Jump to content
thangeol

Αλλαγή στα ψαλίδια

Recommended Posts

Το passat ( 1800T , 2002) έφτασε τα 210.000Km και σήμερα που άλλαξα τον δεξί μπιλιοφόρο μαζί με την φούσκα ο μάστορας μου είπε ότι πρέπει να αλλάξω και τα ψαλίδια για λόγους ασφάλειας .

Και εννοεί τα 8 κάτω και τα δυο επάνω . Επειδή το κουστούμι είναι λίγο ακριβό και οι εποχές δύσκολες υπάρχει τρόπος να διαπιστώσω πόσο επείγον είναι ; Υπάρχουν δηλαδή στάνταρ χιλιόμετρα για την αλλαγή τους ;

Edited by thangeol
Link to comment
Share on other sites

Mπες στο Antallaktika online και παρε το KIt 8 ψαλιδιών με ημίμπαρα κλπ της VAICO με 170 ευρώ.

Τα πήρα τα έβαλα και είναι και άψογα και παμφθηνα.

Παρε και μπιλιοφορους κλπ απο εκει ειναι πολύ φθηνά.Προτιμησε SKF.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Passatoukos Μιας και παρήγγειλα προ τριών εβδομάδων από το εν λόγω κατάστημα έναν γρύλλο παραθύρου, με πήρανε τηλέφωνο σήμερα και μου ζητούσανε παραπάνω λεφτά λέγοντας μου ότι είχε γίνει λάθος στη τιμή.. Να υποθέσω ότι δεν σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο από αυτό το κατάστημα/ ή να έχεις ακούσει κάτι αντίστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

[mention=12097]Passatoukos[/mention] Μιας και παρήγγειλα προ τριών εβδομάδων από το εν λόγω κατάστημα έναν γρύλλο παραθύρου, με πήρανε τηλέφωνο σήμερα και μου ζητούσανε παραπάνω λεφτά λέγοντας μου ότι είχε γίνει λάθος στη τιμή.. Να υποθέσω ότι δεν σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο από αυτό το κατάστημα/ ή να έχεις ακούσει κάτι αντίστοιχο?


Να μην το δεχτείς και να κανείς αντίστοιχη καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει 3-4 φορες απο το συγγεκριμενο, το μονο προβλημα ειναι οτι ειναι απιστευτα αργη η αποστολη τους, 10 μερες μαξιμουν με κουριερ DHL.

Τωρα αν πληρωσες πηρες το πακετο και σου ζητανε μετεπειτα λεφτα, πες τους μετα την απομακρυνση του ταμειου, ουδεν λαθος αναγνωριζετε....αν ηταν ακριβοτερα δεν θα το αγοραζες απο αυτους απλα τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , nikolakis said:

@Passatoukos Μιας και παρήγγειλα προ τριών εβδομάδων από το εν λόγω κατάστημα έναν γρύλλο παραθύρου, με πήρανε τηλέφωνο σήμερα και μου ζητούσανε παραπάνω λεφτά λέγοντας μου ότι είχε γίνει λάθος στη τιμή.. Να υποθέσω ότι δεν σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο από αυτό το κατάστημα/ ή να έχεις ακούσει κάτι αντίστοιχο?

Καλησπερα φιλε.

Οχι,θα το ειχα αναφερει εννοειται,αν εξαιρεσεις την τραγικη τους αντιμετωπιση οσον αναφορα την αποστολη δεν ειχα ποτε θεμα.

Στειλτους μια φωτογραφια με τα @@ σου στο μειλ που σου ζητανε εξτρα λεφτα.

Edited by Passatoukos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2017 at 11:57 ΜΜ, SkyNet said:

 


Να μην το δεχτείς και να κανείς αντίστοιχη καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

On 6/24/2017 at 0:06 ΠΜ, dasauto said:

Εχω αγορασει 3-4 φορες απο το συγγεκριμενο, το μονο προβλημα ειναι οτι ειναι απιστευτα αργη η αποστολη τους, 10 μερες μαξιμουν με κουριερ DHL.

Τωρα αν πληρωσες πηρες το πακετο και σου ζητανε μετεπειτα λεφτα, πες τους μετα την απομακρυνση του ταμειου, ουδεν λαθος αναγνωριζετε....αν ηταν ακριβοτερα δεν θα το αγοραζες απο αυτους απλα τα πραγματα...

 

On 6/24/2017 at 3:13 ΠΜ, Passatoukos said:

Καλησπερα φιλε.

Οχι,θα το ειχα αναφερει εννοειται,αν εξαιρεσεις την τραγικη τους αντιμετωπιση οσον αναφορα την αποστολη δεν ειχα ποτε θεμα.

Στειλτους μια φωτογραφια με τα @@ σου στο μειλ που σου ζητανε εξτρα λεφτα.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. 

Η πληρωμή είχε γίνει κανονικά και είχα λάβει το πακέτο ( με αρκετή καθυστέρηση) μετά από κανά 10-ήμερο. Και μετά από 2 εβδομάδες
 θυμηθήκανε ότι η τιμή ήτανε λάθος.. Η όλη συζήτηση με τον υπάλληλο έγινε τηλεφωνικώς και βέβαια αρνήθηκα να πληρώσω (στέλνοντας μου κάποιο λινκ μέσω μαιλ). 
Θα έπρεπε να είχα ζητήσει να μου στείλουνε το λινκ για να έχω κάποιο πάτημα με το Συνήγορο του Καταναλωτή. 
Τώρα νομίζω είναι δύσκολο χωρίς τίποτα απτό στα χέρια μου να προχωρήσω σε καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.