Jump to content
cjgeorgio

Οθόνη Android

Recommended Posts

Οι εποχές άλλαξαν και πλέον οι οθόνες και είναι πιο μεγάλες και είναι ποιο καλές αλλά πάνω από όλα είναι πολύ πιο φτηνές από ότι ήταν ότι  8 χρόνια. Αγόρασα μία για εμένα η οποία θα αντικαταστήσει την Zenec NC2010 που είχα από το 2011 και την είχα χρυσοπληρωση..

https://www.carjoying.com/joying-aftermarket-volkswagen-vw-2gb-ram-32gb-rom-in-dash-car-stereo-9-inch-touch-screen-panel-double-2-din-resolution-1024-600-bluetooth-gps-audio-system-support-pip-auto-blackscreen-car-info-app-mirror-link.html

 

Είναι 9' χωρίς κουμπιά και δεν έχει υποδοχή DVD. Την έχω σπίτι μου μόλις πάω Ελλάδα σε 2 μήνες θα την βάλω στο CC... 

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη μπήκε ήδη στο αμάξι και από τα λεγόμενα του φίλου μου είναι τέλεια. Έχει πιο καλή ποιότητα ήχου από την Zenec που είχα. Όταν βάζεις όπισθεν και στρίβεις το τιμόνι στρίβουν πλέον και οι γραμμές ενώ με την Zenec δεν γινόταν αυτό. Βγάζει 2 usb στο ντουλαπάκι οπότε το ένα θα βάλω usb modem Wi-Fi και στο αλκοόλ τον σκληρός δίσκο που είναι γεμάτος με ταινίες βίντεο κλιπ και μουσική... Τον άλλο μήνα κατεβαίνω Ελλάδα. Περιμένω πως και πως να το δω απόγευμα κοντά και να το ακούσω..

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια οθόνη Android είναι ότι καλύτερο μπορεί να έχει κάποιος από οθόνη στο αμάξι του.
Όλα λειτουργούν άψογα.
Μπορείς να έχεις online την οθόνη η με usb stick θα από το κινητό σου.
Μουσική από το κινητό απευθείας με Bluetooth.
Χάρτες online της Google ότι καλύτερο.
Κάποτε για οθόνες δίναμε 1000€-2000€ και τώρα με 200€-400€ παίρνεις οθοναρα.156ba47d4b48c3b52721a731831f5dab.jpg0fc562e0a16893b3bf60f1d44066872d.jpg

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια οθόνη Android είναι ότι καλύτερο μπορεί να έχει κάποιος από οθόνη στο αμάξι του.
Όλα λειτουργούν άψογα.
Μπορείς να έχεις online την οθόνη η με usb stick θα από το κινητό σου.
Μουσική από το κινητό απευθείας με Bluetooth.
Χάρτες online της Google ότι καλύτερο.
Κάποτε για οθόνες δίναμε 1000€-2000€ και τώρα με 200€-400€ παίρνεις οθοναρα.156ba47d4b48c3b52721a731831f5dab.jpg0fc562e0a16893b3bf60f1d44066872d.jpg

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πολύ όμορφη. Με γειες!
Αν μπορείς πες μας από που κ πόσο την πήρες? Και εννοείται περιμένουμε εντυπώσεις από απόδοση!

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.carjoying.com/joying-aftermarket-volkswagen-vw-2gb-ram-32gb-rom-in-dash-car-stereo-9-inch-touch-screen-panel-double-2-din-resolution-1024-600-bluetooth-gps-audio-system-support-pip-auto-blackscreen-car-info-app-mirror-link.html

Αυτή έχω. Για τα λεφτά της είναι πολύ καλή.
Αλλά ξέρετε πλέον είναι όπως τα κινητά κάθε χρόνο θα βγαίνει και κάτι το καλύτερο..

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.carjoying.com/joying-aftermarket-volkswagen-vw-2gb-ram-32gb-rom-in-dash-car-stereo-9-inch-touch-screen-panel-double-2-din-resolution-1024-600-bluetooth-gps-audio-system-support-pip-auto-blackscreen-car-info-app-mirror-link.html

Αυτή έχω. Για τα λεφτά της είναι πολύ καλή.
Αλλά ξέρετε πλέον είναι όπως τα κινητά κάθε χρόνο θα βγαίνει και κάτι το καλύτερο..

