Jump to content
Dionisis N

To νέο μικρό SUV Volkswagen T-Roc είναι πραγματικότητα

Recommended Posts

Άψογο αποτέλεσμα αλλά για βιτρίνα.
Προσωπικά σε αυτοκίνητο καθημερινής χρήσης δεν θα το έκανα. Κωνσταντίνε εφτασε τα 1500€;;
Ναι έφτασε τόσα και δεν είναι αυτοκίνητο καθημερινής χρήσης, γι'αυτό το έκανα

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν , doggy said:

Ναι έφτασε τόσα και δεν είναι αυτοκίνητο καθημερινής χρήσης, γι'αυτό το έκανα emoji16.png

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Ναι, το ήξερα!! Μην πω καλολέρωτο ε;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2020 at 11:10 ΜΜ, doggy said:

Έβγαλε βιντεάκι επιτέλους!!!
Περίμενε του Αγίου Βαλεντίνου ο Πλάτωνας!
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3322337651126457&id=328786287148290

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Έρωτας όντως το κόκκινο... απλά τέλεια δουλειά και άψογο αποτέλεσμα..
Κώστα καμία έκπτωση σαν club έχει συζητηθεί με τον Πλάτωνα??

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nikolakis said:

Έρωτας όντως το κόκκινο... απλά τέλεια δουλειά και άψογο αποτέλεσμα..
Κώστα καμία έκπτωση σαν club έχει συζητηθεί με τον Πλάτωνα??

Nope, δεν έχει τύχει.

Είχαμε παλιότερα όταν είχε απλά το πλυντήριο στην Πεύκη αλλά έκτοτε δεν έχουμε ξαναμιλήσει.

Θα του στείλω πλάκα πλάκα να δω. :)

Link to comment
Share on other sites

Update on the delivery of "Mantarini" (το έχω πάρει σε πορτοκαλί μεταλλικό :) )... Με πήραν εχθές από τον dealer.

Το αυτοκίνητο εκτελωνίζεται these days και την ερχόμενη εβδομάδα γίνεται το PDI του (και θα κανονιστούν ασφάλειες κλπ). 

 

Παραλαμβάνω 16:30 (ώρα Ολλανδίας = 17:30 Ελλάδος) την Δευτέρα 2 Μαρτίου!!!! Σχεδόν 50 μέρες νωρίτερα!

Ακόμη εν τω μεταξύ to portal τους δεν έχει ενημερωθεί :lol:

Πάρτε και μια φώτο από το portal τους που υποτίθεται πως το δείχνει ακριβώς όπως θα είναι με βάση το πως το παρήγγειλα:

image.png

 

Αυτά για την ώρα... ανυπομονώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν , doggy said:

Update on the delivery of "Mantarini" (το έχω πάρει σε πορτοκαλί μεταλλικό :) )... Με πήραν εχθές από τον dealer.

Το αυτοκίνητο εκτελωνίζεται these days και την ερχόμενη εβδομάδα γίνεται το PDI του (και θα κανονιστούν ασφάλειες κλπ). 

 

Παραλαμβάνω 16:30 (ώρα Ολλανδίας = 17:30 Ελλάδος) την Δευτέρα 2 Μαρτίου!!!! Σχεδόν 50 μέρες νωρίτερα!

Ακόμη εν τω μεταξύ to portal τους δεν έχει ενημερωθεί :lol:

Πάρτε και μια φώτο από το portal τους που υποτίθεται πως το δείχνει ακριβώς όπως θα είναι με βάση το πως το παρήγγειλα:

image.png

 

Αυτά για την ώρα... ανυπομονώ!!!!

Αντε, να το καλοδεχτείς! ..και ωραίο χρωματάκι!...Ελπίζω μέχρι την άλλη Δευτέρα που είναι να έλθει, να είναι ήρεμος ο ύπνος σου..μη σε σέρνουν τίποτα αϋπνίες τα βράδια!! :wacko:...(το έπαθα εγώ, τις 4-5 τελευταίες πριν την παραλαβή μέρες!!):lol:  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε, να το καλοδεχτείς! ..και ωραίο χρωματάκι!...Ελπίζω μέχρι την άλλη Δευτέρα που είναι να έλθει, να είναι ήρεμος ο ύπνος σου..μη σε σέρνουν τίποτα αϋπνίες τα βράδια!! :wacko:...(το έπαθα εγώ, τις 4-5 τελευταίες πριν την παραλαβή μέρες!!)  
Well... Εχθές ήμουν τσαντισμένος που με πήραν τόσο νωρίς, προτιμούσα να με πάρουν 3-4 μέρες πριν την παράδοση. Γιατί τώρα ξέρω πως είναι εδώ και δεν μπορώ να το πάρω

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , doggy said:

Well... Εχθές ήμουν τσαντισμένος που με πήραν τόσο νωρίς, προτιμούσα να με πάρουν 3-4 μέρες πριν την παράδοση. Γιατί τώρα ξέρω πως είναι εδώ και δεν μπορώ να το πάρω emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Καλοταξιδο φίλε μου και καλά ασφαλή χιλιόμετρα 

Και ωραίο χρώμα φίλε :wink:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , doggy said:

Update on the delivery of "Mantarini" (το έχω πάρει σε πορτοκαλί μεταλλικό :) )... Με πήραν εχθές από τον dealer.

