Jump to content
playmaker

Golf 4 Gti - Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου [Turbo,Εξατμίσεις,Βελτιώσεις]

Recommended Posts

παιδια ειμαι αναμεσα στη remus wild και στην αντιστοιχη magnaflow.,(καζανακια)

η ρεμους κανει γυρω στα 300 κατι και η magnaflow 200. η remus κανει πιο λιγοι θορυβο αλλα πιο ποιοτικο μ φαινεται.εσεις τι λετε?εχει βιντεακια στο youtube !

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι αναμεσα στη remus wild και στην αντιστοιχη magnaflow.,(καζανακια)

η ρεμους κανει γυρω στα 300 κατι και η magnaflow 200. η remus κανει πιο λιγοι θορυβο αλλα πιο ποιοτικο μ φαινεται.εσεις τι λετε?εχει βιντεακια στο youtube !

Remus, κλάσης ανώτερη.

http://www.remus.eu/shop-pkw/vw/golf-iv/golf-iv-1-6l-77-kw-oct1997.html

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους μιας και μετα απο αρκετο καιρο τελιοσα το setup μου θελω να κανω μια ερωτηση σχετηκα με την βαλβηδα n75....το αμαξι εχει προγραμμα unitronic stage 2 100ron φουλ 70αρα εξατμηση intercooler precision με 60αρες σωληνες αγελαδα venair 4μπαρο ρυθμιστη και μια χοανη της pipercross.....η απορια μου ειναι η εξης να βαλω την n75J η δεν θα δω καποια διαφορα?????????????

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις λογο να την αλλαξεις.

Παλιοτερα πολλοι την εβαλαν αλλα διαφορα δεν υπαρχει.

Αν θα σου κανει μεγαλυτερο οβερ στην αρχη μεχρι να το διαβασει ο εγκεφαλος και μετα επιστρεφει στις κανονικες πιεσεις.

Ειχα βαλει και εγω,αλλα δεν υπηρχε διαφορα συν οτι εμπαινε σε safe mode και ηθελε σβησιμο και αναμα παλι η μηχανη.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ γτ ειχα σκοπο να τη παρω....να μη πεταω τζαμπα λεφτα.....

εγω φιλε μου εχω μοτερ bam 225hp απο s3 και εχω κολαρα vennair Ν75j (χρυση) φιλτρο ελευθερο και προγραμμα. μου εδωσε 0.2 σταθερο με περισσοτερη διαρκεια. οι περισσοτεροι συνιστουν σε 1ο σταδιο φ-π-ε και αλλαγη Ν75j :clapping::aggressive:

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου εχω μοτερ bam 225hp απο s3 και εχω κολαρα vennair Ν75j (χρυση) φιλτρο ελευθερο και προγραμμα. μου εδωσε 0.2 σταθερο με περισσοτερη διαρκεια. οι περισσοτεροι συνιστουν σε 1ο σταδιο φ-π-ε και αλλαγη Ν75j :clapping::aggressive:

Πια η τιμή της?Ειναι δύσκολο να την αλλαξης μονος?Και πιο το κερδος απο το να εχεις μια αλλη N75? Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

και εγω την εβαλα τλk την n75j k ειδα καποια μικρη διαφορα ειναι λιγο πιο νευρικο το αμακσι και κραταει λιγο πιο μεγαλο οβερ...........αλλα εγω την βαλβηδα την αλλαξα γ αλλο λογο γτ το αμαξι αναβοκατεβαζε πιεση και μετα εστρωσε.........

Link to comment
Share on other sites

Πια η τιμή της?Ειναι δύσκολο να την αλλαξης μονος?Και πιο το κερδος απο το να εχεις μια αλλη N75?

περιπου 60Ε ειναι ευκολο να την αλλαξεις απλα μην μπερδευτεις με πιο σωληνακι πηγαινει στην waste gate...Υπαρχει καπου φωτο στο vortex. :acute:

Link to comment
Share on other sites

περιπου 60Ε ειναι ευκολο να την αλλαξεις απλα μην μπερδευτεις με πιο σωληνακι πηγαινει στην waste gate...Υπαρχει καπου φωτο στο vortex. :acute:

Μαλιστα,πια η διαφορα της απο την Ν75Β?
Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Η j είναι η καφέ ???

Η παλιά ήταν γκρί σωστά???

καφε η j και μαυρη η μανησια και μπενει αναποδα απο οτι η απλη, δηλαδη η φυσα ειναι απο την αλλη μερια, το μεγαλο τσουνι στην αγελαδα.

Link to comment
Share on other sites

καφε η j και μαυρη η μανησια και μπενει αναποδα απο οτι η απλη, δηλαδη η φυσα ειναι απο την αλλη μερια, το μεγαλο τσουνι στην αγελαδα.

Διαφορα Ν75J με Ν75Β??Η Ν75Β Ειναι η καινούρια??Πια η διαφορά τους??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάνεις κανένα εξατμισα στην Θεσσαλονίκη για αγορά τελικού... Οι τιμές που ρώτησα σε κάνα 2 είναι στο 180-200.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή καταστήματος είναι λίγο υποκειμενική, υπάρχουν αρκετά μαγαζιά στη Θεσσαλονίκη.

 

Αυτό που είναι εξίσου σημαντικό, είναι η διάμετρος της εξάτμισης αναλόγως σταδίου βελτίωσης του κινητήρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Να προτιμησεις ανοξείδωτο και να υπολογιζεις γυρω στο 50αρι

Link to comment
Share on other sites

Με 600 ευρω εβαλα ολοκληρη εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω.

Ειναι τελειως παραλογο να ζητανε το 1/3 μονο για τελικο

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδέψατε τώρα... χαχα ???? θα το ψάξω.... αν κάποιος γνωρίζει στην Θεσσαλονίκη κανέναν εξάτμισα ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Κ προ ολοσωμης εξατμισης το τελικο που ειχα βαλει μαζι με τοποθετηση πηγε 60 ευρω στον ζαπατινα αν θυμαμαι καλα το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.