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε ευχαριστώ πολύ!
Έχεις π.μ.


Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια παρουσίαση της καλύτερης οθόνης που παίζει στην αγορά για VAG..



Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2017 at 8:49 ΜΜ, cjgeorgio said:

Μια παρουσίαση της καλύτερης οθόνης που παίζει στην αγορά για VAG..
 

 


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Φοβεροοοοο!!!!!! 

Κοστος αγορας και απο που την αγοραζουμε;;;; 

Επισης ποιος την συνδεει;; Παμε σε καποιο συγκεκριμενο συνεργειο ή ηλεκτρολογειο;;

Link to comment
Share on other sites

Φοβεροοοοο!!!!!! 
Κοστος αγορας και απο που την αγοραζουμε;;;; 
Επισης ποιος την συνδεει;; Παμε σε καποιο συγκεκριμενο συνεργειο ή ηλεκτρολογειο;;
Ανέβασα link πιο πάνω. Πας σε έναν ηλεκτρολόγο και στη περνάει.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40 λεπτά πριν , cjgeorgio said:

Ανέβασα link πιο πάνω. Πας σε έναν ηλεκτρολόγο και στη περνάει.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω την άποψή μου σχετικά με το γυάλισμα-αντανάκλαση μιας οθόνης που έχω.

Το θέμα είναι εάν σε αυτήν που εγκατέστησε ο φίλος, με έντονο φως και σε ηλιοφάνεια μπορείς να διακρίνεις λεπτομέρειες.

Σαν κάτοχος rns-510 (led backround) αλλά και τέτοιας παλιότερης μονάδας android lolipop pumpkin σε δύο αυτοκίνητα του ομίλου, παρατηρώ πως σε πραγματικές οδηγικές συνθήκες βασανίζομαι με την οθόνη android να δω όταν έχει πολύ φως.Για κόντρα στον ήλιο δεν το συζητάμε...

Αντίστοιχα στο rns παρότι παλιάς τεχνολογίας (2012) είναι παιχνιδάκι....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , rafm said:

Να καταθέσω την άποψή μου σχετικά με το γυάλισμα-αντανάκλαση μιας οθόνης που έχω.

Το θέμα είναι εάν σε αυτήν που εγκατέστησε ο φίλος, με έντονο φως και σε ηλιοφάνεια μπορείς να διακρίνεις λεπτομέρειες.

Σαν κάτοχος rns-510 (led backround) αλλά και τέτοιας παλιότερης μονάδας android lolipop pumpkin σε δύο αυτοκίνητα του ομίλου, παρατηρώ πως σε πραγματικές οδηγικές συνθήκες βασανίζομαι με την οθόνη android να δω όταν έχει πολύ φως.Για κόντρα στον ήλιο δεν το συζητάμε...

Αντίστοιχα στο rns παρότι παλιάς τεχνολογίας (2012) είναι παιχνιδάκι....

Σωστη η παρατηρηση, ας μας πει ο φιλος την εμπειρια του μιας κ την εχει δοκιμασει. 

Παντως φαινεται σουπερ!!!:sword:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω την άποψή μου σχετικά με το γυάλισμα-αντανάκλαση μιας οθόνης που έχω.
Το θέμα είναι εάν σε αυτήν που εγκατέστησε ο φίλος, με έντονο φως και σε ηλιοφάνεια μπορείς να διακρίνεις λεπτομέρειες.
Σαν κάτοχος rns-510 (led backround) αλλά και τέτοιας παλιότερης μονάδας android lolipop pumpkin σε δύο αυτοκίνητα του ομίλου, παρατηρώ πως σε πραγματικές οδηγικές συνθήκες βασανίζομαι με την οθόνη android να δω όταν έχει πολύ φως.Για κόντρα στον ήλιο δεν το συζητάμε...
Αντίστοιχα στο rns παρότι παλιάς τεχνολογίας (2012) είναι παιχνιδάκι....
Η συγκεκριμένη οθόνη που έχω έχει πολύ ένταση φωτεινότητας. Ακόμα και όταν το έχω τέρμα χαμηλό το βράδυ αν έχει κάτι λευκό ή έντονο χρώμα φωτίζει όλη καμπίνα. Τώρα την ημέρα πολλές φορές τη φωτεινότητα δεν έχω τέρμα κάτω. Όταν έχει ήλιο δεν έχω παρατηρήσει να μην μπορώ να δω πάνω στην οθόνη τι δείχνει. Οθόνες με οθόνες έχει διάφορες. Δεν πάει να πει ότι είναι android είναι το ίδιο.
Είναι σαν να λέμε ότι όλα τα κινητά Android είναι το ίδιο.



Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστη η παρατηρηση, ας μας πει ο φιλος την εμπειρια του μιας κ την εχει δοκιμασει. 
Παντως φαινεται σουπερ!!!:sword:
Για τα λεφτά της που κάνει κοντά στα 300 ευρώ αν την πάρεις απευθείας από την εταιρεία είναι τιμή ευκαιρίας.
Στην Ελλάδα που κατέβηκα το καλοκαίρι του 2017 είδα μαγαζιά που ασχολούνται με ήχο να πουλάνε οθόνης Android οι οποίες κοστίζουν 100 ευρώ στο εξωτερικό σε τιμή 700 ευρώ.
Όταν πάει ο άλλος και στα 700 ευρώ και παίρνει και καλά μία καλή οθόνη από το μαγαζί ενώ είναι μάπα λογικό είναι να πιστεύει ότι δεν είναι καλές οι οθόνες.

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει καλύτερη οθόνη στις 9 ίντσες από αυτή την οθόνη την οποία έχω.



Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν , cjgeorgio said:

Η συγκεκριμένη οθόνη που έχω έχει πολύ ένταση φωτεινότητας. Ακόμα και όταν το έχω τέρμα χαμηλό το βράδυ αν έχει κάτι λευκό ή έντονο χρώμα φωτίζει όλη καμπίνα. Τώρα την ημέρα πολλές φορές τη φωτεινότητα δεν έχω τέρμα κάτω. Όταν έχει ήλιο δεν έχω παρατηρήσει να μην μπορώ να δω πάνω στην οθόνη τι δείχνει. Οθόνες με οθόνες έχει διάφορες. Δεν πάει να πει ότι είναι android είναι το ίδιο.
Είναι σαν να λέμε ότι όλα τα κινητά Android είναι το ίδιο.


Με συγχωρείς δεν ήθελα να πω πως είναι όλες οι οθόνες ίδιες !

 

Βιάστηκες λίγο να κρίνεις...

 

Απλά μετέφερα την εμπειρία από την δική μου οθόνη που είναι αγορασμένη προ διετίας και σίγουρα η τεχνολογία θα είναι σαφώς μειούμενη σε κόστος αλλά και βελτιωμένη.

 

Το έγραψα αφενός μεν για να κάνεις εσύ την δοκιμή σε ήλιο την ώρα που έχεις επιλέξει πλοήγηση και χρειάζεται να δεις μια πληροφορία εκείνη την στιγμή, εάν διαβάζεται κι όχι καθρεπτίζει όπως η δική μου και

αφετέρου δε για να έχουν υπόψη τους, οι μελλοντικοί αγοραστές αυτήν την λεπτομέρεια.


 

 

Edited by rafm
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και πιο Navigation έχεις.
Εγώ που χρησιμοποιώ πάρα πολύ συχνά το Google Maps δεν έχω κάποιο πρόβλημα ώστε να δω κάτι.
Δεν κάνει αντανάκλαση η οθόνη φαίνεται πεντακάθαρα και στο Google Maps δίχνει τα πάντα και με πολύ μικρά γράμματα.



Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν εξήγησα σωστά τι εννοούσα φίλε...

Η δική μου οθόνη τουλάχιστον, δεν έχει την σωστή επίστρωση αντι-αντακλαστικών φίλτρων , με αποτέλεσμα να γυαλίζει όταν υπάρχει ηλιοφάνεια πάνω της.

Δηλαδή η γωνία του αυτοκινήτου στον δρόμο, επιτρέπει στιγμιαία στον ήλιο να δει την οθόνη.(καθρεπτισμός)

Όταν δεν υπάρχει αυτή η στιγμή του ήλιου, τότε κι εμένα είναι μια χαρά και φαίνεται πεντακάθαρα...

