Jump to content
Dionisis N

To νέο μικρό SUV Volkswagen T-Roc είναι πραγματικότητα

Recommended Posts

1 ώρα πριν , pafsi said:

Φίλε μου, έχω την εντύπωση οτι δεν μπορείς να παραγγείλεις εργοστασιακό συναγερμό τώρα, απο τη στιγμή που έχει μπεί το αυτοκίνητο σε προγραμματισμό και πήρε βδομάδα παραγωγής...Ρώτησε τους πωλητές κι αν τελικά σου πούν οτι γίνεται, πρόσθεσε στην παραγγελία στο κομμάτι εξοπλισμού τον κωδικό WD1...

Βασικά έχει γίνει το εξής. Εγώ παρήγγειλα το αυτοκίνητο από διαφορετική πόλη από αυτή που ζω και όταν έκανα την παραγγελία πήγε ένας δικός μου και μου έκανε τον συναγερμό δώρο. Εγώ το έμαθα τώρα. Αυτός το έκανε την ίδια μέρα που έγινε η παραγγελία. Κόλλησα γιατί τον ρώτησα πόσο του ζήτησε η εταιρεία και μου είπε 350€ ενώ στη διαμόρφωση έχει διαφορετικό ποσο. Αυτό είναι όλο και ψάχνω να δω εάν τον κορόιδεψε εάν έχει ρίξει τον έξτρα κωδικό η εάν είναι μέσα και το κόστος της νέας ταξινόμησης.

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν , Yiannis_2 said:

Βασικά έχει γίνει το εξής. Εγώ παρήγγειλα το αυτοκίνητο από διαφορετική πόλη από αυτή που ζω και όταν έκανα την παραγγελία πήγε ένας δικός μου και μου έκανε τον συναγερμό δώρο. Εγώ το έμαθα τώρα. Αυτός το έκανε την ίδια μέρα που έγινε η παραγγελία. Κόλλησα γιατί τον ρώτησα πόσο του ζήτησε η εταιρεία και μου είπε 350€ ενώ στη διαμόρφωση έχει διαφορετικό ποσο. Αυτό είναι όλο και ψάχνω να δω εάν τον κορόιδεψε εάν έχει ρίξει τον έξτρα κωδικό η εάν είναι μέσα και το κόστος της νέας ταξινόμησης.

Δεν έχεις παρά να πας απ' την αντιπροσωπεία στην πόλη που το παρήγγειλες και να ζητήσεις εκτύπωση "Προσάρτημα περιγραφής παραγγελόμενου αυτοκινήτου"...Αυτονόητο δικαίωμα σου να το ζητήσεις και υποχρέωση τους να σου το εκτυπώσουν / δώσουν....Εκεί μέσα, θα συμπεριλαμβάνεται και το συγκεκριμένο πρόσθετο με την τιμή του φυσικά... Μπορείς βέβαια να το ζητήσεις τηλεφωνικώς και να στο περάσουν στο μέιλ σου....

Edited by pafsi
Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν , pafsi said:

Δεν έχεις παρά να πας απ' την αντιπροσωπεία στην πόλη που το παρήγγειλες και να ζητήσεις εκτύπωση "Προσάρτημα περιγραφής παραγγελόμενου αυτοκινήτου"...Αυτονόητο δικαίωμα σου να το ζητήσεις και υποχρέωση τους να σου το εκτυπώσουν / δώσουν....Εκεί μέσα, θα συμπεριλαμβάνεται και το συγκεκριμένο πρόσθετο με την τιμή του φυσικά... Μπορείς βέβαια να το ζητήσεις τηλεφωνικώς και να στο περάσουν στο μέιλ σου....

Οκ. Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Πέμπτη πρωί πρωί...

Μιας και α μη αναφέρθηκε και εσύ έχεις εργοστασιακό συναγερμό πες μου την μάρκα του! Εσένα οι δύο κωδικοί ήταν επιλογή σου και οι δύο η  ζήτησες το δεύτερο και ήταν προαπαιτούμενος και ο συναγερμός.

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν , Yiannis_2 said:

Οκ. Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Πέμπτη πρωί πρωί...

