Jump to content
takpanos

TIGUAN II (Σερβις)

Recommended Posts

Σε δυο αντιπροσωπειες στη Κρητη που ρωτησα για τον πρωτο χρονο ή 15.000χλμ για λαδια και φιλτρο λαδιου μου ειπαν 180 η μια και 120 η αλλη.
Το θεμα ειναι πως το βιβλιο δε γραφει τι αλλαζουμε(λαδια,φιλτρα αερος-πετρελαιου...) και καθε ποτε

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Takpanos με πήραν τηλ από την αντιπροσωπεία για να μου κάνουν προσφορά για το 1ο service. 172€ από 183€ λένε, για λάδια και φίλτρο λαδιού! Μάλλον για χρυσά μιλούσαν...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Takpanos με πήραν τηλ από την αντιπροσωπεία για να μου κάνουν προσφορά για το 1ο service. 172€ από 183€ λένε, για λάδια και φίλτρο λαδιού! Μάλλον για χρυσά μιλούσαν...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πες τους δουν αν ερχεσαι. Εγω ρωτησα σε δυο εδω στη Κρητη. Ο ενας 180 με εκπτωση και ο αλλος 130 και δε μου χρεωσε αντιψυκτικο που συμπληρωσε ουτε εργασια για το adblue. Ρωτα και αλλου

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα θα πάρω τηλ στις αντιπροσωπείες στους δίπλα νομούς και θα σας ενημερώσω! Αντικειμενικά πάντως μετά από ενδελεχή αναζήτησή, λάδια και φίλτρο λαδιού περισσότερα από 70€ ΔΕΝ έχουν! Τα καλύτερα και ακριβότερα πάντα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα θα πάρω τηλ στις αντιπροσωπείες στους δίπλα νομούς και θα σας ενημερώσω! Αντικειμενικά πάντως μετά από ενδελεχή αναζήτησή, λάδια και φίλτρο λαδιού περισσότερα από 70€ ΔΕΝ έχουν! Τα καλύτερα και ακριβότερα πάντα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ναι αλλα πρεει να βαλεις εργασια. Οπου και να πας ενα 30αρι θα παρουν. Τα 180 ειναι πολλα

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε Πάνο αντικειμενικά τώρα, ποια δουλειά; Μισή ώρα δουλειά είναι και παίρνουν 50+ για εργασία! Ξέρεις πολλούς να αμοίβονται με 50+ για μισή ώρα; και το κόστος των αναλώσιμων γι'αυτούς είναι στα 20-30€. Άρα και από εκεί βγάζουν! Άσε, δεν τους πιάνουμε πουθενά!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 φιλτρο λαδιου εχει κοστος σ αυτους 5 ευρω με το ζορι

1 λιτρο λαδι εχει κοστος σ αυτους 3 ευρω με το ζορι

με ποσα θα πηγαινες φιλε dimitroulis να αλλαξεις λαδια σ αυτους?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Πάνο αντικειμενικά τώρα, ποια δουλειά; Μισή ώρα δουλειά είναι και παίρνουν 50+ για εργασία! Ξέρεις πολλούς να αμοίβονται με 50+ για μισή ώρα; και το κόστος των αναλώσιμων γι'αυτούς είναι στα 20-30€. Άρα και από εκεί βγάζουν! Άσε, δεν τους πιάνουμε πουθενά!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Συμφωνω μαζι σου. Εγω λεω πως αμα αγορασεις μονος σου το λαδι θελεις 5×10=60 ευρω συν καμια 10αρια το φιλτρο πας στα 70 ευρω.
Αν πας σε ενα εξωτερικο συνεργειο θα σου παρει 30 ευρω για την αλλαγη. Συνολικα θα εχεις δωσει 100 ενω στην αντιπροσωπεια αν βρεις οπως εγω στα 130 λες:ενταξει δεν ειναι τραγικο μαζι με τους ελεγχους. Εμενα σ αυτη τη τιμη μου εβαλαν adblue και αντιψυκτικο και το update στο autohold που ειχε βγει.
Ρωτα φιλε και στη τελικη ενα σερβις ειναι και μετα βγαινεις απο την εγγυηση. Μη σου κατσει βλαβη γιατι μετα αντε να τους λες πως το συνεργειο ηταν με αδεια και περαστε το στην εγγυηση

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

130€ από αντιπροσωπεία το λες ‘Μια Χαρά! Η τιμή καταλόγου για αλλαγή λάδια ειναι κοντά στα 180€

Link to comment
Share on other sites

1 φιλτρο λαδιου εχει κοστος σ αυτους 5 ευρω με το ζορι
1 λιτρο λαδι εχει κοστος σ αυτους 3 ευρω με το ζορι
με ποσα θα πηγαινες φιλε dimitroulis να αλλαξεις λαδια σ αυτους?

Σύμφωνα με τα κόστη που γράφεις 50€ δεν θα ήταν άκρως λογική τιμή; Και πάλι είναι 100% πάνω κερδισμένοι...
Εσύ βρίσκεις λογικό να ζητούν 170-180-200€;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου. Εγω λεω πως αμα αγορασεις μονος σου το λαδι θελεις 5×10=60 ευρω συν καμια 10αρια το φιλτρο πας στα 70 ευρω.
Αν πας σε ενα εξωτερικο συνεργειο θα σου παρει 30 ευρω για την αλλαγη. Συνολικα θα εχεις δωσει 100 ενω στην αντιπροσωπεια αν βρεις οπως εγω στα 130 λες:ενταξει δεν ειναι τραγικο μαζι με τους ελεγχους. Εμενα σ αυτη τη τιμη μου εβαλαν adblue και αντιψυκτικο και το update στο autohold που ειχε βγει.
Ρωτα φιλε και στη τελικη ενα σερβις ειναι και μετα βγαινεις απο την εγγυηση. Μη σου κατσει βλαβη γιατι μετα αντε να τους λες πως το συνεργειο ηταν με αδεια και περαστε το στην εγγυηση

