Jump to content
Dionisis N

To νέο μικρό SUV Volkswagen T-Roc είναι πραγματικότητα

Recommended Posts

Πάρε κομπιουτεράκι και υπολόγισε!

Πάντως για να απαντήσω την ερώτηση σου, αντιπροσωπεία σε αμάξι που κανονικά είχε τελική τιμή 36.000, μου έβγαλε προσφορά με 33.000, επειδή έκανε λάθος υπολογισμούς :)

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , forza said:

Πάρε κομπιουτεράκι και υπολόγισε!

Πάντως για να απαντήσω την ερώτηση σου, αντιπροσωπεία σε αμάξι που κανονικά είχε τελική τιμή 36.000, μου έβγαλε προσφορά με 33.000, επειδή έκανε λάθος υπολογισμούς :)

Και εν τέλει τι απέγινε. Πόσα πλήρωσες γιατί σε έχασα;

Link to comment
Share on other sites

Αλλά πλήρωσα γιατί πήρα τελείως διαφορετικό αμάξι :)
Το ηθικό δίδαγμα, ότι αν πέσεις σε απρόσεκτο μπορεί να βγάλει αλλά αντί άλλων τιμές

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι.

Επιβεβαιωμένο πλέον άλλαξε η λιανική τιμή τού αυτοκινήτου προς τα πάνω...

Επίσης για όσους δεν έχει κατασκευαστεί ακόμη άλλαξε και ο εξοπλισμός της sportpack 1. Για παράδειγμα δεν έχει αυτόματο κλείσιμο καθρεπτών. Θεωρητικά από σήμερα θα αρχίσουν να σας καλούν όσους τρέχετε παραγγελία. 

Σε όποιον γίνει κάτι τέτοιο γράψτε το αν θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αναρωτιέμαι κάτι τώρα..

Το δικό μου είναι τελωνείο και περιμένει ένα χαρτί certified μου έχουν πει για τα νέα αυτοκίνητα για να μπορέσει να εκτελωνιστει και να το παραλάβω. Είναι 48/19 και ανακάλυψα ότι έχει μια μικρή ερώτηση τιμής.

Τώρα εγώ πρέπει να περιμένω ότι αυτή η έκπτωση θα γίνει και σε μένα η όσο το έκλεισα τόσο θα δώσω ασχέτως της έκπτωσης η της αύξησης που έγινε για τα αυτοκίνητα από 48 εβδομάδα και μετά;

Θεωρητικά από τη στιγμή που στην αύξηση ζητάνε λογικά παραπάνω, στη μείωση δε θα πρέπει να πάρουν λιγότερα;

Η διάφορα είναι πολύ μικρή, της τάξεως των 40 ευρώ κυρίως από περιέργεια ρωτώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , cmkostas said:

Παιδιά εγώ αναρωτιέμαι κάτι τώρα..

Το δικό μου είναι τελωνείο και περιμένει ένα χαρτί certified μου έχουν πει για τα νέα αυτοκίνητα για να μπορέσει να εκτελωνιστει και να το παραλάβω. Είναι 48/19 και ανακάλυψα ότι έχει μια μικρή ερώτηση τιμής.

Τώρα εγώ πρέπει να περιμένω ότι αυτή η έκπτωση θα γίνει και σε μένα η όσο το έκλεισα τόσο θα δώσω ασχέτως της έκπτωσης η της αύξησης που έγινε για τα αυτοκίνητα από 48 εβδομάδα και μετά;

Θεωρητικά από τη στιγμή που στην αύξηση ζητάνε λογικά παραπάνω, στη μείωση δε θα πρέπει να πάρουν λιγότερα;

Η διάφορα είναι πολύ μικρή, της τάξεως των 40 ευρώ κυρίως από περιέργεια ρωτώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Θεωρητικά πάντα μιλώντας εμένα μου είχαν αναφέρει και μάλιστα το αναφέρει και το έντυπο παραγγελίας πολύ μπακαλιστικα πως οποιαδήποτε μεταβολή της τιμής είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω θα με επηρεάζει.

