Jump to content
vw_golf_155

Πρόβλημα με την ευθυγράμμιση των παράθυρων

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα, έχω ένα golf 7αρι και έχω το εξής πρόβλημα, κάθε φορά που πλένω το αμάξι μπαίνουν νερά μέσα από τα λάστιχα, σιν ότι έχω παρατηρήσει και κάποια υγρασία

Επισυνάπτω και κάποιες φωτογραφίες για του λόγου το αληθές

Αυτές είναι από την πόρτα του οδηγού

https://drive.google.com/open?id=0B_T8jkWYvHhlSUx5cFROR3NUSGs 

https://drive.google.com/open?id=0B_T8jkWYvHhlN0thQjRnakRLYW8 

Αυτη είναι από την άλλη μερια

https://drive.google.com/open?id=0B_T8jkWYvHhlMGxCTndMZVJCMXM

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σου πω ότι τα συγκεκριμένα λάστιχα δεν κλείνουν ερμητικά. Περνάει νερό από αυτά και στραγγίζει στο μασπιε. Αυτό δεν νομίζω ότι θεωρείται πρόβλημα, αφού υπάρχει και άλλο λάστιχο στο εσωτερικό, που δεν αφήνει να μπει νερό μέσα στο αυτοκίνητο. Αν βρίσκεις νερό ΜΕΣΑ στο αμάξι, τότε ναι, έχεις πρόβλημα. Προσωπικά, από καινούργιο, είτε μετά από πλύσιμο είτε μετά από βροχή, βρίσκω νερό να στραγγίζει στα μασπιε κάθε πόρτας.
Να σου πω επίσης, πως στα πρώτα 7ρια που κυκλοφόρησαν, υπήρχε πρόβλημα με τον κλιματισμό και έμπαινε νερό στη καμπίνα, κυρίως στη πλευρά του συνοδηγού.

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2017 at 7:38 ΜΜ, faniaros said:

Φίλε μου να σου πω ότι τα συγκεκριμένα λάστιχα δεν κλείνουν ερμητικά. Περνάει νερό από αυτά και στραγγίζει στο μασπιε. Αυτό δεν νομίζω ότι θεωρείται πρόβλημα, αφού υπάρχει και άλλο λάστιχο στο εσωτερικό, που δεν αφήνει να μπει νερό μέσα στο αυτοκίνητο. Αν βρίσκεις νερό ΜΕΣΑ στο αμάξι, τότε ναι, έχεις πρόβλημα. Προσωπικά, από καινούργιο, είτε μετά από πλύσιμο είτε μετά από βροχή, βρίσκω νερό να στραγγίζει στα μασπιε κάθε πόρτας.
Να σου πω επίσης, πως στα πρώτα 7ρια που κυκλοφόρησαν, υπήρχε πρόβλημα με τον κλιματισμό και έμπαινε νερό στη καμπίνα, κυρίως στη πλευρά του συνοδηγού.

Και εσένα έτσι είναι δηλαδή? Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό αυτο'

Ναι αυτό με το νερό το βρίσκω και εγώ ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα με τον κλιματισμό αυτό μου έλειπε τώρα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι κ σε μένα κ σε κάθε Golf φίλε μου. Συμβουλή μου, αφού δεν έχεις θέμα, κοίτα να χαρείς το αμάξι σου κ μην ψάχνεις να βρεις προβλήματα (συμβουλή που έδωσαν και σε μένα κ με έκανε να αλλάξω τους τρόπους μου ;) )

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις τα λάστιχα της πόρτας με αυτό 0890110.gif

Θα βοηθήσει και στη διατήρηση τους.

 

Καλό επίσης είναι και αυτό 3b2eee77d9dd6b466c895d9e889abc19.jpg

με πολύ καλή προστασία και στο κρύο, δοκιμασμένο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.