Jump to content
Stavros7

Golf - Προβλήματα και Απορίες για το καλοριφέρ/κλιματισμό

Recommended Posts

Just now, Δημητρης. said:

Ναι θεσσαλονικη. Βρηκα αυτο:

http://www.bio*μη επιτρεπόμενο @ URL*/

Biocar λεγεται. Φαινεται καλο.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , OMINUS said:

Βασικά νομίζω ότι θα πρέπει να την πλένουν την μοκέτα?? 

Έχω την εντύπωση ότι λόγο παραφλου μπορεί να την καταστρέψει. 

 

 

Μπορεί να κάνω και λάθος 

Ναι, πρέπει να πλυθεί η μοκέτα.

Συγνώμη για τη παράλειψη.

Τό ψυκτικό υγρό δεν είναι σκέτο νερό.

Περιέχει συστατικά τά οποία παραμένουν.

Edited by geopro
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Δημητρης. said:

Ευχαριστω πολυ. Να σε ρωτησω μηπως την μοκετα μπορω να την βγαλω εγω ο ιδιος και να την πλυνω? Εχω βαρεθει να πηγαινω σε μαστορια τα οποια δεν δινουν την απαραιτητη σημασια στον πελατη. 

Δεν γνωρίζω τό βαθμό δυσκολίας για την αφαίρεση τής μοκέτας στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Έχω αφαιρέσει την μοκέτα σέ άλλο αυτοκίνητο , "κετσέ" τή λέγαμε τή μοκέτα τότε.

Καί εγώ περίμενα να στεγνώσει από μόνη της , αλλά τό μόνο πού κατάφερα είναι να βρωμάει.

Όποιος και αν είναι ο βαθμός δυσκολίας πρέπει να γίνει.

Αφαίρεση , πλύσιμο, στέγνωμα.

Ο βιολογικός δεν νομίζω να βοηθήσει αν δεν συνοδεύεται από αφαίρεση μοκέτας.

Link to comment
Share on other sites

49 λεπτά πριν , geopro said:

Δεν γνωρίζω τό βαθμό δυσκολίας για την αφαίρεση τής μοκέτας στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Έχω αφαιρέσει την μοκέτα σέ άλλο αυτοκίνητο , "κετσέ" τή λέγαμε τή μοκέτα τότε.

Καί εγώ περίμενα να στεγνώσει από μόνη της , αλλά τό μόνο πού κατάφερα είναι να βρωμάει.

Όποιος και αν είναι ο βαθμός δυσκολίας πρέπει να γίνει.

Αφαίρεση , πλύσιμο, στέγνωμα.

Ο βιολογικός δεν νομίζω να βοηθήσει αν δεν συνοδεύεται από αφαίρεση μοκέτας.

Εγινε σε ευχαριστω πολυ. Θα το ψαξω το θεμα. 

Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν , Δημητρης. said:

Εγινε σε ευχαριστω πολυ. Θα το ψαξω το θεμα. 

 

Η μοκέτα είναι σχετικά δύσκολο να βγεί?

 

Δύσκολο με την έννοια ότι πρέπει να βγούνε τα καθίσματα και μερικά πλαστικά από τα πλάγια.

 

Η μοκέτα είναι μονοκόμματι μέσα στο αμάξι και όχι κομμάτι κομμάτι.

 

Η καλύτερη λύση είναι ρωτήσεις στον βιολογικό που θα πας τι γίνεται στην περίπτωση σού.

 

Γιατί εσένα η μοκέτα είναι μούσκεμα από μέσα μέρος. 

 

Μπορεί να χρειαστεί η παρέμβαση ταπετσερη για την αφαίρεση της

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Επίσης δεν ξέρουμε πόσο μούσκεμα είναι. Διέρρευσαν 500ml ή 3 λίτρα ;

Είναι τοπικό ή εκτεταμένο το μούσκεμα ;

Έχει "κετσέ" που μούσκεψε ;

Ο ταπετσιέρης είναι ο άνθρωπός μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε ρωτα πρωτα τι παιζει και τι μπορει να κανει ο βιολογικος και βλεποντας και κανοντας...υποψιν οτι ο καλος βιολογικος θεωρειται καλος οταν η σκουπα υγρων που εχει ο καθε μαστορας ειναι δυνατη...το λεω γιατι πολλοι κανουν βιολογικο και κοροιδευουν τον κοσμο...πχ εγω τελευταια φορα που εκανα βιολογικο ο τυπος εφερε ενα μηχανημα σαν διαστημοπλοιο...το πραμα αυτο λοιπον ηταν ικανο να ρουφηξει τα παντα μεσα απο 60 εκατοστα υλικου(οπου υλικο εννοω πχ αφρολεξ, μοκετες κλπ)..ο συγκεκριμενος ασχολιοταν με καθε λογης καθαρισμου οπως χαλια, επιπλα κλπ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , OMINUS said:

 

Η μοκέτα είναι σχετικά δύσκολο να βγεί?

