Jump to content
Dionisis N

To νέο μικρό SUV Volkswagen T-Roc είναι πραγματικότητα

Recommended Posts

1 ώρα πριν , doggy said:

χμμμ για πες μας αν μάθεις γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για το T-Roc. Στο Polo 6N μου θα κάνω (μάλλον κάνουν ήδη γιατί το άφησα εχθές εκεί) κεραμικό coating και είναι τσιμπημένο στην τιμή.

Κώστα που το έχεις πάει για κεραμική επίστρωση; και πόσο αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikolakis said:

Κώστα που το έχεις πάει για κεραμική επίστρωση; και πόσο αν επιτρέπεται;

https://www.auto-star.gr/ και ακόμη τελικό ποσό δεν ξέρω, κοντά στα 1500 θα πάει. Βάζω όμως το "μόνιμο" (9H) που με σωστή συντήρηση κρατάει εφ'όρου ζωής.

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , doggy said:

https://www.auto-star.gr/ και ακόμη τελικό ποσό δεν ξέρω, κοντά στα 1500 θα πάει. Βάζω όμως το "μόνιμο" (9H) που με σωστή συντήρηση κρατάει εφ'όρου ζωής.

Οκ. Στον Πλάτωνα.. Ναι κάπου τόσο μου έχει πει και εμένα.. Βέβαια κάνει προσεγμένη δουλειά.. Αναμένω φωτό.. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Στον Πλάτωνα.. Ναι κάπου τόσο μου έχει πει και εμένα.. Βέβαια κάνει προσεγμένη δουλειά.. Αναμένω φωτό..
Τον ξέρω τον Πλάτωνα χρόνια και όταν είδα το τι κάνει με το detailing εκεί ψήθηκα...
Λες να κάνω και το T-Roc μόλις το κατεβάσω Ελλάδα το καλοκαίρι;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , doggy said:

Τον ξέρω τον Πλάτωνα χρόνια και όταν είδα το τι κάνει με το detailing εκεί ψήθηκα...
Λες να κάνω και το T-Roc μόλις το κατεβάσω Ελλάδα το καλοκαίρι; emoji848.png

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Κάνει απίστευτη δουλειά.. Ακόμη και ένα απλό πλύσιμο να σου κάνει, και εκεί έχει διαφορά με τους υπόλοιπους. 

Θα σου πρότεινα να το κάνεις και στο T-Roc σίγουρα.. και ακόμη καλύτερα αν έβαζες και ppf (paint protection film), και από πάνω την κεραμική επίστρωση..  Απλά εκεί ανεβαίνει πάρααα πολύ το κόστος (Ειδικά για Xpel που τοποθετεί ο Πλάτωνας)..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,
μόλις μάθω περισσότερες λεπτομέρειες θα επανέλθω.
Σε ποια περιοχή είναι αυτός;;

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 241HP DSG7 R-Line 7seater

Link to comment
Share on other sites

Κάνει απίστευτη δουλειά.. Ακόμη και ένα απλό πλύσιμο να σου κάνει, και εκεί έχει διαφορά με τους υπόλοιπους. 
Θα σου πρότεινα να το κάνεις και στο T-Roc σίγουρα.. και ακόμη καλύτερα αν έβαζες και ppf (paint protection film), και από πάνω την κεραμική επίστρωση..  Απλά εκεί ανεβαίνει πάρααα πολύ το κόστος (Ειδικά για Xpel που τοποθετεί ο Πλάτωνας)..
Χμμμ να του πω να κάνουμε το Polo έτσι

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , doggy said:

χμμμ για πες μας αν μάθεις γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για το T-Roc. Στο Polo 6N μου θα κάνω (μάλλον κάνουν ήδη γιατί το άφησα εχθές εκεί) κεραμικό coating και είναι τσιμπημένο στην τιμή.

Για το κεραμικό έχω ακούσει τα καλύτερα και έχω δεί αποτέλεσμα σε golf 7 φοβερό. 

 

Edited by Yiannis_2
Link to comment
Share on other sites

37 λεπτά πριν , topmar said:

Σε ποια περιοχή είναι αυτός;;

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 241HP DSG7 R-Line 7seater
 

Λιβαδειά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για το κεραμικό έχω ακούσει τα καλύτερα και έχω δεί αποτέλεσμα σε golf 7 φοβερό. Έτσι για την ιδέα πόσο σου στοίχησε; 
 
Κοντά στα 1500 για το Polo 6N. Το θέμα είναι πότε θα το κάνω και στο T-Roc αφού το παραλάβω

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, doggy said:

Κοντά στα 1500 για το Polo 6N. Το θέμα είναι πότε θα το κάνω και στο T-Roc αφού το παραλάβω emoji41.png

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Τι είπες τώρα; Μπράβο ρε θηρίο. Εγώ σκέφτομαι τα 500€ εάν ισχύσουν βέβαια. Γενικά από ότι καταλαβαίνω είσαι υπέρ τού αυτοκόλλητου.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που ανακατεύω το θέμα αλλά παίζουν πολλά σενάρια.