Το αυτοκίνητο εκτελωνίζεται these days και την ερχόμενη εβδομάδα γίνεται το PDI του (και θα κανονιστούν ασφάλειες κλπ). 

 

Παραλαμβάνω 16:30 (ώρα Ολλανδίας = 17:30 Ελλάδος) την Δευτέρα 2 Μαρτίου!!!! Σχεδόν 50 μέρες νωρίτερα!

Ακόμη εν τω μεταξύ to portal τους δεν έχει ενημερωθεί :lol:

Πάρτε και μια φώτο από το portal τους που υποτίθεται πως το δείχνει ακριβώς όπως θα είναι με βάση το πως το παρήγγειλα:

image.png

 

Αυτά για την ώρα... ανυπομονώ!!!!

Άντε με το καλό.. Ρε θηρίο όμως μετά το κόκκινο της φωτιάς από το polακι τι μετάβαση ήταν αυτή χρωματικά;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, doggy said:

Update on the delivery of "Mantarini" (το έχω πάρει σε πορτοκαλί μεταλλικό :) )... Με πήραν εχθές από τον dealer.

Το αυτοκίνητο εκτελωνίζεται these days και την ερχόμενη εβδομάδα γίνεται το PDI του (και θα κανονιστούν ασφάλειες κλπ). 

 

Παραλαμβάνω 16:30 (ώρα Ολλανδίας = 17:30 Ελλάδος) την Δευτέρα 2 Μαρτίου!!!! Σχεδόν 50 μέρες νωρίτερα!

Ακόμη εν τω μεταξύ to portal τους δεν έχει ενημερωθεί :lol:

Πάρτε και μια φώτο από το portal τους που υποτίθεται πως το δείχνει ακριβώς όπως θα είναι με βάση το πως το παρήγγειλα:

image.png

 

Αυτά για την ώρα... ανυπομονώ!!!!

ομορφο φιλε...καλοταξιδο ευχομαι και να το χαρεις...ωραια ζαντα by the way

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο φίλε μου και καλά ασφαλή χιλιόμετρα 
Και ωραίο χρώμα φίλε :wink:
Ευχαριστώ!
Άντε με το καλό.. Ρε θηρίο όμως μετά το κόκκινο της φωτιάς από το polακι τι μετάβαση ήταν αυτή χρωματικά;;
Έλεγα για κόκκινο αλλά είπα να το αλλάξω λίγο, αλλά πάλι με κάτι που θα ξεχωρίζει.
Και πορτοκαλί είναι και το χρώμα της Ολλανδίας
ομορφο φιλε...καλοταξιδο ευχομαι και να το χαρεις...ωραια ζαντα by the way
Ευχαριστώ!!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2020 at 9:17 ΜΜ, Chrisantz said:

Οκ, ολα τα κανει απλα ειχα μεινει στη σπιλια μου με ενα συναγερμο του 1999.. χαχαχα. Μιλησα με τον αντιπρόσωπο και με επανεφερε στο 2020.

 

Εχει απαγορευτεί απο τη νομοθεσια ο κρουστικος συναγερμοσ. Χτυπαει μονο σε παραβίαση και κλειδωνει μετα απο 20 δευτερα. Το δοκιμασα κ δουλεύει.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Μεσα στο αυτοκινητο βρηκα και ενα OBD CHIP για συνδεση με το κινητο.. 

 

Μου τα εξήγησαν οταν το πηρα αλλα οχι αναλυτικα γιατι ηταν 7 το βραδυ + και εγω ειμουν στο ποδι απο τις 3 το πρωι... 

φιλε αν εχεις καποιο παραθυρο ανοικτο ξεχασμενο το κλεινει αυτοματα ο συναγεργμος?

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2020 at 8:56 AM, Geox7 said:

φιλε αν εχεις καποιο παραθυρο ανοικτο ξεχασμενο το κλεινει αυτοματα ο συναγεργμος?

 

Δεν το εχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2020 at 8:56 ΠΜ, Geox7 said:

φιλε αν εχεις καποιο παραθυρο ανοικτο ξεχασμενο το κλεινει αυτοματα ο συναγεργμος?

 

Αυτόματα, τι εννοείς?...Να κλειδώσεις, να το ξεχάσεις ανοιχτό, να πας σπίτι κι αυτό να το κλείσει από μόνο του?..Όχι..Δεν το κάνει...Μόνο αν θυμηθείς ότι έμεινε ανοιχτό όσο είσαι σε ακτίνα 'δράσης' και πατήσεις παρατεταμένα τον διακόπτη κλειδώματος στο Keyless, τότε στο ανεβάζει και το κλείνει (είτε ένα, είτε και τα τέσσερα)

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2020 at 8:56 ΠΜ, Geox7 said:

φιλε αν εχεις καποιο παραθυρο ανοικτο ξεχασμενο το κλεινει αυτοματα ο συναγεργμος?

