Jump to content
sfinakia

Extra για το TIGUAN 1.6 D

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Είμαι καινούργιος και είμαι <<ψημένος>> για αγορά του TIGUAN 1.6 D

Αν και ξενέρωσα λιγάκι με τον χρόνο αναμονής( 3 μήνες περίπου) τελικά αποφάσισα ότι αυτό θα είναι το νέο μου αυτοκίνητο.

Θα ήθελα την άποψη σας για  τα Extra που αξίζει να προσθέσει κάποιος χωρίς να ξεφύγουμε ιδιαίτερα σε τιμές (έως 3.000 χιλ.)

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ενδιαφέρον που βρήκα στα αξεσουαρ ήταν οι ηλεκτριικά ανακλινόμενοι καθρέφτες .Βέβαια δεν έπρεπε να ξεφύγω από τα 25.000 προ ΦΠΑ και ΕΤΤ (2.0 TDi 4Motion). Επίσης έβαλα το off road πακέτο.Η έκδοση advance έχει αξιοπρεπέστατο εξοπλισμό. Δεν μου λείπει κάτι. Το δικό μου ήρθε σε 3,5 μήνες....

Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση advance (disel 1,6) σκέφτομαι να παραγγείλω αλλά χωρίς το το off road πακέτο.
Λοιπόν DCC οπωσδήποτε ,ACC με side assist , panorama, Εάν έχεις παιδιά η σκέφτεσαι να κανεις τους πλευρικούς αερόσακους, τέλος για να είσαι και της μόδας ηλεκτρονικό στροφομετρο.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

41 λεπτά πριν , Patroklos said:

Λοιπόν DCC οπωσδήποτε ,ACC με side assist , panorama, Εάν έχεις παιδιά η σκέφτεσαι να κανεις τους πλευρικούς αερόσακους, τέλος για να είσαι και της μόδας ηλεκτρονικό στροφομετρο.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

To ηλεκτρονικό στροφόμετρο μου αρέσει αλλά έχω ένα φόβο για την ακρίβεια των ενδείξεων.

Link to comment
Share on other sites

τα led φωτα θα σου πρωτεινα εγω....

προσωπικα παρηγγειλα 1.6 tdi rline και led φωτα.. αν μου ελεγες τι θα ηθελα ακομη θα σου ελεγα ο ψηφιακο στροφομετρο και το αυτοματο πορτμπαγκαζ

Link to comment
Share on other sites

την ηλιοροφη που προτεινετε.μιλατε ολοι με γκαραζ??γιατι εγω ξερω οτι ειναι προβλημα αμα το παρκαρεις εξω και σε 5 χρονια βουλωσει καμια υδροροη και το βρεις πισινα σε καμια ωραια βροχουλα τον ουρανο σου...γιατι αυτα ειναι για γκαραζ και πυλωτες απο οτι εχω ζησει....οταν μενει εξω ειναι ρισκο η ηλιοροφη... θελει ανθρωπο που να ασχολειται και να το εχει εννοια αυτο .γιατι ειναι κατι που ξεχναμε και δεν ελεχνουν στα σερβισ οι μηχανικοι αν δεν εισαι απο πανω του κ να του πεις φυσηξε την να την ελενξουμε πχ..

Link to comment
Share on other sites

την ηλιοροφη που προτεινετε.μιλατε ολοι με γκαραζ??γιατι εγω ξερω οτι ειναι προβλημα αμα το παρκαρεις εξω και σε 5 χρονια βουλωσει καμια υδροροη και το βρεις πισινα σε καμια ωραια βροχουλα τον ουρανο σου...γιατι αυτα ειναι για γκαραζ και πυλωτες απο οτι εχω ζησει....οταν μενει εξω ειναι ρισκο η ηλιοροφη... θελει ανθρωπο που να ασχολειται και να το εχει εννοια αυτο .γιατι ειναι κατι που ξεχναμε και δεν ελεχνουν στα σερβισ οι μηχανικοι αν δεν εισαι απο πανω του κ να του πεις φυσηξε την να την ελενξουμε πχ..


Το πρώτο που αυτοκίνητο με ηλιοροφή και 13+ ετών πλέον με ηλιοροφή και όλη την οροφή τζάμι δεν είχε ποτέ κάποιο πρόβλημα! Χωρίς να έχω ποτέ στα 3 σπίτια που άλλαξα κλειστό χώρο στάθμευσης!
Με ένα πλυσιματάκι κάθε 10 μέρες θα είσαι ok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

εγω ο λογος που δεν την βαζω ειναι αυτος φοβαμαι τα νερα λογω γυναικας και μη εχων δευτερο γκαραζ κ για το τιγκουαν..και επι τοπλειστον γιατι θα ειναι της γυναικας το οικογενειακο με οτι αυτο συνεπαγεται...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , XIONOULIS said:

 θα ειναι της γυναικας το οικογενειακο με οτι αυτο συνεπαγεται...

να βαλεις σιδερενια επενδυση γυρω γυρω :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

:)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι ατυχής η επιλογή ηλιοροφής λογω του ότι το σκιάδιο είναι σαν σίτα με αποτέλεσμα νε περνά αρκετός ήλιος μέσα.Ακόμα και στην Ελβετία που το έχει ο ανηψιός μου με ηλιοροφή ενοχλούσε Μαρτιο μήνα. Σκέψου Αύγουστο στην Ελλάδα.....

Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι γίνεται κάμπριο με την ηλιοροφή. Αξίζει πολύ και είναι ωραία χαλαρή βόλτα από το απόγευμα και μετά με κλειστά τα παράθυρα και την οικογένεια! Η σίτα που έχει κόβει μια χαρά..επιπλεόν κίνητρο είναι ότι μπορείς να κάνεις πιο σκούρα τα τζάμια σου και μέσα να έχεις μια καλύτερη φωτεινότητα.   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.