Τι άποψη έχετε για επέκταση εγγύησης. Παίζει στα 400+ για αγορά τής κατά την παραλαβή με επέκταση της εργοστασιακής λένε. Με όλα τα ηλεκτρονικά πάνω το σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω εάν είναι όλα τόσο ρόδινα όσο περιγράφουν.

Επίσης υπάρχει εναλλακτική; Δηλαδή μπορώ να την κάνω εγώ εκτός Volkswagen;

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν , Yiannis_2 said:

Sorry που ανακατεύω το θέμα αλλά παίζουν πολλά σενάρια.

Τι άποψη έχετε για επέκταση εγγύησης. Παίζει στα 400+ για αγορά τής κατά την παραλαβή με επέκταση της εργοστασιακής λένε. Με όλα τα ηλεκτρονικά πάνω το σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω εάν είναι όλα τόσο ρόδινα όσο περιγράφουν.

Επίσης υπάρχει εναλλακτική; Δηλαδή μπορώ να την κάνω εγώ εκτός Volkswagen;

Εκτός Volkswagen, δεν γίνεται τίποτα...Καμία Ασφαλιστική δεν διαθέτει τέτοιο πρόγραμμα. Η επέκταση εργοστασιακής, είναι δυστυχώς και μονόδρομος και απαραίτητη...395 € το κόστος για τα 2 έτη...Αναγκαίο κακό! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν , pafsi said:

Εκτός Volkswagen, δεν γίνεται τίποτα...Καμία Ασφαλιστική δεν διαθέτει τέτοιο πρόγραμμα. Η επέκταση εργοστασιακής, είναι δυστυχώς και μονόδρομος και απαραίτητη...395 € το κόστος για τα 2 έτη...Αναγκαίο κακό! 

Γνωρίζεις εάν είναι πλήρης συνέχεια της εργοστασιακής ή έχει μικρά γράμματα που σε πετούν εκτός πολύ εύκολα;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός Volkswagen, δεν γίνεται τίποτα...Καμία Ασφαλιστική δεν διαθέτει τέτοιο πρόγραμμα. Η επέκταση εργοστασιακής, είναι δυστυχώς και μονόδρομος και απαραίτητη...395 € το κόστος για τα 2 έτη...Αναγκαίο κακό! 
Χμμμ στον dealer που το παρήγγειλα (Ολλανδία) μου έδωσαν 4ετη εγγύηση δωρεάν

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , doggy said:

Χμμμ στον dealer που το παρήγγειλα (Ολλανδία) μου έδωσαν 4ετη εγγύηση δωρεάν emoji848.png

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Το ξέρω φίλε μου...Μόνο Ελλάδα δίνουν 2 χρόνια...Εις υγεία των κορόιδων....:goodjob:

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν , Yiannis_2 said:

Γνωρίζεις εάν είναι πλήρης συνέχεια της εργοστασιακής ή έχει μικρά γράμματα που σε πετούν εκτός πολύ εύκολα;

ΕΙΝΑΙ πλήρης συνέχεια της εργοστασιακής....Ωστόσο, δώσε μου χρόνο μέχρι αύριο και θα σου ανεβάσω 3 σελίδες με τους όρους επέκτασης απο αυτή που πλήρωσα - απέκτησα εγώ, ώστε να έχεις πλήρη εικόνα.

Edited by pafsi
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ πλήρης συνέχεια της εργοστασιακής....Ωστόσο, δώσε μου χρόνο μέχρι αύριο και θα σου ανεβάσω 3 σελίδες με τους όρους επέκτασης απο αυτή που πλήρωσα - απέκτησα εγώ, ώστε να έχεις πλήρη εικόνα.
Και εγω δεν έχω διαβάσει τους όρους αλλά μου είπαν ότι είναι κανονική επέκταση, το ίδιο με τα πρώτα 2. Όπως και να έχει το θεωρώ must και ούτε καν σκέφτηκα το ενδεχόμενο να μην το κάνω.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 λεπτά πριν , pafsi said:

ΕΙΝΑΙ πλήρης συνέχεια της εργοστασιακής....Ωστόσο, δώσε μου χρόνο μέχρι αύριο και θα σου ανεβάσω 3 σελίδες με τους όρους επέκτασης απο αυτή που πλήρωσα - απέκτησα εγώ, ώστε να έχεις πλήρη εικόνα.

Τα σκανάρισα και στα ανεβάζω τώρα!

ΣΗΜ. : Τα 80.000 km, αφορούν στο ΣΥΝΟΛΟ της 4ετίας κι όχι στα 2 χρόνια της επέκτασης.....

001.jpg

002.jpg

003.jpg

Edited by pafsi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , pafsi said:

Τα σκανάρισα και στα ανεβάζω τώρα!

ΣΗΜ. : Τα 80.000 km, αφορούν στο ΣΥΝΟΛΟ της 4ετίας κι όχι στα 2 χρόνια της επέκτασης.....