 

Δύσκολο με την έννοια ότι πρέπει να βγούνε τα καθίσματα και μερικά πλαστικά από τα πλάγια.

 

Η μοκέτα είναι μονοκόμματι μέσα στο αμάξι και όχι κομμάτι κομμάτι.

 

Η καλύτερη λύση είναι ρωτήσεις στον βιολογικό που θα πας τι γίνεται στην περίπτωση σού.

 

Γιατί εσένα η μοκέτα είναι μούσκεμα από μέσα μέρος. 

 

Μπορεί να χρειαστεί η παρέμβαση ταπετσερη για την αφαίρεση της

Ναι αυτο θα κανω ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , TMESSOLO said:

φιλε ρωτα πρωτα τι παιζει και τι μπορει να κανει ο βιολογικος και βλεποντας και κανοντας...υποψιν οτι ο καλος βιολογικος θεωρειται καλος οταν η σκουπα υγρων που εχει ο καθε μαστορας ειναι δυνατη...το λεω γιατι πολλοι κανουν βιολογικο και κοροιδευουν τον κοσμο...πχ εγω τελευταια φορα που εκανα βιολογικο ο τυπος εφερε ενα μηχανημα σαν διαστημοπλοιο...το πραμα αυτο λοιπον ηταν ικανο να ρουφηξει τα παντα μεσα απο 60 εκατοστα υλικου(οπου υλικο εννοω πχ αφρολεξ, μοκετες κλπ)..ο συγκεκριμενος ασχολιοταν με καθε λογης καθαρισμου οπως χαλια, επιπλα κλπ...

Μαλιστα καταλαβα ευχαριστω πολυ. Αυτο θα κανω. Εννοειται οτι δεν θα το αφησω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, 

Έχω ένα golf mk7 αγορασμένο το 2018 το οποίο στις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες (0, -1 κλπ) όταν ανοίγω το air condition στο ζεστό μου ρίχνει τη θερμοκρασία του κινητήρα και ύστερα ξανανεβαίνει. Συνήθως η πτώση αυτή της θερμοκρασίας είναι μικρή δλδ 5 βαθμούς. Σε άλλες βέβαια περιπτώσεις όταν επικρατούν πολύ χαμηλές θερμοκρασίες, όπως αυτές σε ένα χιονοδρομικό, την ανεβάζει για αρχή στους 90 και μετά όταν ανοίγω το καλοριφέρ τη ρίχνει τελείως και ύστερα την ανεβάζει.

Όλα αυτά είναι φυσιολογικά?

Link to comment
Share on other sites

Δες θερμοστάτη και αντλία νερού


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,,από εχθές δεν κάνουν κυκλοφορία τα νερά στο καλοριφέρ,και επίσης σε απόσταση 5χμ ο δείκτης θερμοκρασίας ανεβαίνει για 10-20 δεύτερα στο 110 και ξανά πέφτει στο 90.

Golf 4 1.6 FSI(BAD).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,,από εχθές δεν κάνουν κυκλοφορία τα νερά στο καλοριφέρ,και επίσης σε απόσταση 5χμ ο δείκτης θερμοκρασίας ανεβαίνει για 10-20 δεύτερα στο 110 και ξανά πέφτει στο 90.
Golf 4 1.6 FSI(BAD).
Ευχαριστώ.
Γκολφ 4 fsi δεν υπάρχει εκτός αν αγόρασες εισαγωμενο από γερμανια
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ήταν εισαγωγής
Εισαγωγής είναι από Γερμανία 100%. Πήγαινε από κει που το αγόρασες αν το πήρες πρόσφατα να στο φτιάξει. Αν το έχεις καιρό πρέπει να βρεις εξειδικευμένο συνεργείο γιατί μπορεί να είναι θερμοστάτης, βουλομενο σωληνάκι ψυγείου....διάγνωση σωστή από δω δε μπορούμε να κανουμε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.