Jump to content
chalou284

Golf 6 - Δυσκολία στην επιλογή σχέσεων μετά από επισκευή σασμάν

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Δεν ξέρω αν έκανα καλά που ανοιξα καινούργιο topic αλλά δεν βρίσκω κάποιο topic που να μπορώ να το εντάξω. Πριν απο 4 μήνες αντιλήφθηκα έναν έντονο θόρυβο κατά την ώρα της οδήγησης ο οποίος ακουγόταν με οποιαδήποτε ταχύτητα στο κιβώτιο. Το πήγα στο μηχανικό και μου είπε οτι καποιο ρουλεμαν εχει πρόβλημα και χρειάζεται επισκευή. Παρόλαυτα στο σαζμάν οι αλλαγές ταχυτητων δεν ειχαν το παραμικρό πρόβλημα και ηταν πολύ ευχαριστο το κιβώτιο στις αλλαγές. Μετά την επισκευή η οποία στοίχισε πολλά χρήματα ο θόρυβος εξαφανίστηκε. Όλα καλά μέχρι εδώ , το  ζήτημα που προέκυψε όμως έχει να κανει με τις αλλαγές στις ταχυτητες. Μετά την επισκευή η όπισθεν δεν μπαινει σεχεδόν ποτε με την πρώτη προσπάθεια. Η 1η ταχύτητα οταν εχει κινηση και φανάρια πολλες φορες και αυτή δε μπαινει με την πρώτη. Γενικότερα έχει σκληρήνει αρκετά το κιβώτιο και δε θυμιζει σε τίποτα τις άνετες αλλαγες του παρελθόντος. Σε τι μπορεί να οφείλεται αυτή η αλλαγή μετα την επισκευή. Έβαλε λαθος ή αμφιβόλου ποιότητας βαλβολίνη; Καποιο πρόβλημα με το δίσκο-πλατό; Προβλημα με τις ντίζες; Έχω πελαγώσει , όποιος μπορεί να βοηθήσει με μια γνώμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα με μια αλλαγή στις βαλβολίνες με τις εργοστασιακές από την VW βάσει αριθμού πλαισίου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τις προμηθεύτικα ήδη και την παρασκευή που θα τις τοποθετήσω θα μεταφέρω εντυπώσεις. Απλά βάζω μικρές πιθανότητες να έχει προκληθεί τέτοιο πρόβλημα απο την μη χρήση της εργοστασιακής βαλβολίνης

Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2017 at 8:40 ΜΜ, nikdev said:

Ξεκίνα με μια αλλαγή στις βαλβολίνες με τις εργοστασιακές από την VW βάσει αριθμού πλαισίου.

Καλσπέρα, οι βαλβολίνες αλλάξανε με τις εργοστασιακές αλλά δεν εντόπισα καμία διαφορά. Ο μηχανικος μου πε οτι ισως να φταει η ντίζα μπροστα και την άλλαξε. Μετά την αλλαγή υπήρξε μια μικρή βελτίωση αλλά δεν είναι όπως πριν. Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.