Μιας και α μη αναφέρθηκε και εσύ έχεις εργοστασιακό συναγερμό πες μου την μάρκα του! Εσένα οι δύο κωδικοί ήταν επιλογή σου και οι δύο η  ζήτησες το δεύτερο και ήταν προαπαιτούμενος και ο συναγερμός.

1) Δεν γνωρίζω τη μάρκα του συναγερμού...Ασχολούμαι κομμάτι-κομμάτι με τα του αυτοκινήτου και δεν έφτασα ακόμη σ' αυτό το κεφάλαιο!! 2) Κατά βάση ήθελα το δεύτερο, καθώς θα τοποθετούσα συναγερμό σε δικό μου άτομο - ειδικό εδώ στη Θεσσαλονίκη...Επειδή όμως πήγαινε 'σέτ' με το πρωτο, τα πήρα 'πακέτο'....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,  το πλεονέκτημα που έχει ο εργοστασιακός συναγερμός είναι ότι τοποθετείτε από το εργοστάσιο σε συγκεκριμένες υποδοχές - θέσης.

 

Από τους αισθητήρες που είναι για μέσα στην καμπίνα,  έως και την σειρήνα του.

 

 

Το θέμα είναι όμως τη συναγερμό του έχουν χρεώσει?? Είναι ο εργοστασιακός που μπαίνει από το "Εργοστάσιο"??

 

Η είναι της αντιπροσωπείας και θα του το περάσουν εδώ??

 

Επίσης η τιμές στους καταλόγους αν δεν κάνω λάθος είναι χωρίς ΦΠΑ και δεν είναι τελικές.

 

Επίσης η μάρκας του συναγερμού υπάρχει πιθανότητα να είναι της BOSCH

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

53 λεπτά πριν , OMINUS said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,  το πλεονέκτημα που έχει ο εργοστασιακός συναγερμός είναι ότι τοποθετείτε από το εργοστάσιο σε συγκεκριμένες υποδοχές - θέσης.

 

Από τους αισθητήρες που είναι για μέσα στην καμπίνα,  έως και την σειρήνα του.

 

 

Το θέμα είναι όμως τη συναγερμό του έχουν χρεώσει?? Είναι ο εργοστασιακός που μπαίνει από το "Εργοστάσιο"??

 

Η είναι της αντιπροσωπείας και θα του το περάσουν εδώ??

 

Επίσης η τιμές στους καταλόγους αν δεν κάνω λάθος είναι χωρίς ΦΠΑ και δεν είναι τελικές.

 

Επίσης η μάρκας του συναγερμού υπάρχει πιθανότητα να είναι της BOSCH

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, σε OMINUS και όλους τους συμφορουμίτες!

Για να σου περάσει η αντιπροσωπεία συναγερμό, πρέπει να έχει φτάσει το αμάξι σε αυτούς "γυμνό" και να σου τον εγκαταστήσουν εκ των υστέρων και εφ' όσον το ζητήσεις (δώρο, δεν στον δίνουν συνήθως). Οπότε, φαίνεται ξεκάθαρα αν είναι εργοστασιακός ή αντιπροσωπείας...1) Ο εργοστασιακός, δεν έχει τους αισθητήρες "ματάκια" χύμα (όπως o εκ των υστέρων εγκατεστημένος) αλλά τους έχει ενσωματωμένους μέσα στο πλαστικό του ταμπλό (χωρίς να προεξέχουν) 2) Αν δεν σου δοθεί απο την αντιπροσωπεία κωδικός ξεμπλοκαρίσματος συναγερμού, αυτό σημαίνει οτι πράγματι είναι εργοστασιακός (οι εργοστασιακοί δεν μπλοκάρουν). Είναι πολύ απλό λοιπόν, να διαπιστώσει κανείς εάν είναι εργοστασιακός ή όχι. Όσο για τις τιμές, ΝΑΙ...Όντως είναι χωρίς ΦΠΑ και χωρίς το όποιο υπερβάλλον τέλος ταξινόμησης προκύπτει απο την αύξηση της λιανικής προ φόρων.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Έχω εμπειρία από το δώρο συναγερμό της αντιπροσωπείας στο περασμένο polo. Προχειρότητα, κλέφτες στα καλώδια και δύο ραντάρ στις κολόνες τα οποία ήταν ανενεργά από την πρώτη στιγμή. Πληρώνετε για εργοστασιακός και το καλό που τους θέλω να είναι. Αύριο πρωί θα ζητήσω το έγγραφο που αναφέρθηκε παραπάνω που αναφέρει αναλυτικά τη παραγγελία και θα επανέλθω...

