Jump to content
tetien trader

Καταραμενη κριση

Recommended Posts

Καλημερα σας , να ειστε ολοι καλα.

Μιλαμε για Golf 6 1,4 122 caxa , σε λιγο καιρο απ οτι βλεπω θελει αλλαγη ο ιμαντας του δυναμο , χωρος/χρονος/εργαλεια/διαθεση υπαρχουν , λεφτα δεν υπαρχουν , τι κανω για περισσοτερη οικονομια λιγοτερη ταλαιπωρια ? Πρωτον λυνω απο πανω παγουρια,σωληνακια κλπ ?(γιατι ετσι οπως ειναι ουτε καλογυμνασμενος γατοπαρδος δεν χωραει),  Δευτερον σηκωνω βγαζω ροδα λυνω θολο και συνεχιζω? Τριτον σηκωνω το αυτοκ. σε τριποδα και πεφτω απο κατω ? Για παω στον μπαρμπαμητσαρα (αποφοιτο οξορδης ) και απο δω πανε και οι αλλοι? ευχ. Tetien Trader ex. Pacific crossing.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τόσο πρόβλημα όσο νομίζεις, ειδικα αμα έχει τενγτωτήρα όπως στο golf4. Αμα δεν εχει τεντωτήρα έχει λίγο θέμα, θα σε παιδέψει. Επίσης θέλει να απομνημονεύσεις καλά πως είναι ο παλιός πριν τον βγαλεις (ζωγραφισε το κι όλας σε ένα χαρτι) γιατι πολλοί μπερδέυονται μετα.

νομίζω καλύτερα πήγανε σε καταστημα με ανταλλακτικά με την άδεια κυκλοφορίας, πάρε έναν ιμαντα δυναμό gates  ΙΝΑ  ή SKF με 15 ευρω το πολύ και κανε έρευνα αγοράς σε συνεργεία πόσα θέλουνε να στον τοποθετήσουνε.  Δε νομίζω να σου πούνε πάνω απο 10-20 ευρω.

ερωτηση: Πως ξέρεις οτι ήρθε η ώρα για αλλαγή? Το διαβασες στο manual/το έμαθες απο φίλο/διαπίστωσες οτι "γυαλίζει" πολύ/λείπουν κομμάτια?

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχ. για απαντηση , με μικρο φακο σε κουρμπα που κανει ο ιμαντας βλεπω οτι ειχει κοψιματα/ραισματα απο την μεσα πλευρα απο κει δηλαδη που ειναι τα λουκια οποτε θελει αλλαγη , ηδη εχω ζωγραφισει την διαδρομη , το καταστημα που θα το παρω ειναι ιντερνετικο (θα σταλει με κουριερ), ειναι με τεντωτηρα , αλλα αν ειναι για 20 ευρω ας παει και το παλιαμπελο, παντως σε nissan που εχω εδω και 27 χρονια αυτη η υποθεση ηταν για παιδια προσχολικης , εδω βλεπω οτι ειναι επιχειρηση Εντεμπε (που το θυμηθηκα κ αυτο ?). ευχ. παντως καλα χιλιομετρα, χαιρετισμους. tetien trader.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.