Jump to content
Zoi

τι λαδι να βαλω σε polo 2002 1.4.

Recommended Posts

Γεια σας,

 

Θελω τα φωτα σας! Εχω ενα πολο του 2002 1.4 9Ν με τα 75 αλογα και θα ηθελα να αλλαξω μαρκα λαδιων.

 

Αρχικα το αμαξι σιγουρα καει καθως εκανα μεγαλο σερβις και μετα απο 2000+ χιλ συμπληρωσα 1 λιτρο!!!

 

Βαζω τα aral 5-40 νομιζω και αλλαζω ανα 7.000  !

 

Δεν εχω ασχοληθει με το θεμα καθολου, διαβαζοντας στο φορουμ ειδα για τα castrol edge.

 

Ποια ειναι η γνωμης σας?

 

ευχαριστω!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,
 
Θελω τα φωτα σας! Εχω ενα πολο του 2002 1.4 9Ν με τα 75 αλογα και θα ηθελα να αλλαξω μαρκα λαδιων.
 
Αρχικα το αμαξι σιγουρα καει καθως εκανα μεγαλο σερβις και μετα απο 2000+ χιλ συμπληρωσα 1 λιτρο!!!
 
Βαζω τα aral 5-40 νομιζω και αλλαζω ανα 7.000  !
 
Δεν εχω ασχοληθει με το θεμα καθολου, διαβαζοντας στο φορουμ ειδα για τα castrol edge.
 
Ποια ειναι η γνωμης σας?
 
ευχαριστω!
 
 
 

5 - 40 γιατί βάζεις στο polo;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

γιατι αυτα εβαζε ο προηγουμενος ιδιοκτητης και ο πατερας μου συνεχισε αυτα.

Τωρα που περασε στην κατοχη μου λεω να τα αλλαξω βεβαια!

 

Link to comment
Share on other sites

γιατι αυτα εβαζε ο προηγουμενος ιδιοκτητης και ο πατερας μου συνεχισε αυτα.
Τωρα που περασε στην κατοχη μου λεω να τα αλλαξω βεβαια!
 


Καλά και ο γείτονας μπορεί να βάζει ελαιόλαδο. Ότι γράφει ο κατασκευαστής! Νομίζω 10 - 40 παίρνει.... αν δεν κάνω λάθος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

μπορει να κανω λαθος γιατι δεν θυμαμαι σιγουρα θα δω το βιβλιαρακι

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

http://applications.castrol.com/oilselector/el_gr/c/search?_ga=2.4564595.1122777985.1505133834-844134947.1501513244

 

@Zoi Μπες στο site, διάλεξε το μοντέλο σου, δες στην άδεια κυκλοφορίας την ισχύ του κινητήρα σου (λογικά 55kW στο πεδίο Ρ.2), δες τι λάδια θα σου βγάλει και αφού δεις τον τύπο κινητήρα σου πάλι από την άδειά σου (λογικά ΒΒΥ στο πεδίο Ρ.5), κατέληξε σε ποιο λάδι σου κάνει.

 

Αν καταλήξεις πως δεν εμπιστεύεσαι το site, let me know ώστε να ανοίξω το αρχείο του σέρβις μου να δω τι λάδια έβαζα τότε εγώ στο πρώτο μου Πολάκι (ίδιο με σένα ήταν, ασημί, 1.4lt 75 άλογα).

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.