 

Link to comment
Share on other sites


Του πατέρα μου
1.5 tsi dsg experience
Βάψαμε τα μαύρα άθλια πλαστικά στο χρωμα του αμαξιού ! ae1e2b6a9c60a1a7484a138ef7afae94.jpg&key=32dd84a9723c19763364436d3861ed51d4b5ebcbfd7811de855abf42d0b7ac26257a6c576b9708369fdac0b7b9ed2390.jpg&key=1f2dc281cf0b840e530e6a0bf6630536db96d5a006f6fd2d8c4d896bd3398799


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τελειοοο...εχεις πμ να σε ρωτησω κατι

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2020 at 3:42 ΜΜ, terris said:


Του πατέρα μου
1.5 tsi dsg experience
Βάψαμε τα μαύρα άθλια πλαστικά στο χρωμα του αμαξιού ! ae1e2b6a9c60a1a7484a138ef7afae94.jpg257a6c576b9708369fdac0b7b9ed2390.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλή κίνηση αλλά με ημερομηνία λήξης ειδικά τα εμπρός..

Τα έβαψες πάνω στο αυτοκίνητο ή πήρες άλλα διακοσμητικά και έβαψες αυτά;

Edited by Yiannis_2
Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνία ληξεως; Φαγητό είναι ; Έγινε ειδική επεξεργασία για ν μην έχουν κανένα θέμα . 4 χρόνια στο Tiguan δεν έχουν πάθει κάτι ! Βγαίνουν όλα και βάφονται

 

7ff8e53a220ae5d8a8dd8fefc3dee8bc.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , terris said:

Ημερομηνία ληξεως; Φαγητό είναι ; Έγινε ειδική επεξεργασία για ν μην έχουν κανένα θέμα . 4 χρόνια στο Tiguan δεν έχουν πάθει κάτι ! Βγαίνουν όλα και βάφονται

 

7ff8e53a220ae5d8a8dd8fefc3dee8bc.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οκ. Έχω βάψει από το 2004 τα δικά μου και ναι τα πρώτα χρόνια για βολτούλες ήταν γαμάτα. Όταν άρχισαν οι πιο μεγάλες βόλτες και τα πετραδάκια θα καταλάβεις την ημερομηνία λήξης που γράφω. Εμένα πάντως μετά από 15 χρόνια ο προφυλακτήρας ήταν άθικτος και τα διακοσμητικά φιλέτα μπροστά είχαν ανεμοβλογιά. Βέβαια θα μου πεις τα ξαναβάφεις όποτε θες αλλά αυτή είναι η ημερομηνία λήξης ξαναλέω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ καταλαβαίνω τι λες . Οκ έχουν ένα κόστος αλλά δεν τα κρατάει και πάνω από 4 χρόνια όποτε δεν με πολυνοιάζει


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2020 at 1:30 ΠΜ, DubbeR_ChRoniS said:

μονο σε μενα δεν αρεσε το αποτελεσμα? :hyper:

Ok γούστα είναι. Εμένα πάλι μου άρεσε και το έκανα στο polo μου αλλά όπως ανέφερα παραπάνω έχει ημερομηνία λήξης και μετά η ξαναβαφεις ή συμβιβαζεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!
Ήρθε και το δικό μου !
Προφανώς ασχολούμαι συνέχεια!!
Μια ερώτηση που θα ήθελα να κάνω αν ξέρει κάποιος για να μην ψάχνομαι και επειδή στο Eos μου δεν είχα χάρτες.. μπορώ να βάλω πλοήγηση στα ελληνικά; Γιατί μόνο αγγλικά βλέπω γίνεται και άντρας η γυναίκα μόνο αυτό.. εμένα δε με νοιάζει αλλά για τον μπαμπά μου όταν το έχει θα ήταν βοήθεια..

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2020 at 9:50 ΜΜ, doggy said:

Χμμμ να του πω να κάνουμε το Polo έτσι emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

@doggy Κώστα όλα οκ το dog-άμαξο με την κεραμική?? Βάλε καμία φωτογραφία να το θαυμάσουμε (Περιμένω μήπως το ανεβάσει και ο Πλάτωνας στη σελίδα του στο youtube :P  )..

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2020 at 12:30 ΜΜ, cmkostas said:

Καλησπέρα παιδιά!
Ήρθε και το δικό μου !
Προφανώς ασχολούμαι συνέχεια!!
Μια ερώτηση που θα ήθελα να κάνω αν ξέρει κάποιος για να μην ψάχνομαι και επειδή στο Eos μου δεν είχα χάρτες.. μπορώ να βάλω πλοήγηση στα ελληνικά; Γιατί μόνο αγγλικά βλέπω γίνεται και άντρας η γυναίκα μόνο αυτό.. εμένα δε με νοιάζει αλλά για τον μπαμπά μου όταν το έχει θα ήταν βοήθεια..

