Jump to content
George S

Head up display

Recommended Posts

Καλησπερα,

ξερεις κανεις αν γινεται retrofit σε golf 7 του 2016, το κανουριο ηλεκτρονικο κοντερ head up display? 

Link to comment
Share on other sites

άλλο το ηλεκτρονικό(μάλλον πλήρες ψηφιακό ) κοντέρ και άλλο η λειτουργία head up display 

φαντάζομαι το κοντέρ αλλάζει εύκολα το μόνο που θα χρειαστεί είναι λογικά adapting στο αυτοκίνητο για να συνεργάζεται και με το immobilaizer (προγραμματισμός  του κοντέρ δηλαδή)

τώρα για το head up display δεν ξέρω αλλά νομίζω είναι δύσκολο να μπει μετά  μιας και είναι ένας μηχανισμός που πετάει από το ταμπλό αυτό το display και σίγουρα  είναι δυσκολότερο από την απλή  αλλαγή σε πλήρες ψηφιακό κοντέρ ..... 

μια βόλτα απο την αντιπροσωπεία θα σου λύσει απορίες και θα  ήταν προτιμότερο να γίνει το retrofit από αυτή μιας και είναι καινούριο το αυτοκίνητο και είναι κρίμα να μπει "ξένο" χέρι .. 

Link to comment
Share on other sites

το κοντερ εννοω. Εχω το κοντερ με την εγχρωμη οθονη. Ειδα προσφατα το καινουριο κοντερ και δειχνει τελειο. Απο τη αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι δε γινεται

Link to comment
Share on other sites

Λογικο μου ακουγεται να σου πουν στην αντιπροσωπεια οτι δεν γινεται..

Θεωρω οτι αργοτερα θα  υπαρξει καποιος τροπος να μπει, μια και πολλοι θα ειναι αυτοι που θα ψαχτουν..

Φοβαμαι ομως οτι το κοστος θα ειναι απαγορευτικο..

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2017 at 2:53 ΠΜ, George S said:

το κοντερ εννοω. Εχω το κοντερ με την εγχρωμη οθονη. Ειδα προσφατα το καινουριο κοντερ και δειχνει τελειο. Απο τη αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι δε γινεται

Μια χαρά γίνεται μαλλον στην αντιπροσωπεία που πήγες ή βαριοντουσαν ή απλά δεν έχουν τις γνώσεις για να το κάνουν αλλά 100% γίνεται αφού την ίδια μετατροπή την κάνουν σε passat http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f235/virtual-cockpit-instrument-cluster-upgrade-my16-passat-completed-113577.html    https://www.drive2.ru/l/10092264/

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , giannisb said:

Μια χαρά γίνεται μαλλον στην αντιπροσωπεία που πήγες ή βαριοντουσαν ή απλά δεν έχουν τις γνώσεις για να το κάνουν αλλά 100% γίνεται αφού την ίδια μετατροπή την κάνουν σε passat http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f235/virtual-cockpit-instrument-cluster-upgrade-my16-passat-completed-113577.html    https://www.drive2.ru/l/10092264/

Κι εγω πριν απαντησω παραπανω το εψαξα και βρηκα αυτο για το passat το οποιο το εκανε μια εταιρια με το ονομα  Euro Car Upgrades στην Αυστραλια... Για golf προς το παρον δεν υπαρχει καποιο project και σιγουρα αυτου του ειδους οι μετατροπες συνηθως δεν γινονονται στις επισημες αντιπροσωπειες.. Αν εσυ βρεις καποια αντιπροσωπεια  να μην βαριεται και να το αναλαβει το βλεπω πολυ δυσκολο ή μαλλον αδυνατο...

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , pettros said:

Κι εγω πριν απαντησω παραπανω το εψαξα και βρηκα αυτο για το passat το οποιο το εκανε μια εταιρια με το ονομα  Euro Car Upgrades στην Αυστραλια... Για golf προς το παρον δεν υπαρχει καποιο project και σιγουρα αυτου του ειδους οι μετατροπες συνηθως δεν γινονονται στις επισημες αντιπροσωπειες.. Αν εσυ βρεις καποια αντιπροσωπεια  να μην βαριεται και να το αναλαβει το βλεπω πολυ δυσκολο ή μαλλον αδυνατο...

 

Πιστεύω αν είχαμε τον part number από το ψηφιακό κοντέρ κάτι θα γινόταν ,μέσω της αντιπροσωπείας θα μπορούσε φαντάζομαι να γίνει η παραγγελία και απο εκεί και πέρα ένας ψαγμένος ηλεκτρολόγος εκτός αντιπροσωπείας θα μπορούσε θεωρητικά να κάνει το retrofit  κάποιος  πρέπει να κάνει την  αρχή ρε παιδιά :p δεν πιστεύω να έχει τόσο μεγάλη διαφορά από τα προηγούμενα μοντέλα....σίγουρα σε μια 5ετία το πολύ θα βγει ένας οδηγός retrofit  στο ιντερνετ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.