 

 

1 hour ago , Chrisantz said:

Δεν το εχω δοκιμάσει.

 

51 λεπτά πριν , pafsi said:

Αυτόματα, τι εννοείς?...Να κλειδώσεις, να το ξεχάσεις ανοιχτό, να πας σπίτι κι αυτό να το κλείσει από μόνο του?..Όχι..Δεν το κάνει...Μόνο αν θυμηθείς ότι έμεινε ανοιχτό όσο είσαι σε ακτίνα 'δράσης' και πατήσεις παρατεταμένα τον διακόπτη κλειδώματος στο Keyless, τότε στο ανεβάζει και το κλείνει (είτε ένα, είτε και τα τέσσερα)

 

Αν ο συναγερμός είναι meta system αν έχεις παράθυρο πόρτα η καπο ανοιχτά βαράει ο συναγερμός ως προειδοποίηση ότι κάτι είναι ανοιχτό.

 

Για κλείσιμο παραθύρου πρέπει να μπει έξτρα σύστημα.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , OMINUS said:

 

 

 

Αν ο συναγερμός είναι meta system αν έχεις παράθυρο πόρτα η καπο ανοιχτά βαράει ο συναγερμός ως προειδοποίηση ότι κάτι είναι ανοιχτό.

 

Για κλείσιμο παραθύρου πρέπει να μπει έξτρα σύστημα.

 

Εγώ πάλι εποχές 2004 με δώρο συναγερμό elser στο polo τα μπροστά που ήταν ηλεκτρικά τα ανέβαζε με το κλείδωμα αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2020 at 9:17 PM, Yiannis_2 said:

Εγώ πάλι εποχές 2004 με δώρο συναγερμό elser στο polo τα μπροστά που ήταν ηλεκτρικά τα ανέβαζε με το κλείδωμα αυτόματα.

To ίδιο έκανε και το 6Ν μου με έναν Cobra συναγερμό :)

Βέβαια στην τελευταία "ανακαίνιση" που του έκανα το ξήλωσα το σύστημα αυτό γιατί είχε την τάση να κάνει τα δικά του. :)

 

Και επί του T-Roc...

image.png

 

Αύριο 16:30 (Ολλανδίας - 17:30 Ελλάδος) έχω ραντεβού για την παραλαβή... Looking forward!

Φώτος θα ανέβουν αργά το βράδυ γιατί σκοπεύω να το βολτάρω μέχρι την ώρα για ύπνο (αν δε κοιμηθώ μέσα στο αυτοκίνητο :drool: :hyper:).

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , doggy said:

To ίδιο έκανε και το 6Ν μου με έναν Cobra συναγερμό :)

Βέβαια στην τελευταία "ανακαίνιση" που του έκανα το ξήλωσα το σύστημα αυτό γιατί είχε την τάση να κάνει τα δικά του. :)

 

Και επί του T-Roc...

image.png

 

Αύριο 16:30 (Ολλανδίας - 17:30 Ελλάδος) έχω ραντεβού για την παραλαβή... Looking forward!

Φώτος θα ανέβουν αργά το βράδυ γιατί σκοπεύω να το βολτάρω μέχρι την ώρα για ύπνο (αν δε κοιμηθώ μέσα στο αυτοκίνητο :drool: :hyper:).

Άντε με το καλό. Εγώ στις 16 Μάρτη σύμφωνα με τελευταία ενημέρωση..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό. Εγώ στις 16 Μάρτη σύμφωνα με τελευταία ενημέρωση..
Άντε με το καλό και εσύ!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@doggy Καλοτάξιδο εύχομαι το τούμπανο το T-Roc σου..
By the way, Ο Πλάτωνας ανέβασε το βιντεάκι με το κόκκινο διάβολό σου... Red Devil..   :thumbsu:

 

Edited by nikolakis
Link to comment
Share on other sites

[mention=1]doggy[/mention] Καλοτάξιδο εύχομαι το τούμπανο το T-Roc σου..
By the way, Ο Πλάτωνας ανέβασε το βιντεάκι με το κόκκινο διάβολό σου... 
   :thumbsu:
 
Holy shit, just saw it wow!!!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Owh btw, Μανταρίνης received!


35d15822dc08a2a55e101331e286c612.jpg

640c14a06bd5036ccd5392f1bdc3b350.jpg

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , doggy said:

Owh btw, Μανταρίνης received!


35d15822dc08a2a55e101331e286c612.jpg

640c14a06bd5036ccd5392f1bdc3b350.jpg

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Καλοτάξιδο !! Και καλά ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις.

 

Η κουκούλα δώρο? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Καλοτάξιδο !! Και καλά ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις.
 
Η κουκούλα δώρο? 
 
Όχι γαμώτο, δεν με άφησαν να την κρατήσω

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2020 at 1:06 ΜΜ, doggy said:

 

(Ξεχαστε τη παράθεση κάπου κόλλησε το κινητό.)

 

Μιλάμε για υπερπαραγωγή η παράδοση έτσι; Μόνο οι φωτογράφοι έλειπαν. Καλοταξιδος!

Edited by Yiannis_2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.