Jump to content
Guest JackrabbitA

Golf 7 σε R-Line look

Recommended Posts

Guest JackrabbitA

Καλησπερα σας.Εχω ενα Golf 7 του '13 και θελω να του φορεσω το κοστουμι R-Line.Πηγα αντιπροσωπεια αλλα δεν με βοηθησαν ιδιαιτερα κ εχω βρει διαφορες λυσεις imitation απο υλικο πλαστικο ABC.Αυτο το υλικο ειναι καλο σαν 

κατασκευη?Οι γνησιοι απο τι υλικο ειναι κ τι διαφορες θα εχουν μεταξυ τους?Θα πρεπει να προσεξω κατι το ιδιαιτερο οσων αφορα την αγορα imitation πακετων?Δωστε μου λιγο τα φωτα σας γτ το αυτοκινητο ειναι καινουργιο 

και δε θελω να το χαλασω.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δε θες να το χαλασεις μη κανεις τιποτα. Συνηθως τα ιμιτασιον δε κουμπωνουν οπως πρεπει

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν χρονια στο Leon 20VT4 ειχα βαλει το Cupra R look που αφορουσε μπρος -πισω προφυλακτηρα, μαρσιπιεδες, σιτες προφυλακτηρα και προβολεις ομιχλης.. Τοτε το κοστος με βαψιμο ηταν κοντα στα 1500 ευρω με εργοστασιακα ανταλακτικα..

 

Στο golf 7 αν δεν μου διαφευγει κατι χρειαζεσαι μπρος - πισω προφυλακτηρα, μαρσιπιεδες, προβολεις ομιχλης και πισω αεροτομη και αν θες και τις 17αρες Singapore  ζαντες που φοροαει το παλιο (pro facelift).

 

Λογικα απο την αντιππροσωπεια στο τμημα ανταλακτικων θα μπορουν να σου δωσουν τιμες αλλα σιγουρα το κοστος θα ειναι μεγαλο.. Αν το θες τοσο πολυ ισως να σε συνεφερε περισσοτερο να δωσεις το δικο σου και να παρεις ενα μεταχειρισμενο R-line.. Και σ αυτη την περιπτωση θα εχεις και την σπορ αναρτηση καθως και το εσωτερικο της συγκεκριμενης εκδοσης με τα Ergoactive καθισματα (συνδιασμος δερμα - υφασμα).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest JackrabbitA

Να το δωσω και να παρω ενα μεταχειρισμενο ετοιμο δεν λυση για μενα γτ το αυτοκινητο το εχω αγορασει καινουργιο και δε θελω να το δωσω και να παρω ενα παρομοιο σε μεταχειρισμενο (ασε που ακομα πληρωνω δωσεις στην VW Bank).Οποτε καλυτερα να αποφυγω τις imitation λυσεις πιστευεις και να στραφω σε αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι χρεώνει το εργοστάσιο, αν είναι να τα στάξεις για μαμίσιες λύσεις δεν βάζεις καλύτερα aftermarket από γνωστούς οίκους, πιό φθηνά θα σου βγει και με πολύ πιό aggressive αποτέλεσμα και χωρίς ρίσκο να μην κάτσει καλά. Δες π.χ. το bodykit της Oettinger, δε νομίζω να σε χαλάει!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest JackrabbitA

ειδα τις λυσεις απο Oettinger και εχει ωραια πραγματα μαλλον θα στραφω προς τα κει μερια.Ειναι πραγματικα εντυπωσιακα χωρις ασχημες υπερβολες

Link to comment
Share on other sites

ειδα τις λυσεις απο Oettinger και εχει ωραια πραγματα μαλλον θα στραφω προς τα κει μερια.Ειναι πραγματικα εντυπωσιακα χωρις ασχημες υπερβολες