3 hours ago , pafsi said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, σε OMINUS και όλους τους συμφορουμίτες!

Για να σου περάσει η αντιπροσωπεία συναγερμό, πρέπει να έχει φτάσει το αμάξι σε αυτούς "γυμνό" και να σου τον εγκαταστήσουν εκ των υστέρων και εφ' όσον το ζητήσεις (δώρο, δεν στον δίνουν συνήθως). Οπότε, φαίνεται ξεκάθαρα αν είναι εργοστασιακός ή αντιπροσωπείας...1) Ο εργοστασιακός, δεν έχει τους αισθητήρες "ματάκια" χύμα (όπως o εκ των υστέρων εγκατεστημένος) αλλά τους έχει ενσωματωμένους μέσα στο πλαστικό του ταμπλό (χωρίς να προεξέχουν) 2) Αν δεν σου δοθεί απο την αντιπροσωπεία κωδικός ξεμπλοκαρίσματος συναγερμού, αυτό σημαίνει οτι πράγματι είναι εργοστασιακός (οι εργοστασιακοί δεν μπλοκάρουν). Είναι πολύ απλό λοιπόν, να διαπιστώσει κανείς εάν είναι εργοστασιακός ή όχι. Όσο για τις τιμές, ΝΑΙ...Όντως είναι χωρίς ΦΠΑ και χωρίς το όποιο υπερβάλλον τέλος ταξινόμησης προκύπτει απο την αύξηση της λιανικής προ φόρων.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα κύριοι.

Ζητήθηκε το έντυπο παραγγελίας και αναφέρεται ο συναγερμός με τον κωδικό WD1 οπότε λήξη συναγερμού...

IMG_20200102_105539.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Yiannis_2 said:

Καλή μέρα κύριοι.

Ζητήθηκε το έντυπο παραγγελίας και αναφέρεται ο συναγερμός με τον κωδικό WD1 οπότε λήξη συναγερμού...

IMG_20200102_105539.jpg

Αντε..Ωραία...και μας άγχωσες !!! :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεδομένης της επιλογής χρώματος του αυτοκινήτου (flash red) μη μεταλλικό, τι άποψη έχετε;

Έχεις κάποιος άλλος μη μεταλλικό χρώμα εκτός του λευκού. Όλα τα αυτοκίνητα που είχα έως τώρα ήταν όλα με μεταλλικό χρώμα και δεδομένου ότι είμαι πολύ ψείρας με την εμφάνιση και τη καθαριότητα του αυτοκινήτου ένα δισταγμό με το μη μεταλλικό χρώμα τον έχω. Βέβαια ήταν συνειδητή απόφαση αλλά έτσι για να γίνεται κουβέντα..

Επίσης πόσοι από εσάς έστρωσαν το μοτέρ και με ποια διαδικασία χλμ/ώρα και χλμ γενικώς;

Edited by Yiannis_2
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το πόλο σε μαύρο απλό η μόνη διαφορά πιστεύω είναι στο φως... δεν ξέρω κάτι παραπάνω. Για το στρώσιμο το manual λέει για 1.500 χιλιόμετρα ομαλή οδήγηση όχι μόνο στο Γκάζι και φρένα κτλ. Επίσης πιστεύω οτι μέχρι τα 5.000 ομαλή οδήγηση απαιτείται έτσι ώστε όλα να ναι καλά..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο και με ασφαλή χιλιόμετρα!! Όμως, οι ανησυχίες σου ποιες είναι ??

Χρώμα : σου άρεσε, το επέλεξες, τέλος κι όλα ΟΚ !

