Jump to content
DubbeR_ChRoniS

Golf - Βαλβολίνες Μηχανικών Κιβωτίων [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

:lol: - προφυλακτικα μπορει να βγαζει η εταιρια FUCKS δηλαδη "πηδαει" και να βαζει τετοια ο μαστορας με τις γκομενες αλλα η εταιρια FUCHS βγαζει λιπαντικα και τα συναφη και παλι μπορει ο μαστορας να βαζει τετοια στα αμαξια των πελατων του - παντως ειναι καλη και με αξιοπιστα προϊοντα η εταιρια ,παντα για την FUCHS μιλαω ετσι ?

Σωστός! Τι FUCKS, τι FUCHS...το ίδιο κάνει. :lol::lol::thumbsup:

Πάντως βλέπω διαφορά από πριν, ότι κ να έβαλε.

Link to comment
Share on other sites

παιδες αληθευει αυτο που μου ειπαν τις προαλλες στην αντιπροσωπεια? οτι οι βαλβολινες απο το τεσσαρι γκολφ κ μετα ΔΕΝ αλλαζονται αλλα συμπληρωνονται ανα 60.000???? πολυ περιεργο μου φανηκε ρε σεις.. το ακομα πιο κορυφαιο που μου ειπε ο τεχνικος συμβουλος ειναι πως πολλοι ιδιοκτητες τεσσαριων που εκαναν το λαθος,ανοιξαν κ τις αλλαξαν, ειδικα σε μη εξουσιοδοτημενα συνεργεια εξω που δεν γνωριζαν τη συγκεκριμενη πληροφορια πηραν αργοτερα το σασμαν στα χερια?? δεν ειναι κουφο?? τα φωτα σας παρακαλω.. εχω 61000χλμ κ ψαχνομαι.

Link to comment
Share on other sites

παιδες αληθευει αυτο που μου ειπαν τις προαλλες στην αντιπροσωπεια? οτι οι βαλβολινες απο το τεσσαρι γκολφ κ μετα ΔΕΝ αλλαζονται αλλα συμπληρωνονται ανα 60.000???? πολυ περιεργο μου φανηκε ρε σεις.. το ακομα πιο κορυφαιο που μου ειπε ο τεχνικος συμβουλος ειναι πως πολλοι ιδιοκτητες τεσσαριων που εκαναν το λαθος,ανοιξαν κ τις αλλαξαν, ειδικα σε μη εξουσιοδοτημενα συνεργεια εξω που δεν γνωριζαν τη συγκεκριμενη πληροφορια πηραν αργοτερα το σασμαν στα χερια?? δεν ειναι κουφο?? τα φωτα σας παρακαλω.. εχω 61000χλμ κ ψαχνομαι.

Πως ειπατε; :lol:

Τι εννοουσε "συμπληρωνονται" ; Δηλαδη χανονται καπου και πρεπει να συπληρωσουμε;Μηπως υπαρχει κ καμια βεργα για να ελεγχουμε τη σταθμη; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως ειπατε; :lol:

Τι εννοουσε "συμπληρωνονται" ; Δηλαδη χανονται καπου και πρεπει να συπληρωσουμε;Μηπως υπαρχει κ καμια βεργα για να ελεγχουμε τη σταθμη; :lol:

συμπληρωνονται ΑΝ λειπουν! αν δεν λειπουν οκ, τις αφηνεις ως εχουν! ημαρτον..

Link to comment
Share on other sites

:lol: - τα γνωστα κουφα των συνεργειαδων ,ετσι δεν κανουν και με τα λαδια του μοτερ και παραμυθιαζουν τους νεους οδηγους ? μην ακουτε τιποτα αλλαξτε τες με μια επωνυμη συνθετικη να βρει την υγεια του το σασμαν σας (!)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε περίπου τιμές?

Πολυ σχετικο ειναι, αναλογα τι θα βαλεις καινουργιο, μεταχειρισμενο, ποσο θα παν τα εργατικα...

Οταν βρεις ακρη πες μας και εδω τι εκανες ετσι για ενημερωση...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αλλαξω βαλβολινες στο TSI μου.Εχει δοκιμασει κανεις καποιες και να εμεινε ευχαριστημενος;Με ενδιαφερει να ζεσταινονται σχετικα γρηγορα (για τα κρυα πρωινα) και να κουμπωνουν και πιο μαλακα οι ταχυτητες.Καμια προταση; ;)

Link to comment
Share on other sites

:huh: - σε ξενα φορα βρηκα αυτο: Golf V. 1.4 TSI ή σαν VW Golf 5 GT 1.4 TSI να λενε για Gear Oil 75W-90 GL-4 αρα εχουμε καλες επιλογες (!)

Ναι το Golf TSI 140 εχω μοντ. 5/07.

Edited by Nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

:huh: - οριστε συνθετικες βαλβολινες σε 75W-90 GL-4 οχι ομως αγωνιστικες γιατι δεν κανουν για εμας:

1) Red Line MT 90

2) Silkolene Silktran Syn 5

3) Motul

4) Amsoil

5) Mobil-1

Στο trade wind βρηκα τα παρακατω μονο.

Motul gear 300 75w90

Red Line SYNTHETIC GEAR OIL 75W90 946ML

AMSOIL FGR 75W90 946 ML

Link to comment
Share on other sites

στο μαγαζι αν πας πιστευω θα βρεις περισσοτερα.και εγω εχω παει και εχω βρει λαδια που στο trade wind δεν τα ειχε

Link to comment
Share on other sites

στο μαγαζι αν πας πιστευω θα βρεις περισσοτερα.και εγω εχω παει και εχω βρει λαδια που στο trade wind δεν τα ειχε

To ξερω αλλα μενω επαρχια :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

;) - αφου εχεις περιορισμο να παρεις μονο απο εκει τοτε παρε της Red Line που ειναι δοκιμασμενη εδω μεσα αλλα και σε αλλο forum του group μας και αν θες σαν 2η επιλογη της Motul (!)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.