Jump to content
doggy

Αναζήτηση οχημάτων για to VW Classic Cars

Recommended Posts

Αγαπητά μέλη του VWClub,

πρόσφατα μας πλησίασαν από την Kosmocar και μας προσκάλεσαν στην έκθεση VW Classic Cars που θα διοργανωθεί από την Kosmocar και θα πραγματοποιηθεί το Σαββατοκύριακο 17 με 18 Ιουνίου.

Πρόκειται για μια έκθεση με επίκεντρο τα ιστορικά αυτοκίνητα της Volkswagen.ωΘα είναι κάτι σαν re-union με κλασσικά αυτοκίνητα, που θα παντρεύεται το ένδοξο παρελθόν με το καινοτόμο μέλλον. Όλα αυτά, ντυμένα με ωραία μουσική, Live streaming, Live concerts, κληρώσεις και πολλά άλλα.

Οπότε και αναζητούνται από το VWClub αυτοκίνητα Beetle 1ης γενιάς, Karmann Ghia,Transporter T1/T2 (Bulli/Samba, κτλ), καθώς και Golf I/II, Scirocco I/II, Corrado, Polo I/II/, Passat I/II.

Τα αυτοκίνητα θα συμμετάσχουν σε καλλιστεία αυτοκινήτων από ειδική επιτροπή, οπότε θα πρέπει στείλουμε τα πιο όμορφα από το Club.

Είστε κάτοχοι ή γνωρίζεται κατόχους των παραπάνω οχημάτων; Είστε διατεθημένοι να βάλετε το αυτοκίνητό σας στην έκθεση για εκείνο το ΣΚ?

Αν ναι, τότε ενημερώστε μας εδώ ή με email στο info@vwclub.gr με θέμα "έκθεση VW Classic Cars"

Ακολουθεί και η επίσημη πρόσκληση που λάβαμε.

Quote

Αξιότιμε κύριε Κουταλή,

 

Η εταιρία Kosmocar αποκλειστικός εισαγωγέας των αυτοκινήτων Volkswagen στην Ελλάδα, είναι στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσει ότι έχει προγραμματίσει την πραγματοποίηση μιας μοναδικής εκδήλωσης που θα μας ταξιδέψει πίσω στο παρελθόν, με επίκεντρο τα ιστορικά αυτοκίνητα Volkswagen που τόσο αγαπήθηκαν σε όλο τον κόσμο και αποτέλεσαν μεγάλο κομμάτι στο ξεκίνημα της αυτοκίνησης στην χώρα μας.

Η εκδήλωση προγραμματίζεται για το Σαββατοκύριακο 17 με 18  Ιούνιου σε χώρο της Αττικής. Θα είναι ανοιχτή για το κοινό και κατά την διάρκειά της θα υπάρχει πληθώρα παράλληλων εκδηλώσεων, διαγωνισμών και πολλών εκπλήξεων με ενεργή την συμμετοχή των επισκεπτών.

Όπως προαναφέραμε το επίκεντρο θα είναι η έκθεση των ιστορικών αυτοκινήτων η οποία θα γίνεται σε οριοθετημένο και φυλασσόμενο χώρο και θα ήταν τιμή μας να χρησιμοποιήσουμε ως εκθέματά κατά την διάρκεια της εκδήλωσης αυτοκίνητα από τα μέλη σας.

Για την καλύτερη οργάνωση της εκδήλωσης παρακαλούμε όπως ενημερώσετε όλα τα μέλη σας προκειμένου να διερευνήσετε εάν επιθυμούν να διαθέσουν το ιστορικό τους VW ως εκθεσιακό στον χώρο της εκδήλωσης.

 

Αρχικά θα θέλαμε να μας ενημερώσετε – εντός των επόμενων δέκα ημερών -  για τον πιθανό αριθμό των αυτοκινήτων που συγκεντρώνονται / ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στην εκδήλωση. 

 

Με τιμή,

 

Για την VW Kosmocar A.E.,

Η οργανωτική επιτροπή VW Classic cars

 

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή, όπως ανέφερα και παραπάνω αναζητούνται οχήματα: 

Beetle 1ης γενιάς, Karmann Ghia,Transporter T1/T2 (Bulli/Samba, κτλ), καθώς και Golf I/II, Scirocco I/II, Corrado, Polo I/II/, Passat I/II.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει ενα μεγαλο μπραβο στην kosmocar για την κινηση της.

δειχνει κατα πολυ το ποσο υπολογιζει το vwclub.

πρεπει να κανει και το vwclub κατι για να υπαρξει και μια μονιμη συνεργασια με την kosmocar

που μονο κερδος θα εχουν και οι δυο πλευρες!