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αντιψυκτικό κόστος γι'αυτούς 2€ το λίτρο και 0,50€ το λίτρο για adblue!
Δεν βγαίνει άκρη... Τζάμπα τα συζητάμε!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Και όσον αφορά την εγγύηση μπούρδες! Από την χειρολαβή του συνοδηγού (δεξιά πάνω από κεφάλι) εντελώς ξαφνικά πετάχτηκε το μικρό λευκό ρέουλο μαζί με το ελατήριο! Όταν τους το είπα και έκανα λόγο για θέμα εγγύησης σε 2 αντιπροσωπείες μου είπαν πως το καλύπτει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όσον αφορά την εγγύηση μπούρδες! Από την χειρολαβή του συνοδηγού (δεξιά πάνω από κεφάλι) εντελώς ξαφνικά πετάχτηκε το μικρό λευκό ρέουλο μαζί με το ελατήριο! Όταν τους το είπα και έκανα λόγο για θέμα εγγύησης σε 2 αντιπροσωπείες μου είπαν πως το καλύπτει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η παπατζα στις αντιπροσωπείες πάει σύννεφο!μεγαλοι λοποδιτες όλοι για μένα . Και για εγγύησης ου μπλέξεις ! Εγώ τους είπα για τον λεβιέ ότι έχει φυγει το δέρμα σε 15 μήνες και μου λέει δεν καλύπτεται . Το τι χεσιμο φάγανε δεν περιγράφεται

Τι πρέπει να κάνω δλδ μα μην το αγγίζω . Είναι και αυτόματο δλδ σε χειροκίνητο πως θα γίνει ;

IMG_7322.HEIC

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η παπατζα στις αντιπροσωπείες πάει σύννεφο!μεγαλοι λοποδιτες όλοι για μένα . Και για εγγύησης ου μπλέξεις ! Εγώ τους είπα για τον λεβιέ ότι έχει φυγει το δέρμα σε 15 μήνες και μου λέει δεν καλύπτεται . Το τι χεσιμο φάγανε δεν περιγράφεται
Τι πρέπει να κάνω δλδ μα μην το αγγίζω . Είναι και αυτόματο δλδ σε χειροκίνητο πως θα γίνει ;
IMG_7322.HEIC
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk


Μετά το χέσιμο άλλαξε κάτι Λευτέρη ή τα ίδια;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Σύμφωνα με τα κόστη που γράφεις 50€ δεν θα ήταν άκρως λογική τιμή; Και πάλι είναι 100% πάνω κερδισμένοι...
Εσύ βρίσκεις λογικό να ζητούν 170-180-200€;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οχι δε το βρισκω λογικη τιμη γι αυτο πηγα στην αλλη με τα 130. Το ειπα παραπανω πως συμφωνω μαζι σου. Δε το διαβασες? Τα ιδια λεμε

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντιψυκτικό κόστος γι'αυτούς 2€ το λίτρο και 0,50€ το λίτρο για adblue!

Δεν βγαίνει άκρη... Τζάμπα τα συζητάμε!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Για το αντιψυκτικο δε το παιρνουν 2 ευρω το λιτρο αλλα παραπανω και το ξερω απο "μεσα". Για το andblue εχεις δικιο στη τιμη. Τα ιδια λεμε dimitrouli μη το κουραζεις αλλο. Σου ειπα να ρωτησεις και αλλου και να πας οπου σε συμφερει.

Οσον αφορα την εγγυηση αν σου κατσει καμια χοντρη βλαβη π.χ. εγκεφαλος, σασμαν, μηχανη... πες τους πως το εκανες εξω και αν δε στο αλλαζουν μπλεξε με δικηγορους και μετα να λες οτι γλυτωσες 30 ευρω επειδη πηγες εξω για σερβις. Για μενα δεν αξιζει η ταλαιπωρια. Ο καθενας πρατει οπως καταλαβαινει

Link to comment
Share on other sites

Σε ενός έτους αυτοκίνητο κοντά στα 30.000€ να αντιμετωπίσεις πρόβλημα με εγκέφαλο, σασμάν ή κάτι άλλο είναι και θέμα αστοχίας υλικού και φυσικά τύχης! Εγώ αντιψυκτικό που πήρα ίδιας εταιρείας με αυτή που έχουν στη VW το πλήρωσα 5€. Γι'αυτό υπολόγισα 2€ κόστος γι'αυτούς! Και φυσικά, αν σε κουράζει όπως γράφεις μην απαντάς και κατ'επέκταση μην διαβάζεις! Τα ίδια λέμε όπως γράφεις αλλά δεν θα μου αφαιρέσεις το δικαίωμα να γράφω ότι θέλω.
Καλοπροαίρετα σου τα γράφω, διευκρινίζω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε δεν εχω προβλημα με αυτα που γραφεις. Καταναλωτης ειμαι και γω. Για τα προβληματα σου το ειπα γιατι μπορει να στηριχτουνε εκει και να τραβιεσαι να βρεις το δικιο σου με δικηγορους κ.λ.π.

Για πες μου ποιο βρηκες με 5 ευρω g13? Θα ηθελα να παρω ενα

Link to comment
Share on other sites

50 ευρω?σε αντιπροσωπεια?
ελπιζω να μην εισαι επιχειρηματιας

Επιχειρηματίας πρέπει να είναι κάποιος για να θέλει απλά λογικές και normal τιμές;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.