Jump to content
defender

Golf 6 1.6 Tdi - Έσβησε το καντράν στιγμιαία

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά,

 

θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, ένα θέμα που παρουσίασε σήμερα το golf μου... έχω ένα golf 1,6 tdi του 2016

σήμερα εκεί που περίμενα στο φαναρι, (με απενεργοποιημένο start-stop system - η μηχανή δούλευε κανονικά) έσβησε το καντράν του ταμπλό (εκεί που αναγράφονται χιλιόμετρα, τι ταχύτητα έχεις μέσα, κλπ - αυτό πίσω απο το τιμόνι) και το άναψε από μόνο του 1 δευτερόλεπτο μετα! η μηχανή δεν έσβησε και συνέχισε να δουλεύει....

να πω την αλήθεια έχω φοβηθεί λίγο, μην τυχόν και επηρρεάσει κάποιο άλλο ηλεκτρονικό όργανο, όπως φρένα, χειρόφρενο, τιμόνι κλπ και ειδικά την ώρα που θα είμαι εν κινήσει!

έχει ξανατύχει σε κανέναν φίλο από εδώ? ξέρει κανείς τι παίζει? αν το ξαναπαρουσιάσει, θα το πάω οπωσδήποτε στο συνεργείο... είναι μέσα στην εγγύηση ακόμα!

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Να πας συμπληρωματικά σε κατάστημα μπαταριών, ώστε να σου κάνει έναν έλεγχο φορτίου&εκκίνησης στη μπαταρία σου.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , nikdev said:

Να πας συμπληρωματικά σε κατάστημα μπαταριών, ώστε να σου κάνει έναν έλεγχο φορτίου&εκκίνησης στη μπαταρία σου.

από την ώρα που μου το παρουσίασε, έχω κάνει ακόμα περίπου 50 χλμ...

δοκίμασα και με start-stop και με aircondition και σχεδόν όλα τα ηλεκτρολογικά και ηλεκτρονικά συστήματα. Δεν παρουσίασε κάτι. Θα κλείσω ένα ραντεβού πάντως σε επίσημη αντιπροσωπεία (ΚΑΡΕΝΤΑ) να το δουν άμεσα, μέσα στην εβδομάδα. Δεν μπορω να το διακινδυνευω να παθω καμια πλακα εν κινησει... θα τους πω να το βαλουν στο διαγνωστικό μήπως κράτησε ο εγκεφαλος κάποιο σφάλμα...

να παω σε καταστημα μπαταριων ή να το πω στο συνεργειο να κανουν τον ελεγχο φορτιου και εκκινησης της μπαταριας? το λεω επειδη ειναι σε εγγυηση ακομα...

όπως και να χει, θα σας ενημερώσω μολις μου πουν αν υπαρχει καποια ζημια...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.