Jump to content
marios tsi

Απορία σχετικά με ακινησία

Recommended Posts

Επειδή φέτος τα πράγματα είναι δύσκολα το Passat (2λιτρο) θα μείνει χωρίς πινακίδες και πιθανότατα θα τις πάρω μόνο για το καλοκαίρι.

Διάβασα σε ξένα φόρουμ για προβλήματα που εμφανίζονται αν αποσυνδεθεί η μπαταρία.Ισχύει ότι ανάβουν ενδείξεις στο καντράν και θέλει vag-com για να σβήσουν οι κωδικοί σφαλμάτων;

Επίσης αποσυνδέω και τους δύο πόλους ή μονο τον ένα (ποιόν) ;

Link to comment
Share on other sites

Για μεγαλη ακινησια που του εκανα εγω (12 μηνες ειμαι ναυτικος ) δεν εβγαλα μπαταρια , το αυτοκινητο σε επιπεδο γκαραζ μονο με πρωτη μεσα χωρις χειροφρενο , καθε σαββατο 5 λεπτα δουλεμα , καθε 2 μηνες  10 ευρω βενζινη για να ανανεωνεται λιγο και οταν γυρισα πηρε με την πρωτη σαν να μην ειχε περασει ουτε μερα επισης τα λαστιχα δεν καταλαβαν τιποτα (μισελεν) πλυσιμο για την σκονη και πηρα τους δρομους. Tetien trader

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε.Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να βγάλεις πόλο μπαταρίας. Χρειάζεται  πού και πού να το βάζεις  μπρος να δουλεύει η αντλια βενζινης και να ξυπνάς την συντήρηση  της μπαταρίας.Λαμπακι αν βγάλεις πόλο μπαταρίας  θα ανάψει το τιμόνι και το esp τα οποία θα σβήσουν αν προχωρήσει το αυτοκίνητο στα πρώτα 5 μέτρα.Δεν  θα έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα πιστεύω. 

Link to comment
Share on other sites

Για μεγαλη ακινησια που του εκανα εγω (12 μηνες ειμαι ναυτικος ) δεν εβγαλα μπαταρια , το αυτοκινητο σε επιπεδο γκαραζ μονο με πρωτη μεσα χωρις χειροφρενο , καθε σαββατο 5 λεπτα δουλεμα , καθε 2 μηνες  10 ευρω βενζινη για να ανανεωνεται λιγο και οταν γυρισα πηρε με την πρωτη σαν να μην ειχε περασει ουτε μερα επισης τα λαστιχα δεν καταλαβαν τιποτα (μισελεν) πλυσιμο για την σκονη και πηρα τους δρομους. Tetien trader


Γιατί δεν έβαλες χειρόφρενο και προτιμησες μόνο 1η ταχύτητα κούμπωμα; Παίζει κάποιο ρόλο σε αυτή τη περίπτωση;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Οχι , οχι δεν υπαρχει καποιο θεμα πανω σε αυτο πολυ απλα το γκαραζ το δικο μου ειναι επιπεδο και πρωτη να μην ειχα βαλει δεν θα πηγαινε πουθενα το αυτοκινητο γιαυτο και σκεφτηκα απο το να βαλω και τα δυο (υπερβολη σαυτην την περιπτωση) προτιμησα να βαλω μονο πρωτη μεσα , το μονο που επαθα απο ολη αυτην την ιστορια ειναι οτι λογω χρονου και οχι λογω χρησης τα λαστιχα μου θελουν αλλαγη κατα τα αλλα μην σε προβληματιζει τιποτα . Ευχ κ οτι αλλο θελης στην διαθεση σου. Tetien trader.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.