Jump to content
klenar

VW POLO 9N 1.4 2004 100hp Ανάρτηση και συνεμπλοκ

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά

Έχω αλλάξει πρόσφατα ανάρτηση και έχω βάλει τα καγιάμπα αέρος λαδιού και συνεμπλοκ και έχουν αλλαχτεί και στις βάσεις κάτι πλαστικά για τους κραδασμούς που έχει

 

Όμως το αμάξι με το παραμικρό κοπανάει λες και έιναι αγροτικό σουστάτο.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό?Μήπως πρέπει να κάνω κάποια άλλη κίνηση?

Link to comment
Share on other sites

οχι εχω τα μαμα ακομα γιατι να αλλαξω?

 

Δεν θελω να χαμηλωσω το αμαξι θελω να μεινει μαμα

Link to comment
Share on other sites

On 26/06/2017 at 11:35 ΠΜ, klenar said:

Γεια σας παιδιά

Έχω αλλάξει πρόσφατα ανάρτηση και έχω βάλει τα καγιάμπα αέρος λαδιού και συνεμπλοκ και έχουν αλλαχτεί και στις βάσεις κάτι πλαστικά για τους κραδασμούς που έχει

 

Όμως το αμάξι με το παραμικρό κοπανάει λες και έιναι αγροτικό σουστάτο.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό?Μήπως πρέπει να κάνω κάποια άλλη κίνηση?

αν εβαλες τα μαυρα τοτε ετσι θα ειναι το αμαξι σου μεχρι να τα πεταξεις και να βαλεις κατι της προκοπης.Τα μαυρα τα εβαλα και εγω στο αμαξι της γυναικας μου και ειναι μαπα.κουτσουρο,ξερα.

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν , takisbrax said:

αν εβαλες τα μαυρα τοτε ετσι θα ειναι το αμαξι σου μεχρι να τα πεταξεις και να βαλεις κατι της προκοπης.Τα μαυρα τα εβαλα και εγω στο αμαξι της γυναικας μου και ειναι μαπα.κουτσουρο,ξερα.

Εσύ ποια έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχω βάλει τα ίδια καλο σκληρό αλλά το έκανα αγροτικό που φοράει σούστες ακούγεται.

 

Κοιτάω είτε να τα πετάξω είτε να βρω άλλη λύση

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει τα ίδια και θα τα βάλω τις επόμενες μέρες. Μόλις κάνω την τοποθέτηση θα σου πω αν κάνει και το δικό μου τα ίδια. Τι εννοείς αγροτικό με σούστες?  Εγω θα ηθελα να είναι σκληρή η ανάρτηση αλλα τι εννοεις ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , _^ThEo^_ said:

Εχω παραγγείλει τα ίδια και θα τα βάλω τις επόμενες μέρες. Μόλις κάνω την τοποθέτηση θα σου πω αν κάνει και το δικό μου τα ίδια. Τι εννοείς αγροτικό με σούστες?  Εγω θα ηθελα να είναι σκληρή η ανάρτηση αλλα τι εννοεις ακριβώς?

Εννοώ ότι όταν πέφτεις σε γούβες χτυπάει πολύ δυνατά και τρίζει και όταν κάνει επιστροφή τερματίζει πολύ απότομα.

Πηγαίνω με 20 χλμ το πολύ και λιγότερο και νομίζω ότι πέφτω σε τάφους ακόμα και στα πιο απλά χαράγματα του δρόμου.

Link to comment
Share on other sites

είχα την ίδια εμπειρία στο παρελθόν φορώντας Kayaba. Είναι γενικά λίγο κούτσουρα τα αμορτισέρ αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago , doggy said:

είχα την ίδια εμπειρία στο παρελθόν φορώντας Kayaba. Είναι γενικά λίγο κούτσουρα τα αμορτισέρ αυτά. 

Τι έβαλες μετά απο αυτά για να ησυχάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Bilstein Sprint + ελατήρια Eibach

 

Αν και τώρα κοιτάζω για KW Variant

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , doggy said:

Bilstein Sprint + ελατήρια Eibach

 

Αν και τώρα κοιτάζω για KW Variant

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

 

 

 

Ελατήρια δεν τα πειράζω τα αφήνω μαμά ως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό μπορείς να κάνεις. Δεν ρίχνεις μια ματιά στην Sprint? Εγώ είμαι ευχαριστημένος με αυτήν πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω αυτά και οικονομικά για αλλαγή δεν με παίρνει απλά προσέχω λίγο παραπάνω.Μετα βλέπω τι θα κάνω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.