Στρώσιμο : εκτιμώ ότι, μέχρι 2.500-3.000 χλμ (δεν βλέπω τον λόγο για έως 5.000 χλμ) ήπια οδήγηση, ήπιο φόρτωμα στροφών - άφημα γκαζιού σε όλες τις ταχύτητες και θα 'έρθει' στα ίσα του το αμάξι (κινητήρας, κιβώτιο, φρένα, ανάρτηση)...Για να αποκτήσουν καλή πρόσφυση τα ελαστικά σου, όχι ταχύτητες και στροφιλίκια με πάνω απο 100-110 χλμ / ώρα...Μετά τα πρώτα 1.500 χλμ περίπου, αυξάνεις προοδευτικά τις στροφές κινητήρα και μετά τις 3.000-3.500 χλμ περίπου, σκίσε το άνετα!!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , Yiannis_2 said:

Καλημέρα.

Δεδομένης της επιλογής χρώματος του αυτοκινήτου (flash red) μη μεταλλικό, τι άποψη έχετε;

Έχεις κάποιος άλλος μη μεταλλικό χρώμα εκτός του λευκού. Όλα τα αυτοκίνητα που είχα έως τώρα ήταν όλα με μεταλλικό χρώμα και δεδομένου ότι είμαι πολύ ψείρας με την εμφάνιση και τη καθαριότητα του αυτοκινήτου ένα δισταγμό με το μη μεταλλικό χρώμα τον έχω. Βέβαια ήταν συνειδητή απόφαση αλλά έτσι για να γίνεται κουβέντα..

Επίσης πόσοι από εσάς έστρωσαν το μοτέρ και με ποια διαδικασία χλμ/ώρα και χλμ γενικώς;

Θα σου απαντήσω, με τα ίδια που έγραψα και στον φίλο gianniskar (!) :

 

Καλοτάξιδο και με ασφαλή χιλιόμετρα, όταν το παραλάβεις (αν θυμάμαι καλά, το περιμένεις)!!

Όμως, οι ανησυχίες σου ποιες είναι ??

Χρώμα : σου άρεσε, το επέλεξες, τέλος κι όλα ΟΚ...Μην ψάχνεσαι με επιβεβαίωση ή με ενοχοποίηση της γνώμης - απόφασής σου!

Στρώσιμο : εκτιμώ ότι, μέχρι 2.500-3.000 χλμ (δεν βλέπω τον λόγο για έως 5.000 χλμ) ήπια οδήγηση, ήπιο φόρτωμα στροφών - άφημα γκαζιού σε όλες τις ταχύτητες και θα 'έρθει' στα ίσα του το αμάξι (κινητήρας, κιβώτιο, φρένα, ανάρτηση)...Για να αποκτήσουν καλή πρόσφυση τα ελαστικά σου, όχι ταχύτητες και στροφιλίκια με πάνω απο 100-110 χλμ / ώρα...Μετά τα πρώτα 1.500 χλμ περίπου, αυξάνεις προοδευτικά τις στροφές κινητήρα και μετά τις 3.000-3.500 χλμ περίπου, σκίσε το άνετα!!

Link to comment
Share on other sites

Nope πήγα απευθείας στο 2λιτρο με τα 190 R-line με ότι εξτρά μπορούσα να βάλω. Και ήδη έχω βρει τι θα κάνω για να το πάμε 240-250 με το καλημέρα. 
Για να μην ξανακάνω τις ίδιες ιστορίες με το Polo, τουλάχιστον να γλιτώσω την αλλαγή του μοτέρ σε αυτό (η γυναίκα θεωρούσε το R υπερβολή) .


Ποτε παραλαμβανεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, nikdev said:

 


Ποτε παραλαμβανεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Από όσο ξέρω μέχρι στιγμής week 17 (20-25 Απριλίου). Βέβαια πήρα εβδομάδα παραγωγής 4 (20-25 Ιανουαρίου) οπότε δεν ξέρω αν θα αλλάξει καθόλου. Ο dealer από όπου το παρήγγειλα έχει ένα πάρα πολύ elaborate εργαλείο που βλέπεις βήμα βήμα τα στάδια, οπότε αν αλλάξει κάτι θα το δω αμέσως. :) 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , doggy said:

Από όσο ξέρω μέχρι στιγμής week 17 (20-25 Απριλίου). Βέβαια πήρα εβδομάδα παραγωγής 4 (20-25 Ιανουαρίου) οπότε δεν ξέρω αν θα αλλάξει καθόλου. Ο dealer από όπου το παρήγγειλα έχει ένα πάρα πολύ elaborate εργαλείο που βλέπεις βήμα βήμα τα στάδια, οπότε αν αλλάξει κάτι θα το δω αμέσως. :) 

