Jump to content
Polo tDi2013

Πρόβλημα με φωτεινή ένδειξη

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και καλές γιορτές !! Την περασμένη εβδομάδα μου άναψε η φωτεινή λυχνία no11 της παρακάτω εικόνας !! Διάβασα το βιβλιαράκι αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος τι γίνεται οποιαδήποτε βοηθεία ευπρόσδεκτη :)

IMG_0006.JPG

Link to comment
Share on other sites

το λαμπακι της προθερμανσης εννοεις?

τι εννοεις σου ανοιξε?εν κινηση?σταματημενος?εμεινε μονιμα ανοικτι ή εκλεισε ξανα?

δωσε λιγες λεπτομερειες..

Link to comment
Share on other sites

Εν κινήση.. και αναβοσβήνει δεν μένει σταθερό ... μόλις όμως σβήσω το αυτοκίνητο αυτό κλείνει .. κατά τη διάρκεια που αναβοσβήνει , το αμάξι δεν τραβάει είναι σαν μην έχει ροπή καθόλου .. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Polo tDi2013 said:

Παιδιά καλησπέρα και καλές γιορτές !! Την περασμένη εβδομάδα μου άναψε η φωτεινή λυχνία no11 της παρακάτω εικόνας !! Διάβασα το βιβλιαράκι αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος τι γίνεται οποιαδήποτε βοηθεία ευπρόσδεκτη :)

IMG_0006.JPG

 Μου το ειχε κανει και εμενα καποτε για μερικα δευτερολεπτα ακριβως τα ιδια αλλα μολις το εσβησα και το ξανα εβαλα μπροστα , δεν το ξανα παρουσιασε . Διαγνωση σαν κωδικος βλαβης ; p0205

Ηλεκτρικο δηλαδη προβλημα το πιο πιθανον στο μπεκ το οποιο μπορει να ειναι απο τιποτα ( οπως ειναι σε εμενα εως τωρα ) εως αλλαγη μπεκ ισως .... Αυτο ισως ειναι και απο "σκουπιδακι" στα μπεκ (καπνα εννοω) το οποιο δεν επιτρεπει σωστη ροη καυσιμου προς τον κυλινδρο και αναγκαζει την ECU να δωσει διαφορετικες "ηλεκτρικες" εντολες για την λειτουργια του συγκεκριμενου μπεκ .

Edit : Πολυ παλια μoυ το ειχε ξανακανει αλλα για αλλο λογο και απο δικη μου απροσεξια, ειχα αλλαξει φιλτρο αερα μονος μου και ξεχασα να "φυσωσω" τον MAF... φυσικα το καταλαβα αμεσως....

Edited by O Palios
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.