θα ψαξω μεσω κατι γνωστων μου να δω αν μπορω να φερω ενα golf I cabrio.

κωστα με τον κοσμα θα μιλησω μια και εσυ εισαι εξωτερικο?

Edited by DubbeR_ChRoniS
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Χρόνης.

Βάλτο στην πρώτη σελίδα αναρτημένο.

Link to comment
Share on other sites

Και με ποιο οψελος θα φερει καποιος το αμαξι του που με μεγαλο κοπο το εχει φτιαξει, για να καρπωθει τα ευσημα η κοσμοκαρ?? Εγω προτεινω να στηλετε σπασμενες καδενες και σπασμενα πιστονια....τωρα θυμιθηκε η κοσμοκαρ το vw club??? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, DubbeR_ChRoniS said:

"...πρεπει να κανει και το vwclub κατι για να υπαρξει και μια μονιμη συνεργασια με την kosmocar

που μονο κερδος θα εχουν και οι δυο πλευρες!..."

Capture.PNG.c7ea371223f7a2784b26f4a27a84e908.PNG

Link to comment
Share on other sites

On 23/04/2017 at 11:34 AM, DubbeR_ChRoniS said:

αξιζει ενα μεγαλο μπραβο στην kosmocar για την κινηση της.

δειχνει κατα πολυ το ποσο υπολογιζει το vwclub.

πρεπει να κανει και το vwclub κατι για να υπαρξει και μια μονιμη συνεργασια με την kosmocar

που μονο κερδος θα εχουν και οι δυο πλευρες!

θα ψαξω μεσω κατι γνωστων μου να δω αν μπορω να φερω ενα golf I cabrio.

κωστα με τον κοσμα θα μιλησω μια και εσυ εισαι εξωτερικο?

Χρόνη μιλάς μαζί μου για αυτό μιας και ο Κοσμάς δεν έχει εμπλακεί.

Όσο για την μόνιμη συνεργασία δεν ξέρω κατά πόσο θα θέλανε. Σαν Kosmocar που είναι αντιπρόσωπος, δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν πολλά. Σαν Karenta όμως (συνεργείο), ίσως να μπορούμε να κάνουμε μια συνεργασία μαζί τους.

21 hours ago, dasauto said:

Και με ποιο οψελος θα φερει καποιος το αμαξι του που με μεγαλο κοπο το εχει φτιαξει, για να καρπωθει τα ευσημα η κοσμοκαρ?? Εγω προτεινω να στηλετε σπασμενες καδενες και σπασμενα πιστονια....τωρα θυμιθηκε η κοσμοκαρ το vw club??? 

Δεν έχει να κάνει με να πάρει τα εύσημα η Kosmocar, έχει να κάνει με το να προβληθεί το όχημα και κατ'επέκταση το VWClub μέσα από την εκδήλωση αυτή.

Επίσης η Kosmocar μας βοήθησε με το να φροντίσει για εμάς να έχουμε tour στο εργοστάσιο όταν κάναμε την εκδρομή στο Wolfsburg επίσης σε παλαιότερο Car show να μας δανείσει ένα Polo GTi για την έκθεση και τέλος μας είχε προσκαλέσει και είχαμε περίπτερο στην παρουσίαση του Sirocco στα Μέγαρα νομίζω.

Επιπλέον, μας έχουν πλησιάσει ξανά στο παρελθόν για παρόμοιες ενέργειες όταν χρειάζονται την βοήθειά μας για ιστορικά/παλιά αυτοκίνητα.

7 hours ago, O Palios said:

Capture.PNG.c7ea371223f7a2784b26f4a27a84e908.PNG

Σωστό, αλλά δεν μας εμποδίζει να κάνουμε μια συνεργασία (με την Καρέντα όμως) όπως έχουμε και με άλλους που μας κάνουν εκπτώσεις κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Για πες τώρα, που τελειώσαμε με τις αιγίδες και τους χρόνους, θα βρούμε τον άσσο που έλεγες  ?

Ο τρελάρας χάθηκε by the way. Είχε και κάμπριο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nikdev said:

Για πες τώρα, που τελειώσαμε με τις αιγίδες και τους χρόνους, θα βρούμε τον άσσο που έλεγες  ?

Ο τρελάρας χάθηκε by the way. Είχε και κάμπριο

Τον έχω στο facebook... για να του στείλω να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω στο facebook... για να του στείλω να δούμε...

Το εχει πουλησει εδω και.πολλα.χρονια

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν το θυμόμουν αυτό :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως ενημερώθηκα από την Kosmocar το event δεν θα πραγματοποιηθεί στις προαναφερόμενες ημερομηνίες.

Ως εκ τούτου, το κατεβάζω από pinned και θα το κλειδώσω εντός 24 ωρών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.