Κρίνεται μεγάλο το διάστημα "παραγωγή - παραλαβή" (3 μήνες!)..Εκτιμώ ότι θα παραλάβεις αρκετά νωρίτερα (πριν τελειώσει ο Μάρτιος)....Στην παραγωγή (απ' όσα ξέρω τουλάχιστον για VW) δεν υπάρχουν στάδια...Το αμάξι τελειοποιείται κατασκευαστικά σε 24 ώρες (max)...Οπότε, θεωρώ εφικτό το να βρεθεί φορτίο προς αποστολή απο Πορτογαλία σε Ελλάδα μέχρι το αργότερο τέλος Μαρτίου...Ίσως χρειασθεί να πιέσεις και λίγο..Ιδωμεν λοιπόν!

Edited by pafsi
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pafsi said:

Κρίνεται μεγάλο το διάστημα "παραγωγή - παραλαβή" (3 μήνες!)..Εκτιμώ ότι θα παραλάβεις αρκετά νωρίτερα (πριν τελειώσει ο Μάρτιος)....Στην παραγωγή (απ' όσα ξέρω τουλάχιστον για VW) δεν υπάρχουν στάδια...Το αμάξι τελειοποιείται κατασκευαστικά σε 24 ώρες (max)...Οπότε, θεωρώ εφικτό το να βρεθεί φορτίο προς αποστολή απο Πορτογαλία σε Ελλάδα μέχρι το αργότερο τέλος Μαρτίου...Ίσως χρειασθεί να πιέσεις και λίγο..Ιδωμεν λοιπόν!

Σίγουρα παίζουν ρόλο και μεταφορά στην χώρα πώλησεις, τελωνεία κλπ και πάντα φυσικά παίζει ρόλο και η χώρα και το πως λειτουργούν οι υπηρεσίες τους (pun intended :-) ).

Από όσο είδα σε κάποια Ολλανδικά φόρουμς (μένω Άμστερνταμ εδώ και χρόνια και το αυτοκίνητο το πήρα στην Ολλανδία), παίρνει περίπου 5-6 εβδομάδες από την στιγμή που θα βγει από το εργοστάσιο, μέχρι την παράδοση στον αγοραστή. Γι'αυτό και θέλω να ελπίζω λίγο πως θα το πάρω νωρίτερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω μέχρι στιγμής week 17 (20-25 Απριλίου). Βέβαια πήρα εβδομάδα παραγωγής 4 (20-25 Ιανουαρίου) οπότε δεν ξέρω αν θα αλλάξει καθόλου. Ο dealer από όπου το παρήγγειλα έχει ένα πάρα πολύ elaborate εργαλείο που βλέπεις βήμα βήμα τα στάδια, οπότε αν αλλάξει κάτι θα το δω αμέσως.  
Σε άλλες χώρες, το "εργαλείο" αυτό είναι διαθέσιμο ως mobile app και για τον πελάτη, αλλά στην ελλαδαρα...
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες χώρες, το "εργαλείο" αυτό είναι διαθέσιμο ως mobile app και για τον πελάτη, αλλά στην ελλαδαρα...
Καλά το mobile app για το αυτοκίνητο το έχω ήδη αλλά χρειάζομαι αριθμό κυκλοφορίας για να παίξει. Το άλλο tool είναι απλά σελίδα που έχω πρόσβαση ως πελάτης και εκεί βλέπω όλα τα στάδια (Ολλανδία πάντα)

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 λεπτά πριν , doggy said:

"...παίρνει περίπου 5-6 εβδομάδες από την στιγμή που θα βγει από το εργοστάσιο, μέχρι την παράδοση στον αγοραστή. Γι'αυτό και θέλω να ελπίζω λίγο πως θα το πάρω νωρίτερα" :)

Περίπου 5-6 βδομάδες...Σωστό! Το δικό μου κατασκευάσθηκε 6.11.2019 και το παρέλαβα 17.12.2019...Τουτέστιν : 40 μέρες...Κάπου στα ίδια standars σε υπολογίζω :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2020 at 1:39 ΜΜ, pafsi said:

Θα σου απαντήσω, με τα ίδια που έγραψα και στον φίλο gianniskar (!) :

 

Καλοτάξιδο και με ασφαλή χιλιόμετρα, όταν το παραλάβεις (αν θυμάμαι καλά, το περιμένεις)!!

