελα λεφτα μεχρι να φτασεις το μαχ του τιγκουαν που σιγουρα πρεπει να ακουμπα τα 40 μαλλον. στην αρχη ελεγα για κανα 35 σε τιγκουαν αλλα οταν ειδα το κοντιακ σε ασπρο ...ενταξει στο φουλ του ειναι καυλα και με χωρους,μεγεθος  και γενικα μου αρεσει σαν μοντελο.αμα διαλεγατε τωρα που εχει βγει και αυτο τι θα περνατε?

 

βαζω λινκ παρουσιασης του kodiak με το αλκανταρα σαλονι  γιατι μαλλον αυτη ειναι η ποιο φουλ εκδοση του.

τα τιγκουαν ολοι τα ξερουμε.το συγκρινω με ρλινε εκδοση 

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά

το kodiaq αγαπητέ μου είναι αμαξάρα (VW)  με όλη την σημασία της λέξεως, αν δεις το 2.0 tdi 190ps style. .είναι περίπου σαν tuareg πολύ μεγάλο από χώρους ,κινητήρας tiguan ,αν δεν με πίεζε ο χρόνος να πάρω αμάξι  μέσα στο 2016 

θα το είχα πάρει .στο προτείνω να πας να το δεις αρχές ΜΑΐΟΥ που ερχετε Ελλάδα.

έμενα τον σεΣεπτέμβριο  που έγινε η παρουσίαση μου είχαν πει ότι θα ερχόταν αρχές Μαρτίου 2017 για αυτό δεν πήγα σε αγορά του.

 

 

My car:2.0 DTI 4MOTION 190PS EXLUSIVE +

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το team

Είμαι μεγάλος fun της Skoda και δηλώνω χωρίς φόβο και πάθος :) πως αν είχε κυκλοφορήσει τέλη του 2016 που αγόρασα το Τιγκουαν θα το είχα προτιμήσει για λόγους χώρων. Είναι μεγαλύτερο και τελικά ειναι και οικονομικότερο. Αρχική 22 αντί για 25. Αλλά δεν θα ήταν το οικονομικό τοσο ο παράγοντας όσο οι χώροι. Είναι μεγαλύτερο, δεν το είδα μέσα αλλά στον δρομο που κάθομαστε δίπλα καμιά φορά ειναι σαν να βλέπω ένα Q7

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το team
Είμαι μεγάλος fun της Skoda και δηλώνω χωρίς φόβο και πάθος πως αν είχε κυκλοφορήσει τέλη του 2016 που αγόρασα το Τιγκουαν θα το είχα προτιμήσει για λόγους χώρων. Είναι μεγαλύτερο και τελικά ειναι και οικονομικότερο. Αρχική 22 αντί για 25. Αλλά δεν θα ήταν το οικονομικό τοσο ο παράγοντας όσο οι χώροι. Είναι μεγαλύτερο, δεν το είδα μέσα αλλά στον δρομο που κάθομαστε δίπλα καμιά φορά ειναι σαν να βλέπω ένα Q7

Ναι αλλα εσυ πηρες το 1.6tdi και σε σκοντα δε βγαινει
Link to comment
Share on other sites


Ναι αλλα εσυ πηρες το 1.6tdi και σε σκοντα δε βγαινει


Άλλο αυτό... ανάλογα το αμάξι και το μοτέρ. Ίσως έπαιρνα το 1.4 150 απλά εκφράζω ότι μου αρέσει :). Πάντως όχι 2.0 δεν βγαίνω οικονομικά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Kodiaq απο μενα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σωστό θα ήταν να μπει στην εξίσωση και το Seat Ateca


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα απο εσωτερικο ναι μεν κανανε τρελα αλματα για σκοντα στο κοντιακ αλλα το τιγκουαν σε ποιοτητα μεσα ειναι ενα σκαλι πανω στα φουλ εχτρα και των 2 μοντελων,,,τοι κοιταζω μηνες τωρα και κατεληξα σε τιγκουαν μιας κ οι χωροι ακομη για εμας του τιγκουαν ειναι υπεραρκετοι,,,3μελης οικογενεια,,,το κοντιακ ειναι τεραστιο ναι μεν αχρειαστο δε...μπορω να πω οτι ειναι ποιο τιμιο για τα λεφτα του απτο τιγκουαν ομως...γιατι στο τιγκι ψιλοπληρωνουμε και την μαρκα λιγο ακομη περισσοτερο...βεβαια ολοι λενε οτι πληρωσεις περνεις στις περισσοτερες κριτικες...και εχω δει ολα τα βιντεο για τα τιγκουαν ακομη και τις ωριαιες παρουσιασεις που παιζουν στο youtube,,,,κ πλεον πηρανε και το ψηφιακο κοντερ αλλα κ εκει τους ριξανε...τα γραφικα μεσα ειναι λιγοτερο ωραιια απτου τιγκουαν σαν του πεζο 3008 ενα πραγμα που το εχει στανταρ το ψηφιακο κοντερ σε ολες τις εκδοσεις του..απλα γραφικα και λιτα...

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση το VW Tiguan 190ps DSG-7 4 motion advance εχει 36.850 και το Scoda Kodiaq 190ps  DSG-7 4x4 εχει 37500 η εκδοση style  γιατι λετε οτι ειναι τεραστια η διαφορα τιμης υπερ του scoda??

 

Τι παραπανω εχει το Scoda στην Style απο την Advance του Tiguan???

 

Χωροι  Scoda

Ποιοτητα εσωτερικου και αξια μεταπωλησης Volkswagen.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το Kodiaq αλλά δεν υπήρχε σημαντική διαφορά στα χρήματα στο 2.0 190 ίππων. Χώρια που δεν χρειαζόμουνα τέτοιους χώρους. Αν υπήρχε συγρόνως αντι το Tiguan πιθανόν να προτιμούσα το Karoq αλλά πάλι η διαφορά χρημάτων είναι ελάχιστη.Ισως να έπαιρνα το T-Roc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.