Jump to content
manbag

TOYRAN 1,6TDI DSG7 ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Οπως λεει και ο τιτλος τον τελευταιο καιρο αναβοσβηνει ενα κλειδι στην ενδειξη των σχεσεων του αυτοματου κιβωτιου .

Το αυτοκινητο δουλευει κανονικα , δεν σκορτσαρει , αλλαγες κιβωτιου κανονικες και γενικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην λειτουργια του . Το κλειδι εμφανιζεται μολις ζεσταθει . Εχω κανει 260.000Κμ .

Το πηγα σε συνεργειο και διεγνωσε προβλημα στον εγκεφαλο την αντλια του megatronic .

λυση η αλλαγη του πολυδισκου αφου ειναι στα τελευταια του και αυτος και επισκευη του megatronic αν αυτο ειναι εφικτο και δεν εχει προβλημα στο ηλεκτρολογικο μερος του .

Επισης αν θελω καινουργια με 5 χρονια εγγυηση τοτε παμε για 580,00 & 1150,00 περιπου ή να βρω τα ανταλλακτικα απο ΓΕΡΜΑΝΙΑ αφου εκει θα τα βρω φθηνοτερα (περιπου στην μιση τιμη) .

Το θεμα ειναι αν μπορω να εμπιστευτω την ΚΑΡΕΝΤΑ ή να παω εξω , αν καποιος εχει παθει τα ιδια και το εφτιαξε εξω και εμεινε ευχαριστημενος ας στειλει μηνυμα .

Στην ΚΑΡΕΝΤΑ επισης μου ειπανε οτι ειναι απο αυτα που εχουν ανακληθει για το θεμα με τα καυσαερια και αν το παω εκει θα του κανουν αναβαθμιση θελω δεν θελω συμφωνα με την οδηγια της "μαμας" ......... το εχει κανει κανενας να μας πει αν μετα ειναι καλυτερα ή χειροτερα ????????

Ευχαριστω εκ τω προτερω

Edited by manbag
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , Passatoukos said:

Αναφερε τι σου κανει το κιβωτιο συμπτωματα κλπ,μιας και αλλο ο εγκεφαλος και αλλος ο πολυδισκος.

Αφου τα εχω γραψει αναλυτικα στην αρχη , τιποτα δεν κανει , ολα δουλευουν κανονικα κανενα συμπτωμα μονο που οταν ζεσταινεται αρχιζει να αναβοσβηνει το κλειδακι στις ενδειξεις του DSG στον υπολογιστη ταξιδιου

Οσο για την διαφορα εγκεφαλου - πολυδισκου το ξερω , απλα μου ειπε ο συνεργειος οτι καλο ειναι να αλλαχτει και ο πολυδισκος μαζι αφου ειναι στα τελευταια του για καλυτερη λειτουργια του ολου .

Παντως και εξω που εριξα μια ματια τα magatronic στο 1200 παιζουνε παντως .

 

10 hours ago , DubbeR_ChRoniS said:

αρχικα δεν μπορω να σε βοηθησω

αλλα να σε ρωτησω...στις 260.000χλμ δεν σου εβγαλε τπτ αλλο???

εκτος απο τα αναλωσιμα ... οχι

 

Edited by manbag
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κλεισω ραντεβου στην ΚΑΡΕΝΤΑ να παρω μια δευτερη γνωμη αλλα αυτοι θελουν αμε και ντε να του αλλαξουν προγραμμα επειδη ειναι στη λιστα των ανακληθεντων ....... και εγω που δεν θελω , τιποτα , πρεπει να γινει αν πας εκει θελεις δεν θελεις .

Μου ειπανε απο αλλο συνεργειο επειδη κανω πολλά χλμ / ετος (35.000 ~ 40.000 ) να το μετατρεψω σε χειροκινητο οποτε και θα ησυχασω . Αντε τωρα να μπλεξεις με τετοια μετατροπη ........ μετα δεν θα δουλευουν τα μισα συστηματα . Ασε που το κοστος ειναι στο θεο !

Μπλέξαμε .........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.