001.jpg

002.jpg

003.jpg

Καλημέρα,

ευχαριστώ πολύ. Αν και είμαι βέβαιος πως θα την αγοράσω, θα την διαβάσω λεπτομερώς. Το μόνο που λίγο με χαλάει είναι πως εδώ που ζω τώρα δεν υπάρχει αντιπροσωπεία και θα πρέπει και στα 2 αλλά και στα επιπλέον να κάνω δρομολόγιο για τα service αναγκαστικά. Όπου όπως τα συζητάμε γνωρίζεται εξουσιοδοτημένο να λειτουργεί το service Σάββατο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα κ γω το δικό μου. Indium grey 1.5 exp manual με sport pack. Απλά απόλαυση.

 

Έβαλα συναγερμό απο αντιπροσωπεία meta δωρο. Αλλα δεν εχω καταφερει να το κανω να χτυπησει... Και μεσα να κατσω να κλειδωθω και να κουνιεμαι, κιχ δεν βγαζει Εχουν κανει μλκια? Ξερει κανεις πως αλλιώς να το φτιαξω-τεσταρω? 

IMG_20200110_100610.jpg

Edited by Chrisantz
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν , Chrisantz said:

Χθες παρέλαβα κ γω το δικό μου. Indium grey 1.5 exp manual με sport pack. Απλά απόλαυση.

 

Έβαλα συναγερμό απο αντιπροσωπεία meta δωρο. Αλλα δεν εχω καταφερει να το κανω να χτυπησει... Και μεσα να κατσω να κλειδωθω και να κουνιεμαι, κιχ δεν βγαζει Εχουν κανει μλκια? Ξερει κανεις πως αλλιώς να το φτιαξω-τεσταρω? 

IMG_20200110_100610.jpg

Δεν μου λες όταν κλειδώσεις το αμάξι το λαμπάκι του συναγερμού ανάβει??

 

Στην αρχή (μόλις κλειδώσεις) το φωτακι αναβοσβηνη συνέχεια και γρήγορα.

 

Μετά απο μερικά δευτερόλεπτα αναβοσβηνη ποιο αργά

 

Στα κάνει αυτά?

 

Αλλιώς στην αντιπροσωπεία άμεσα

 

ΥΓ

 

Καλά όταν το πήρες , δεν σου έκαναν επίδειξη το πώς δουλεύει?

 

Επίσης αν έχεις κατεβασμένα κάποια παράθυρα η κάποια πόρτα ανοιχτή , χτυπάει η σειρήνα 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2020 at 9:59 ΜΜ, Yiannis_2 said:

Για το κεραμικό έχω ακούσει τα καλύτερα και έχω δεί αποτέλεσμα σε golf 7 φοβερό. 

 

Το κεραμικό είναι καλό Χρυσό κάνει δουλειά , αλλά αν σε χτυπήσει χαλάζι και κάνει βαθούλωμα τότε την μέθοδο επισκευής PDR την ξεχνάς...

 

Αν κάνεις επισκευή PDR σε αμάξι που έχει κεραμικό είναι επικίνδυνο να σπάσει το βερνίκι η ακόμα και το χρώμα.

Edited by OMINUS
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν , Chrisantz said:

Χθες παρέλαβα κ γω το δικό μου. Indium grey 1.5 exp manual με sport pack. Απλά απόλαυση.

 

Έβαλα συναγερμό απο αντιπροσωπεία meta δωρο. Αλλα δεν εχω καταφερει να το κανω να χτυπησει... Και μεσα να κατσω να κλειδωθω και να κουνιεμαι, κιχ δεν βγαζει Εχουν κανει μλκια? Ξερει κανεις πως αλλιώς να το φτιαξω-τεσταρω? 

IMG_20200110_100610.jpg

Καλορίζικο και καλοταξιδο.

 

Link to comment
Share on other sites

55 λεπτά πριν , Chrisantz said:

Χθες παρέλαβα κ γω το δικό μου. Indium grey 1.5 exp manual με sport pack. Απλά απόλαυση.

 

Έβαλα συναγερμό απο αντιπροσωπεία meta δωρο. Αλλα δεν εχω καταφερει να το κανω να χτυπησει... Και μεσα να κατσω να κλειδωθω και να κουνιεμαι, κιχ δεν βγαζει Εχουν κανει μλκια? Ξερει κανεις πως αλλιώς να το φτιαξω-τεσταρω? 

IMG_20200110_100610.jpg

Καλορίζικο, καλοτάξιδο, με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

Το καλύτερο είναι να πάς στην αντιπροσωπεία που σου τον τοποθέτησε, να τον κάνουν αυτοί δοκιμές μπροστά σου για αν και κάτω από ποιες συνθήκες ενεργοποιείται.

Κάτι άλλο σημαντικό : να σου δώσουν κωδικούς ξεμπλοκαρίσματος (αν δεν σου δώσανε ήδη) για την περίπτωση που για κάποιο λόγο μπλοκάρει ο συναγερμός. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.