Jump to content
takpanos

TIGUAN II (Σερβις)

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Τα μαγαζιά έχουν έξοδα για να δουλεύουν σωστά με προσωπικό και παροχές. Με 50 ούτε μαστροχαλαστής δε θα κάνει καλή δουλειά. 

Την εγγύηση για τα βαριά ζημιά την θες που δεν θα μπορείς να πληρώσεις και θα είναι και κρίμα λόγω δυσανάλογου κόστους με τιμή αγοράς και μικρού χρόνου χρήσης, όμως μπορεί να συμβεί. Μη λες ότι δε θα συμβεί σε εσένα γιατί έτσι έλεγαν και πολλοί άλλοι αλλά τελικά τους συνέβη..

Ότι πληρώνεις παίρνεις και οι αντιπροσωπείες είναι καλές κρατώντας ένα επίπεδο υπηρεσιών σταθερό. Αν ξέρεις καλό συνεργείο με έμπειρους τεχνικούς και είναι και εξουσιοδοτημένος τότε πας από την αρχή, αν δεν είναι εξουσιοδοτημένος πας μετά το πέρας της εγγύησης και αν δεν έχεις τέτοιο συνεργείο πας στην αντιπροσωπεία για να έχεις το καλό σου το αμάξι σωστά συντηρημένο και να έχεις τον προσωπικό σου σύμβουλο - τεχνικό.

Αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές γίνονται πολύ σπαστικοί στο θέμα με τις εγγυήσεις ενώ έχουν άδικο και μόλις φάνε γκάζια συνήθως κάνουν αυτό που πρέπει. Εγώ ήξερα ότι δεν έχουν κέρδος στις εγγυήσεις οπότε τις αποφεύγουν αλλά πολύ πιθανό να χάνουν και μπόνους (επακόλουθο εφόσον δε πιάσεις τους στόχους πως να πάρεις μπόνους οεο)

 

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν το πιασες αυτο που θελω να σου πω!

 

δηλαδη φιλε μου στο συνεργειο της γειτονιας

για να βαλεις τα ιδια πραγματα ακριβως...ποσα θα ηθελες να δωσεις?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε μου στο συνεργειο της γειτονιας
για να βαλεις τα ιδια πραγματα ακριβως...ποσα θα ηθελες να δωσεις?

Έστω ότι σε όλα συνεργεία είτε γειτονιάς , είτε επίσημης χρησιμοποιούν τα ίδια υλικά/αναλώσιμα εσύ σου φαίνεται λογικό να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά σε αυτά που χρεώνουν; Δεν έχω άποψη σε τι επίπεδο είναι οι επίσημες αντιπροσωπείες της Αθήνας, αλλά εδώ στην επαρχία (Ανατολική Μακεδονία και Θράκη) οι επίσημες αντιπροσωπείες στην πλεοψηφία τους λειτουργούν με πιτσιρικάδες τεχνίτες και με κακό όνομα σχεδόν όλες. Ούτε την αναβάθμιση που είχε έρθει για το σύστημα πέδησης μετά από 2 ώρες αναμονής κατάφεραν να μου περάσουν! Και πήγα σε άλλο νομό και σε 30 λεπτά ήμουν έτοιμος!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες φιλε μου αλλα δεν μου απαντας...!απαντησε μου για να κανουμε διαλογο!

50€ δεν σου είπα?
Πάνω από 100% κέρδος και πάλι


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2017 at 12:41 ΠΜ, DubbeR_ChRoniS said:
1000% 
 


Δικαιολόγησέ το!
 


Θα το αιτιολογήσεις;
 


Αιτιολόγησέ το μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αληθεια τωρα?δεν μπορεις να το καταλαβεις μονος σου?

Αλήθεια τώρα, δεν μπορείς να εξηγήσεις τα παραπανίσια €;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2017 at 11:45 ΜΜ, DubbeR_ChRoniS said:

καλα τα λες φιλε μου αλλα δεν μου απαντας...!απαντησε μου για να κανουμε διαλογο!

Ζήτησες διάλογο, για να πετάξεις ένα 1000% δίχως να το δικαιολογήσεις

On 5/10/2017 at 9:17 ΜΜ, DubbeR_ChRoniS said:

αληθεια τωρα?δεν μπορεις να το καταλαβεις μονος σου?