Όμως, οι ανησυχίες σου ποιες είναι ??

Χρώμα : σου άρεσε, το επέλεξες, τέλος κι όλα ΟΚ...Μην ψάχνεσαι με επιβεβαίωση ή με ενοχοποίηση της γνώμης - απόφασής σου!

Στρώσιμο : εκτιμώ ότι, μέχρι 2.500-3.000 χλμ (δεν βλέπω τον λόγο για έως 5.000 χλμ) ήπια οδήγηση, ήπιο φόρτωμα στροφών - άφημα γκαζιού σε όλες τις ταχύτητες και θα 'έρθει' στα ίσα του το αμάξι (κινητήρας, κιβώτιο, φρένα, ανάρτηση)...Για να αποκτήσουν καλή πρόσφυση τα ελαστικά σου, όχι ταχύτητες και στροφιλίκια με πάνω απο 100-110 χλμ / ώρα...Μετά τα πρώτα 1.500 χλμ περίπου, αυξάνεις προοδευτικά τις στροφές κινητήρα και μετά τις 3.000-3.500 χλμ περίπου, σκίσε το άνετα!!

Καλησπέρα,

Εννοείται πως δεν μετανιώνω για την επιλογή μου. Εάν αμφέβαλλα υπήρχε ετοιμοπαραδοτο με ότι ήθελα σε διάφορα χρώματα και γλυτωνα και την αναμονή. 

Οι ανησυχίες προκύπτουν διότι έχω στην οικογένεια Volkswagen fox 2005 κόκκινο μονίμως έξω και δεν έχει πάθει τίποτα ενώ στη γειτονιά εχω ένα pundo και ένα Opel Corsa τα οποία είναι μεταγενέστερα και έχουν γίνει ροζ.

Επίσης βρίσκεται εδώ ένας τύπος που τοποθετεί αυτοκόλλητα και μου έριξε πρόταση για ντύσιμο με διάφανο αυτοκόλλητο προστασίας με 500€ δεδομένου ότι είναι καινούργιο και γλυτώνω το γυάλισμα αλλά σημαντικό κόστος.

Αυτό είναι όλο..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2020 at 9:15 ΜΜ, Yiannis_2 said:

Καλησπέρα,

Εννοείται πως δεν μετανιώνω για την επιλογή μου. Εάν αμφέβαλλα υπήρχε ετοιμοπαραδοτο με ότι ήθελα σε διάφορα χρώματα και γλυτωνα και την αναμονή. 

Οι ανησυχίες προκύπτουν διότι έχω στην οικογένεια Volkswagen fox 2005 κόκκινο μονίμως έξω και δεν έχει πάθει τίποτα ενώ στη γειτονιά εχω ένα pundo και ένα Opel Corsa τα οποία είναι μεταγενέστερα και έχουν γίνει ροζ.

Επίσης βρίσκεται εδώ ένας τύπος που τοποθετεί αυτοκόλλητα και μου έριξε πρόταση για ντύσιμο με διάφανο αυτοκόλλητο προστασίας με 500€ δεδομένου ότι είναι καινούργιο και γλυτώνω το γυάλισμα αλλά σημαντικό κόστος.

Αυτό είναι όλο..

Τι μάρκα μεμβράνη προστασίας χρώματος βάζει με 500 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago , nikolakis said:

Τι μάρκα μεμβράνη προστασίας χρώματος βάζει με 500 ευρώ?

Καλημέρα,

μόλις μάθω περισσότερες λεπτομέρειες θα επανέλθω.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Yiannis_2 said:

Καλημέρα,

μόλις μάθω περισσότερες λεπτομέρειες θα επανέλθω.

χμμμ για πες μας αν μάθεις γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για το T-Roc. Στο Polo 6N μου θα κάνω (μάλλον κάνουν ήδη γιατί το άφησα εχθές εκεί) κεραμικό coating και είναι τσιμπημένο στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.