Jump to content
gsyrrakos

Golf 5 1.4 Tsi - κλωτσημα σε χαμηλές στροφές

Recommended Posts

καλησπερα παιδια αφου μαζεψα το golfaki μου κι εδω κι ενα χρονο δεν εχει κανει κιχ ,αυτες τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει ενα περιεργο κλωτσημα σε πολυ χαμηλες στροφες .Αναλυτικοτερα οταν ξεκιναω το αμαξι κι αλλαζω απο 1η σε 2α κι οπως παταω γκαζι ξαφνικα για τον χ ψ λογο αφησω το ποδι απο το γκαζι κι απλα το αφησω να ρολλαρει ξαφνικα κανει ενα στιγμιαιο κλωτσημα .Επισης αυτο παρουσιαζεται κι οταν εχω 1η μεσα κι οπως ξεκιναω αν αφησω το ποδι μου απο το γκαζι, κανει αυτο το κλωτσημα .Ολα αυτα παρουσιαζονται στο ευρος στροφων 1200 εως 1800 μαξ  επειδη το τεσταρα.Εχει συμβει τιποτα παρομοιο σε κανενα αλλον ? Επισης να σημειωθει πως εχει αλλαχθει κιτ δισκου κι λοιπα .

ευχαριστω πολυ :)

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , gsyrrakos said:

καλησπερα παιδια αφου μαζεψα το golfaki μου κι εδω κι ενα χρονο δεν εχει κανει κιχ ,αυτες τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει ενα περιεργο κλωτσημα σε πολυ χαμηλες στροφες .Αναλυτικοτερα οταν ξεκιναω το αμαξι κι αλλαζω απο 1η σε 2α κι οπως παταω γκαζι ξαφνικα για τον χ ψ λογο αφησω το ποδι απο το γκαζι κι απλα το αφησω να ρολλαρει ξαφνικα κανει ενα στιγμιαιο κλωτσημα .Επισης αυτο παρουσιαζεται κι οταν εχω 1η μεσα κι οπως ξεκιναω αν αφησω το ποδι μου απο το γκαζι, κανει αυτο το κλωτσημα .Ολα αυτα παρουσιαζονται στο ευρος στροφων 1200 εως 1800 μαξ  επειδη το τεσταρα.Εχει συμβει τιποτα παρομοιο σε κανενα αλλον ? Επισης να σημειωθει πως εχει αλλαχθει κιτ δισκου κι λοιπα .

ευχαριστω πολυ :)

Εχω ακριβώς το ίδιο. Σημερα στο σερβις λογο οτι δεν μπορουσαν να το πανε βολτα μαζι μου λογο οτι δούλευα πιο μετα μου ειπαν οτι ισως ειναι βαση μηχανης και αμα συνεχιστει απο βδομαδα να το παω. Σε μενα το κανει σε ολες τις ταχυτητες αλλα οσο πιο μικρη σχεση τοσο μεγαλυτερη η αισθηση του κλωτσηματος!

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χλμ έχεις ? Αντλία νερού έχεις αλλάξει ποτέ ?

Κάποιο σφάλμα βγάζει στη διάγνωση  ?

 

ΥΓ. Πριν αλλάξεις δίσκο στα έκανε αυτά ?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδία ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Έχω 130 κάτι  χιλιάδες χιλιόμετρα.Αντλια νερού αλλαχθηκε πριν περίπου 2 χρόνια αλλά δεν έχει δείξει κάποιο σημάδι ότι χρειάζεται αλλαγή. Επίσης το μπριζωσα με vcds κι είναι όλα τέλεια. Κι πριν την αλλαγή δίσκου το έκανε αλλά χρειαζόταν πολύ παρατήρηση..  

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , nikdev said:

Πόσα χλμ έχεις ? Αντλία νερού έχεις αλλάξει ποτέ ?

Κάποιο σφάλμα βγάζει στη διάγνωση  ?

 

ΥΓ. Πριν αλλάξεις δίσκο στα έκανε αυτά ?

NIK να ειναι απο χαλια καύσιμο η καποια απο την αντλια καυσίμου?Σημερα εβαλα vpower μετα απο 2 χρονια 95αρας και 100αρας Εκο στο ίδιο εταιρικό πρατήριο και 6-7 σε ενας της AEGEAN. Προς έκπληξη μου βελτιωθηκε και δεν κανει το ιδιο. Θα δω οταν αδειάσει καπως το ρεζερβουάρ μπας και το κανει μονο οταν εχει παρει αερα μέσα για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Ενα log συμπληρωματικα βοηθαει.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.