Jump to content
spdrosin

1ο service

Recommended Posts

Άλλαξε και τα υγρά φρένων αφού είναι στα 3 χρονια. Δε καταλαβαίνω γιατί παίζεις με αυτά ενώ όλοι οι κατασκευαστές συμφωνούν. Κολλάς στα 10 ευρώ σε κάτι που είναι κάθε 3 χρόνια και αλλάζεις λαδια στα 1200? Η κάνεις σωστή δουλειά η οχι

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago , takpanos said:

Άλλαξε και τα υγρά φρένων αφού είναι στα 3 χρονια. Δε καταλαβαίνω γιατί παίζεις με αυτά ενώ όλοι οι κατασκευαστές συμφωνούν. Κολλάς στα 10 ευρώ σε κάτι που είναι κάθε 3 χρόνια και αλλάζεις λαδια στα 1200? Η κάνεις σωστή δουλειά η οχι

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι, δεν κολλάω στα 10 ευρώ, γιατί πολύ απλά δεν ήξερα καν ποιο είναι το κόστος.

 

Γιατί και για το παραφλού 10-15 ευρώ νόμιζα θα έδινα αλλά μου ζήτησαν τα 5πλάσια, επειδή είναι διαδικασία η όλη εργασία.

Οπότε θα το ρωτήσω κι αυτό το κόστος για σιγουριά και θα το κάνω άμα μιλάμε για τόσα λίγα χρήματα.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου διαβάζω όλα αυτά που γράφεις και έχω να προτείνω και γω κάτι που ίσως σε βολεψει.. Γιατί δεν θέτεις το αυτοκίνητο σε πλήρη ακινησία? Νομίζω πως γίνεται και καλύτερα θα σε ενημερώσει ένας μηχανικός χρήσιμο είναι επίσης και ένα πάρκιν. Φαντάζομαι απλά αλλάζεις όλα τα υγρά και φίλτρα και αφαιρεις τους πόλους σίγουρα τα λάστιχα θα την ακούσουν.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2019 at 4:08 ΜΜ, gianniskar said:

Καλησπέρα φίλε μου διαβάζω όλα αυτά που γράφεις και έχω να προτείνω και γω κάτι που ίσως σε βολεψει.. Γιατί δεν θέτεις το αυτοκίνητο σε πλήρη ακινησία? Νομίζω πως γίνεται και καλύτερα θα σε ενημερώσει ένας μηχανικός χρήσιμο είναι επίσης και ένα πάρκιν. Φαντάζομαι απλά αλλάζεις όλα τα υγρά και φίλτρα και αφαιρεις τους πόλους σίγουρα τα λάστιχα θα την ακούσουν.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

 

Αλλά δεν το έχω σαν επιλογή καν να το βάλω το αυτοκίνητο σε πλήρη ακινησία - θα πεθάνει.

 

Προτιμότερο είναι να το πουλήσω, που δεν έχει φύγει και από το μυαλό μου σαν ιδέα - παίζει να εξετάσω το ενδεχόμενο αυτό ξανά μετά από διάφορες σκέψεις και προβληματισμούς.

 

Παρεπιπτόντως, ευτυχώς το έχω σε κλειστό parking.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

BTW αν έχετε εικόνα καθόλου της αγοράς σε ποια τιμή (σαν πωλητές) θα ήσασταν ικανοποιημένοι αν το δίνατε εσείς;

 

Η καθαρή εμπορική του αξία ήταν γύρω στα 16Κ € (11/2016).

 

Polo 1.4 TDI (90hp) 6C1 (11/2016) - 31200 χλμ

 

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα και καλή χρονιά  σε όλους με υγειά, έχω ενα πολο tdi 90ps του 2014,, κάθε 10.000χλμ αλλάζω λάδια και όλα τα φίλτρα

τώρα πλησιάζω τα 40.000χλμ τι άλλο θα  πρέπει να αλλαχτεί κατά την γνώμη σας?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν , foris78 said:

καλήμερα και καλή χρονιά  σε όλους με υγειά, έχω ενα πολο tdi 90ps του 2014,, κάθε 10.000χλμ αλλάζω λάδια και όλα τα φίλτρα

τώρα πλησιάζω τα 40.000χλμ τι άλλο θα  πρέπει να αλλαχτεί κατά την γνώμη σας?

ευχαριστώ.

άλλαξε τα υγρά φρένων(καλό είναι να αλλαζονται κάθε τρία χρόνια) και το αντιψυκτικό.τπτ άλλο δεν χρειαζεται.

Edited by vasilisrx8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , vasilisrx8 said:

άλλαξε τα υγρά φρένων(καλό είναι να αλλαζονται κάθε τρία χρόνια) και το αντιψυκτικό.τπτ άλλο δεν χρειαζεται.

ευχαριστώ για την άμεση  απάντηση φίλε βασίλη

Edited by foris78
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.