 

Όποιο πρόγραμμα ή πρόγραμμα πλοήγησης έχω επιλέξει τότε δεν φαίνεται καλά και αναγκάζεσαι να αλλάξεις την γωνία που βλέπεις την οθόνη με αποτέλεσμα να αποσπάται η προσοχή σου από την οδήγηση.

 

Σε σύγκριση λοιπόν με την μονάδα που φοράει από την VW (Rns-510) το δεύτερο αυτοκίνητό μου, υστερεί.

Η οθόνη-μαμά της VW κόντρα στον ήλιο δεν έχει καμία αντανάκλαση και βλέπεις τέλεια...

Εύχομαι η δική σου να είναι μια χαρά !!

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν εξήγησα σωστά τι εννοούσα φίλε...
Η δική μου οθόνη τουλάχιστον, δεν έχει την σωστή επίστρωση αντι-αντακλαστικών φίλτρων , με αποτέλεσμα να γυαλίζει όταν υπάρχει ηλιοφάνεια πάνω της.
Δηλαδή η γωνία του αυτοκινήτου στον δρόμο, επιτρέπει στιγμιαία στον ήλιο να δει την οθόνη.(καθρεπτισμός)
Όταν δεν υπάρχει αυτή η στιγμή του ήλιου, τότε κι εμένα είναι μια χαρά και φαίνεται πεντακάθαρα...
 
Όποιο πρόγραμμα ή πρόγραμμα πλοήγησης έχω επιλέξει τότε δεν φαίνεται καλά και αναγκάζεσαι να αλλάξεις την γωνία που βλέπεις την οθόνη με αποτέλεσμα να αποσπάται η προσοχή σου από την οδήγηση.
 
Σε σύγκριση λοιπόν με την μονάδα που φοράει από την VW (Rns-510) το δεύτερο αυτοκίνητό μου, υστερεί.
Η οθόνη-μαμά της VW κόντρα στον ήλιο δεν έχει καμία αντανάκλαση και βλέπεις τέλεια...
Εύχομαι η δική σου να είναι μια χαρά !!
 
Ναι ευτυχώς δεν έχω τέτοια προβλήματα..

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι να προχωρήσω στην αγορά Android Mutimedia Head Unit.
Βρίσκω πολύ ενδιαφέρον το μοντέλο  JY-VO131P4 της Joying ( https://www.joyingauto.eu/4gb-32gb-vw-autoradio-android-8-0-oreo-car-radio-replacement-9-inch-system.html).
Αξιζει τον κοπο να το πάρω;
Χρειαζεται να προσεξω κατι κατά την αγορά του;


Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία οθόνη η συγκεκριμένη.
Ίδια με αυτή που πήρα πέρσι αλλά με πιο καλό επεξεργαστή.
Για τα λεφτά της είναι η καλύτερη.

Σκέπτομαι να προχωρήσω στην αγορά Android Mutimedia Head Unit.
Βρίσκω πολύ ενδιαφέρον το μοντέλο  JY-VO131P4 της Joying ( https://www.joyingauto.eu/4gb-32gb-vw-autoradio-android-8-0-oreo-car-radio-replacement-9-inch-system.html).
Αξιζει τον κοπο να το πάρω;
Χρειαζεται να προσεξω κατι κατά την αγορά του;


Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία οθόνη η συγκεκριμένη.
Ίδια με αυτή που πήρα πέρσι αλλά με πιο καλό επεξεργαστή.
Για τα λεφτά της είναι η καλύτερη.


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία. Από ήχο τι λέει; ειναι τοσο καλός οσο στο εργοστασιακό;
Φαντάζομαι το parktronic θα λειτουργεί κανονικά στην οθονη.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Από ήχο τι λέει; ειναι τοσο καλός οσο στο εργοστασιακό;
Φαντάζομαι το parktronic θα λειτουργεί κανονικά στην οθονη.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλα λειτουργούν κανονικά.
Από ήχο μια χαρά είναι.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα λειτουργούν κανονικά.
Από ήχο μια χαρά είναι.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ok Ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.