Καταλαβαίνω πως είναι 1000% πεταμένα χρήματα! Ταίζουμε και συντηρούμε εταιρείες για αυτονόητα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Dimitroulis ξεκολα. Θα μπαινει κοσμος να διαβασει για σερβις και μονο αυτο δε θα διαβασει. 10 ποστ ασχετα

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα την δουλειά σου.
Σε όρισε κάποιος διαχειριστή του θέματος και μου κάνεις υποδείξεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα την δουλειά σου.Σε όρισε κάποιος διαχειριστή του θέματος και μου κάνεις υποδείξεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το μονο που κανεις ειναι να εκτιθεσαι τιποτα αλλο. Ακομα και οι απαντησεις σου ειναι το λιγοτερο ανωριμες αφου τσακωνεσαι με ολους και με ολα με το παραμικρο. Το αν θα κανω υποδειξεις δε θα μου το πει καποιος ειδικα σαν και σενα που μονο βοηθεια δεν εισαι για αυτους που διαβαζουν.

Λαθος μου που σε βοηθησα παλιοτερα με τις απαντησεις μου οπως και τωρα. Πιστεψα οτι αλλαξες ή ωριμασες αλλα ........

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΥΣ: Κάνε τον κόπο να μου πεις πως από τον γραπτό λόγο διακρίνεις τυχόν τσακωμούς με όλους και με όλα όπως γράφεις .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη απ οτι καταλαβα μιλαμε με παντελως ασχετο ανθρωπο οσων αφορα την αγορα και παροχη υπηρεσιων

θα μπω στη διαδηκασια να του εξηγησω μιας και δεν το εκανε καποιος απ τον κυκλο του μπας και ξεστραβωθει.

Εστω οτι σου ανηκει ενα συνεργειο και εχεις σε μια μερα να κανεις 5 αλλαγες λαδιων.

κοστος σε σενα 17x4=68 σωστα?σωστα.

δε θες με το βγαλε ανεβασε ραμπα  1-2 φορες να μιλησεις με τον πελατη και οτι προκυψει,1 ωρα το λιγοτερο?θες.

αρα θες περιπου εξι ωρες γι αυτα.σου ξαναλεω εχεις δικο σου συνεργειο.

αν χρεωσεις απο 50 ευρω θα παρεις 250 σωστα?σωστα θα μου πεις.

αν αφαιρεσεις απο τα 250 τα 68 μενουν 152 ευρω,απο αυτα εχεις ηδη ξοδεψει ενα 10ρικο το πολυ για ρευμα.

βγαζεις ως μαστορας που εισαι το μεροκαματο σου 50 ευρω ας πουμε και μενουν ακομα 102 ευρω.

απο αυτα θα πρεπει να δωσεις ενα μεροκαματο 35 ευρω στο βοηθο σου σωστα?σωστα.τι μενει?67 ευρω.

τεβε δε θα πληρωσεις?θα πληρωσεις.ακομα 30 ευρω ΤΗ ΜΕΡΑ. 67-30 εχουμε αποτελεσμα 37.

ενοικιο στο μαγαζι?δε θα χεις ενα 500αρικο?17 τη μερα.αρα εχουμε 37-17=20 ευρω.

τηλεφωνο?1 ευρω τη μερα με 30 παγιο δε 8α χεις? 19 ευρω νερο?αναλοσιμα?

αν ακομα δεν καταλαβες οτι με 50 ευρω δεν κανεις αλλαγη λαδιων μη μπεις στον κοπο να μου απαντησεις.

εισαι παντελως ασχετος με τον τροπο που δουλευει η αγορα και θα σου προτεινα να πεις καποιον δικο σου ανθρωπο

πατερα θειο ξαδερφο που ξερει,να σου πει πως λειτουργει η αγορα και να σου ανοιξει τα ματια.

 

*edit ολα αυτα συγχωρουνται αν εισαι 19 χρονων δεν εχεις δουλεψει ουτε δευτερολεπτο στη ζωη σου και

το αυτοκινητο στο αγοραζει ο πατερας σου (να ναι καλα ο ανθρωπος) επειδη διαβαζεις απο τοτε που γεννηθηκες 

για να περασεις σε ενα καλο πανεπιστημιο για να γινεις γιατρος η δικηγορος.