Πολύ ωραία όντως δαγκώνει λίγο σε τιμές βέβαια


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομαδα! Και γω τα ιδια με σενα ηθελα να κανω. Η αντιπροσωπεια δε βοηθησε καθολου κ ειναι και πανακριβα! Σημειωνω οτι για μια 18αρα ζαντα που ρωτησα ζητουσαν 650€ τη μια!!!!!!! Και τα oettinger παλι δε θασου βγουν καθολου φθηνα. Βασικα οτι πληρωνεις παιρνεις. Καποια στιγμη θα το κανω το βημα κ γω αλλα ακομα θα περιμενω να βγουν και αλλες επιλογες γτ ακομα ειναι φρεσκο το αυτοκινητο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακές βελτιώσεις στο αισθητικό κομμάτι μόνο κατά την αγορά του αυτοκινήτου αν πετύχεις καλή προσφορά ως πακέτο. Αν τα βάλεις εκ των υστέρων με κάποιο μαγικό τρόπο σου ζητάνε τα διπλά ή στην καλύτερη ένα +50%. Και δεν υπάρχει και λόγος στο κάτω κάτω, προσωπικά δηλαδή και από τα ακριβότερα aftermarket με κόστος ας πούμε 3-4 κατοστάρικα παραπάνω σε σχέση με το εκ των υστέρων εργοστασιακό πακέτο, για ένα τόσο καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα εννοοείται θα το προτιμούσα, στην τελική κι ας έκανα υπομονή να τα μαζέψω. Δηλαδή 650 η ζάντα είναι εκτός πραγματικότητας οι άνθρωποι. Μπορείς και να περιμένεις να βγούν περισσότερες επιλογές όπως είπε και ο marvas, ίσως και καμιά καλύτερη προσφορά από τις υπάρχουσες, οι μεγάλοι οίκοι κάνουν κάτι τέτοια sale στις γιορτές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest JackrabbitA

Πραγματικα δε ξερουν τι ζητανε.Ειχα ρωτησει για ζαντες και ηθελαν 650 τη μια.Εκτος πραγματικοτητας....Θα παω σε λυσεις της Oettinger που μου προτεινε κ ο DarkX.Βρηκα κ μαγαζι που συνεργαζεται κ φερνει τα πραγματα κ θα παω μια επισκεψη απο βδομαδα

 

Link to comment
Share on other sites

Guest JackrabbitA

Και θα κοιταξω και για φαναρια Plug n Play LED με Bi-Xenon projector που ειναι γαματα.Βρηκα κατι κομματια στον Τολια αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι error less

Link to comment
Share on other sites

Και θα κοιταξω και για φαναρια Plug n Play LED με Bi-Xenon projector που ειναι γαματα.Βρηκα κατι κομματια στον Τολια αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι error less

Τα εχω δει του Τολια τα φαναρια αλλα δν ξερω τι παιζει να σ πω. Κ επειδη το εζησα το ιμιτασιον φαναρι λογω ενος μικροατυχηματος δε θα σ προτεινα να πας σε «φθηνες» λυσεις κ αγνωστες. Υπομονη κ κατι θα βγαλει καμια Dectane ή καμια valeo σε λιγο..
Link to comment
Share on other sites

Guest JackrabbitA

Καλα ναι εννοειται κ γω με επιφυλαξη τα κοιταω.Δεν θελω κιτρινα λαμπακια σφαλματος στο καντραν ουτε να γινοντε ενυδρειο σε καθε βροχη..Το κοιταω ακομα απλα επεσα πανω τους οπως εψαχνα.Εχω βρει κ με 300 ευρω το ζευγαρι αλλα βρωμανε απο μακρια!!!!Κανω υπομονη ακομα για κανα επωνυμο και error less πανω απολα.Κατι θα βρεθει.Valeo δεν εχω βρει ακομα μονο κατι Τ-Tech και Depo αλλα τις εψαξα ως μαρκες και δεν τις βρηκα οποτε fail 

Link to comment
Share on other sites

για στειλε κανα μαιλ γερμανια μηπως και προλαβεις...γιατι εκλεισε και το σιτε της η οεττινγερ και δεν ξερω μην κανει κανα μπαμ...το abs σαν υλικο κατασκευη ειναι παρα πολυ καλο .η εφαρμογη των οεττινγκερ ειναι τελεια αρκει να ξερει αυτος που τα βαζει να τα βαλει σωστα,.,,δεν μιλας για ημιτασιον αλλα για την καλυτερη ποιο ποιοτικη εταιρεια bodykit στη γερμανια..για αυτο ειναι και ακριβη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.