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα,

Κατάφερες τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2020 at 2:09 PM, nikolakis said:

@doggy Κώστα όλα οκ το dog-άμαξο με την κεραμική?? Βάλε καμία φωτογραφία να το θαυμάσουμε (Περιμένω μήπως το ανεβάσει και ο Πλάτωνας στη σελίδα του στο youtube :P  )..

Το αμάξι είναι πανέμορφο. Βέβαια το πήρα λίγες ώρες πριν πετάξω για Ολλανδία οπότε το άφησα στο πάρκινγκ γιατί ήθελε καμιά 15αριά μέρες για να δέσει. Και έβγαλα μόνο 1-2 φώτο γιατί έκανε βίντεο ο Πλάτωνας και περιμένω να το ανεβάσει και εγώ.

Θα είμαι Ελλάδα ξανά σε κανά 2 βδομάδες και θα του το πάω για ένα πλυσιματάκι για να το κουκουλώσω μετά. Θα κοιτάξω να βγάλω φώτος.

Αυτές τις 2 που έχω θα τις βάλω στην παρουσίαση που έχω

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2020 at 6:15 ΜΜ, doggy said:

το άφησα στο πάρκινγκ γιατί ήθελε καμιά 15αριά μέρες για να δέσει.

Τι εννοείς να δέσει?

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 7:52 AM, lakiskir said:

Τι εννοείς να δέσει?

Μου είπε ο Πλάτωνας πως ήθελε 15 μέρες χωρίς κουκούλα και χωρίς πλύσιμο για να "κάτσουν" τα υλικά και να δέσουν με το βερνίκι/χρώμα. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , doggy said:

Μου είπε ο Πλάτωνας πως ήθελε 15 μέρες χωρίς κουκούλα και χωρίς πλύσιμο για να "κάτσουν" τα υλικά και να δέσουν με το βερνίκι/χρώμα. 

Γράψε το link της παρουσίασης σου στο φόρουμ να το δούμε..

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , doggy said:

Μου είπε ο Πλάτωνας πως ήθελε 15 μέρες χωρίς κουκούλα και χωρίς πλύσιμο για να "κάτσουν" τα υλικά και να δέσουν με το βερνίκι/χρώμα. 

Κώστα έκανες και detailing, αδιαβροχοποίηση κτλ σε κινητήρα, εσωτερικό ??
 

Υ.Σ. Γιατί στα ποστ σου δεν υπάρχει η επιλογή για like κτλ?? 

Link to comment
Share on other sites

Γράψε το link της παρουσίασης σου στο φόρουμ να το δούμε..

https://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?/topic/62828-extreme-makeover-polo-6n-edition/

 

Θα βάλω τις δύο φωτό που έβαλα εγώ μετά τον Πλάτωνα σε λίγο!

 

Θα ανεβάσω για το T-Roc μόλις το παραλάβω

Κώστα έκανες και detailing, αδιαβροχοποίηση κτλ σε κινητήρα, εσωτερικό ??

 

Υ.Σ. Γιατί στα ποστ σου δεν υπάρχει η επιλογή για like κτλ?? 

Έκανα κεραμική επίστρωση-detailing μόνο εξωτερικά στο αυτοκίνητο. Κινητήρα το σκέφτηκα αλλά δεν το έκανα. Και το εσωτερικό του αυτοκινήτου έγινε από την αρχή το καλοκαίρι του 2017 και έκτοτε έχει χρησιμοποιηθεί ελάχιστα.

 

Και δεν έχω επιλογές για like γιατί είμαι ο admin του φόρουμ... Μάλλον δεν με αφήνει να είμαι αρεστός

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

[mention=1]doggy[/mention] Κώστα όλα οκ το dog-άμαξο με την κεραμική?? Βάλε καμία φωτογραφία να το θαυμάσουμε (Περιμένω μήπως το ανεβάσει και ο Πλάτωνας στη σελίδα του στο youtube   )..
Έβγαλε βιντεάκι επιτέλους!!!
Περίμενε του Αγίου Βαλεντίνου ο Πλάτωνας!
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3322337651126457&id=328786287148290

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2020 at 11:10 ΜΜ, doggy said:

Έβγαλε βιντεάκι επιτέλους!!!
Περίμενε του Αγίου Βαλεντίνου ο Πλάτωνας!
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3322337651126457&id=328786287148290

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapata

Άψογο αποτέλεσμα αλλά για βιτρίνα.

Προσωπικά σε αυτοκίνητο καθημερινής χρήσης δεν θα το έκανα. Κωνσταντίνε εφτασε τα 1500€;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.