 

Edited by DubbeR_ChRoniS
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν άσχετος και γιατρός, αφού θεωρείς τα 170€ για 5λίτρα λαδάκι και ένα φίλτρο απόλυτα φυσιολογικά σε ανθρώπους της κατηγορίας σου θα χρεώνω τα 10πλάσια γιατί σύμφωνα με όσα γράφεις είναι απόλυτως φυσιολογικό! Ελπίζω να σε καλύπτω και ελπίζω να συναναστρέφεσαι με άσχετους γιατρούς σαν κι εμένα που σε γδύνουν για μια απλή διάγνωση!
Να ξέρουμε να διαχωρίζουμε την επιστήμη με την τέχνη!
Και η αλλαγή ελαίων ΔΕΝ είναι τέχνη! Αφού εσύ μπορείς να δεχτείς να σε πιάνουν κορόιδο κάντο! Εγώ δεν είμαι και δεν θα γίνω κανενός!
ΥΣ: Μαλωμένοι με τους τόνους είστε όλοι;




Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και δεν μπήκα ΚΑΝ στον κόπο να σε χαρακτηρίσω καθώς δεν μου το επιτρέπουν οι τρόποι μου! Πρόσεχε λοιπόν τις εκφράσεις σου και τους χαρακτηρισμούς σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα την δουλειά σου.
Σε όρισε κάποιος διαχειριστή του θέματος και μου κάνεις υποδείξεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άσε τις θεωρίες ρε μεγάλε...
Είσαι εκτός θέματος!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Και δεν μπήκα ΚΑΝ στον κόπο να σε χαρακτηρίσω καθώς δεν μου το επιτρέπουν οι τρόποι μου! Πρόσεχε λοιπόν τις εκφράσεις σου και τους χαρακτηρισμούς σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οτι εχει τροπους ο γιατρος δε το συζητω!!!
Ματι βγαζει...

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , Dimitroulis said:

Σαν άσχετος και γιατρός, αφού θεωρείς τα 170€ για 5λίτρα λαδάκι και ένα φίλτρο απόλυτα φυσιολογικά σε ανθρώπους της κατηγορίας σου θα χρεώνω τα 10πλάσια γιατί σύμφωνα με όσα γράφεις είναι απόλυτως φυσιολογικό! Ελπίζω να σε καλύπτω και ελπίζω να συναναστρέφεσαι με άσχετους γιατρούς σαν κι εμένα που σε γδύνουν για μια απλή διάγνωση!
Να ξέρουμε να διαχωρίζουμε την επιστήμη με την τέχνη!
Και η αλλαγή ελαίων ΔΕΝ είναι τέχνη! Αφού εσύ μπορείς να δεχτείς να σε πιάνουν κορόιδο κάντο! Εγώ δεν είμαι και δεν θα γίνω κανενός!
ΥΣ: Μαλωμένοι με τους τόνους είστε όλοι;




Sent from my iPhone using Tapatalk

170 για αντιπροσωπια δεν ειπα οτι ειναι φυσιολογικο.γι αυτο και δεν εχω παει εδω και πολλα χρονια σε αντιπροσωπο.ενα αυτο.

το οτι εισαι εν δυναμι γιατρος το μαντεψα και χαιρομαι παρα πολυ που επεσα μεσα.για κακη σου τυχη ομως οι γιατροι που συναναστρεφομαι

ειναι απο αυτους που θα θελες πολυ να εισαι διπλα τους για να μαθεις.παει κ αυτο

τεχνη αγορι μου ειναι ΟΛΕΣ οι δουλειες.η ιατρικη ειναι ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ αλλα ακομα και σ αυτο ασχετος εισαι.

 

7 hours ago , Dimitroulis said:

Και δεν μπήκα ΚΑΝ στον κόπο να σε χαρακτηρίσω καθώς δεν μου το επιτρέπουν οι τρόποι μου! Πρόσεχε λοιπόν τις εκφράσεις σου και τους χαρακτηρισμούς σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

το οτι εισαι ασχετος σε πολλα θεματα (οπως ειμαι εγω στην ιατρικη) δεν ειναι χαρακτηρισμος.ειναι μια περιγραφη πραγματικοτητας.

δεν ειναι κακο να εισαι ασχετος.κακο ειναι να μην ακους και να μη θες να ΜΑΘΕΙΣ.

οσο για τους τονους που λες....εχεις και συ προβληματα...σοβαρα κιολας.

ευχομαι να μη μου απαντησεις και απλα να σκεφτεις τι σου λεει ενας μλκς σε ενα φορουμ

που δεν σε ξερει δε θα σε μαθει ποτε και που δεν εχει να κερδισει κατι απο σενα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.