Jump to content
Iliaskazi

Ελατηρια h&r

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια...εβαλα πριν μια βδομαδα ελατηρια h&r για χαμηλωμα το αμαξι επεσε οσο το ηθελα δεν λεω αλλα αρχισε να κοπαναει  οπως και ηταν λογικο... αυτο π θελω να ρωτησω ειναι οτι εχω αφησει τις εργοστασιακες αναρτησεις, αν αλλαξω καο βαλω αλλα αμορτισερ θα δουλευει καλυτερα μπορει να μαλακωσει καθολου το αμαξι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια...εβαλα πριν μια βδομαδα ελατηρια h&r για χαμηλωμα το αμαξι επεσε οσο το ηθελα δεν λεω αλλα αρχισε να κοπαναει  οπως και ηταν λογικο... αυτο π θελω να ρωτησω ειναι οτι εχω αφησει τις εργοστασιακες αναρτησεις, αν αλλαξω καο βαλω αλλα αμορτισερ θα δουλευει καλυτερα μπορει να μαλακωσει καθολου το αμαξι;

Ουτως η αλλως θα χρειαστεις γρηγορα αναρτηση μιας και τα ελατηρια δεν συνεργαζονται με τις μαμα αναρτησεις οποτε και θα επελθει πιο γρήγορα η φθορα τους.
Απο εκει και περα το σύνολο σου θα μαλακωσει με την χρηση αλλα οχι σε μεγάλο βαθμο. Θα ελεγα πως πιο πολυ θα το συνηθησεις παρα θα μαλακωσει.


Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα το ηξερα οτι θα χρειαζομουν απλα ειχα και την απορια μηπως ειναι λιγο καλυτερο στους κραδασμους λογω οτι θα λειτουργουν σε ολο το ευρος οι αναρτησεις

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ αυτό είναι καλό που μου είπες (και κάτι που ήθελα να ακούσω :lol::lol:) . Ποιες αναρτήσεις θα μπορούσαν να μπουν που να δουλεύουν ομαλά με τα h&r και να μειωθεί ο θόρυβος έστω και λίγο ? 

Link to comment
Share on other sites

εγω στο top gun που ειχα παλια ειχα βαλει hr 3.5 ποντων με κονι πορτοκαλι αμορτισερ και ηταν μια πολυ καλη επιλογη για τα χρηματα τους!

 

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , crazy bill said:

εγω στο top gun που ειχα παλια ειχα βαλει hr 3.5 ποντων με κονι πορτοκαλι αμορτισερ και ηταν μια πολυ καλη επιλογη για τα χρηματα τους!

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα τα έχω υπόψη μου έχω ακούσει καλά λόγια και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.