Jump to content
DubbeR_ChRoniS

Golf - Βαλβολίνες Μηχανικών Κιβωτίων [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

75-90 λογικα

Ποια ομως;

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

:o - για κοιτα αυτα:

Motul GEAR 300 75W-90 Fully Synthetic – Ester based

Shell Helix Racing Gear Oil 75W-90 synthetic

Castrol TAF-X 75w-90 synthetic

Silkolene SILKTRAN SYN 5 75W-90 Fully Synthetic

Mobilube 1 SHC 75W-90 fully synthetic

REDLINE Synthetic Manual Transmission 90 MT90 75W-90

Amsoil Synthetic Gear Oil (FGR) 75w-90

Motul MOTYLGEAR 75W-90 Gearbox Technosynthese

Fuchs TITAN GEAR SYN 75W-90 Semi Synthetic

Castrol Syntrax Universal 75w-90 semi-synthetic

Link to comment
Share on other sites

Amsoil Synthetic Gear Oil (FGR) 75w-90

αυτές θέλω, που νομίζω δεν είναι τόσο αγωνιάρικες όσο οι Redline

έχει τις SVG.

Δυστυχώς βλέπω δεν τις έχει τις περισσότερες που προτείνεις γιατί έψαχνα και από προηγούμενα ποστ σου

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

:D - εγω μιλησα γενικα οχι για το εν λογω μαγαζι ,στα περιξ εχει και αλλα με συναφη ειδη (!)

Με βολευει το μαγαζί γιατί στέλνει επαρχία! <_<

Κι οταν ημουνα Αθηνα από αυτό αγόραζα....

Όπως και να χει ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω σε Golf 5 gti εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης της Amsoil gl-4 75-90 (mtg).στο ξεκινημα δυστροπουν λιγο ιδιαιτερα τον χειμωνα που εχει χαμηλες θερμοκρασιες αλλα οταν ζεσταθουν ειναι πολυ καλες χωρις ομως να με εχουν εντυπωσιασει.οταν το σκιζεις το αμαξι σε εκκινησεις κατεβασματα ειναι θετικες αλλα μεχρι ενα σημειο.τωρα θα δοκιμασω της Red line να δω τι γινεται.εχω ακουσει για καποιες mystic (αν δεν κανω λαθος) οι οποιες συνεργαζονται φοβερα με το κιβωτιο αλλα δεν ξερω τι γινεται στην σκληρη χρηση.γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

εγω σε Golf 5 gti εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης της Amsoil gl-4 75-90 (mtg).στο ξεκινημα δυστροπουν λιγο ιδιαιτερα τον χειμωνα που εχει χαμηλες θερμοκρασιες αλλα οταν ζεσταθουν ειναι πολυ καλες χωρις ομως να με εχουν εντυπωσιασει.οταν το σκιζεις το αμαξι σε εκκινησεις κατεβασματα ειναι θετικες αλλα μεχρι ενα σημειο.τωρα θα δοκιμασω της Red line να δω τι γινεται.εχω ακουσει για καποιες mystic (αν δεν κανω λαθος) οι οποιες συνεργαζονται φοβερα με το κιβωτιο αλλα δεν ξερω τι γινεται στην σκληρη χρηση.γνωριζει κανεις?

Για βάλε Redline , να δούμε κι εμείς.....

Link to comment
Share on other sites

Για βάλε Redline , να δούμε κι εμείς.....

ναι αλλα να εχεις στο μυαλο σου την χρηση για την οποια προοριζεται.εγω για παραδειγμα το πηγαινω νορμαλ μονο για να παρκαρω tongue.gif

καποιος ομως που δεν φτανει στα ορια το αυτοκινητο μπορει να μην του κανουν

Link to comment
Share on other sites

Με βολευει το μαγαζί γιατί στέλνει επαρχία!

:D - υπαρχουν και αλλα 1-2 e-store για ριξε μια ματια ,δεν μπορει και τα περιξ εκει στην Φραντζη θα στελνουν με αντικαταβολη επαρχια (!)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα motul gear 300 και θα σας πω εντυπώσεις μόλις μπουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

;) - καλοριζικες - κανε καμια 200αρια χιλιομετρα και μετα θα δειξει για τα καλα ,κατα προτιμηση σε κινηση πολης και σε στροφιλικι για να δεις καλα την διαφορα (!)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα motul gear 300 και θα σας πω εντυπώσεις μόλις μπουν. :o

¶κυρη ακόμα η αγορά στις Motul, δεν υπήρχε στοκ και αργουν

Mobil Mobilube 1 SHC 75/90 τις βρήκα από G-market 34E

Καλύτερες οι Motul?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

:o - ενα κλικ πιο πανω καλυτερες ,οποια και να βαλεις απο τις 2 μακραν καλυτερη θα ειναι απο την εργοστασιακη (!)

Καλύτερες οι Motul ε? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερες οι Motul ε? :o

Κι εγω τις MOTUL εχω παρει και θα τις βαλω σε μερικα χλμ.Εχω 43.000 και λεω στα 50Κ να τις βαλω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο στιχιζουν οι motul?απο λαμπριανιδη?

φιλε τσακη δηλαδη το αυτοκινητο με μοτουλ θα να παντου καλυτερο?ακομα και στο ξεκινημα και στο ξεσκισμα?πουθενα δεν ειναι καλυτερες οι μαμα>

Link to comment
Share on other sites

:wacko: - φιλε μου οι μαμα βαλβολινες ειναι καλες για την τσεπη του συνεργειου οταν πας για αλλαγη και σε γδερνουν ,ναι με τις Motul θα ειναι συνολικα καλυτερο το κιβωτιο (!)
Link to comment
Share on other sites

:) - φιλε μου οι μαμα βαλβολινες ειναι καλες για την τσεπη του συνεργειου οταν πας για αλλαγη και σε γδερνουν ,ναι με τις Motul θα ειναι συνολικα καλυτερο το κιβωτιο (!)

Γνωριζεις αν ζεσταινονται γρηγορα;Δε θελω τα κρυα πρωινα να γρατζουναει.Τουλαχιστον με τις μαμα τα πρωινα δεν εχω κανενα προβλημα ακομα ουτε στο πρωτο κουμπωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.