Jump to content
karmike

Ένδειξη "KEY BAT"

Recommended Posts

Γεια σας,

 

Μου το ειχε κανει πριν κανενα εξαμηνο (εχω keyless).. Το πρωτο που εκανα ηταν να τσεκαρω και ν αλλαξω την μπαταρια..Ηταν λιγο κατω απο τα 3v (δεν θυμαμαι ακριβως ποσο). Εκ τοτε δεν εχω προβλημα..

Φυσικα μην ξεχνατε πως καμια φορα οι μπαταριες μπορει να εχουν καποιο θεμα και δεν ειναι ολες το ιδιο καλης ποιοτητας οποτε μπορει να παιξουν κι αυτα ρολο.

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2017 at 11:26 ΜΜ, stellbouz said:


Το πρόβλημα δεν το έχω εγώ.Εγώ απλά ενημέρωση κάνω. Ο φίλος karmike που έχει το πρόβλημα ακόμα δεν μας ενημέρωσε, τι έκανε τελικά?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλα τα παιδιά του φόρουμ!

 

Τελικά βρήκα χρόνο μέσα στις γιορτές και πήγα στο συνεργείο για το πρόβλημα της ένδειξης του "KEY BAT".

Μου άλλαξαν την μπαταρία στο κλειδί αλλά η ένδειξη παρέμενε! Έπειτα πέρασαν σκανάρισμα με το διαγνωστικό αλλά δεν έβγαλε κάποιο πρόβλημα.

Μου είπαν ότι μάλλον έχει κολλήσει, δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι άλλο και τελικά η ένδειξη παραμένει!

Δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να σβήσει η ένδειξη...  

Edited by karmike
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ δεν γνωρίζω για να σε βοηθήσω. Το δικό μου παντός μετά την αλλαγή μπαταρίας στο κλειδί δεν μου ξανά έβγαλε ένδειξη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

54 λεπτά πριν , stellbouz said:

Δυστυχώς εγώ δεν γνωρίζω για να σε βοηθήσω. Το δικό μου παντός μετά την αλλαγή μπαταρίας στο κλειδί δεν μου ξανά έβγαλε ένδειξη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εντάξει φίλε μου, σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και το δικό μου έβγαλε αυτή την ένδειξη περίπου πριν από ένα μήνα. Δεν έχω κάνει κάτι και δεν την έχει βγάλει ακόμη για δεύτερη φορά. Το δικό μου είναι Skoda Roomster. Το μόνο που θυμάμαι να είναι διαφορετικό εκείνη την ημέρα είναι το γεγονός ότι είχε πάρα πολύ κρύο (+1 ή +2 C ). 

 

Πάντως από το 2002 που έχω Skoda, είναι η πρώτη φορά που παίρνω τέτοια ένδειξη στον πίνακα οργάνων.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ Φλώρινα! Όπου το -10, -15 βαθμοί είναι μια φυσιολογική θερμοκρασία τον χειμώνα. Οι +1, +2 δεν είναι "πάρα πολύ κρύο". Αν θέλεις να βιωσεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ, πριν λίγα χρόνια είχαμε -28 κ 80 πόντους χιόνι, ναι καλά διαβάσατε Πέρα από τη πλάκα πάντως, τα αυτοκίνητα δεν επηρεάζονται από τέτοιες θερμοκρασίες. Το πιθανότερο είναι το δικό σου να ήταν κάποιο glitch φίλε μου, αφού δεν εμφανίστηκε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν , faniaros said:

Εδώ Φλώρινα! Όπου το -10, -15 βαθμοί είναι μια φυσιολογική θερμοκρασία τον χειμώνα. Οι +1, +2 δεν είναι "πάρα πολύ κρύο". Αν θέλεις να βιωσεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ, πριν λίγα χρόνια είχαμε -28 κ 80 πόντους χιόνι, ναι καλά διαβάσατε emoji13.pngΠέρα από τη πλάκα πάντως, τα αυτοκίνητα δεν επηρεάζονται από τέτοιες θερμοκρασίες. Το πιθανότερο είναι το δικό σου να ήταν κάποιο glitch φίλε μου, αφού δεν εμφανίστηκε ξανά.

Πολυ πολυ με τέτοιες θερμοκρασίες βρε πατριώτη να παγώσουν τα πετρέλαια...:rock:όπως έπαθα Εγώ στη Έδεσσα και δεν έπαιρνε το αμάξι μπροστά :startle:

           

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πολυ με τέτοιες θερμοκρασίες βρε πατριώτη να παγώσουν τα πετρέλαια...:rock:όπως έπαθα Εγώ στη Έδεσσα και δεν έπαιρνε το αμάξι μπροστά :startle:
           
Σωστό αυτό! Αν θυμάμαι καλά το καλοκαιρινό πετρέλαιο αντέχει μέχρι -5 ή -9 αν θυμάμαι καλά πριν πιάσει παραφυνη. Το χειμερινό όμως αντέχει μέχρι αρκετά χαμηλότερα, αλλά δεν νομίζω να αντέχει -30 Είχες εσύ τέτοια ένδειξη στο καντράν όπως τα παιδιά, στο κρύο??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πάγωμα με το diesel το έπαθα στο παλιό αμάξι που είχα ford cmax .

Το έπαθα το χειμώνα τώρα το 2017.

Ήμουν γεμάτος με shell v-power και το πετρέλαιο πάγωσε μπαμ και κάτω, την επόμενη μέρα έψαχνα να βρω αντιπαγωτικο για diesel.

 

 

Όσο για την ένδειξη που λες είχα κάτι αντίστοιχο στο ford με το ίδιο μήνυμα όπως το δικό σας.

Άλλαξα μπαταρία στο κλειδί και όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , OMINUS said:

Εγώ το πάγωμα με το diesel το έπαθα στο παλιό αμάξι που είχα ford cmax .

Το έπαθα το χειμώνα τώρα το 2017.

Ήμουν γεμάτος με shell v-power και το πετρέλαιο πάγωσε μπαμ και κάτω, την επόμενη μέρα έψαχνα να βρω αντιπαγωτικο για diesel.

 

 

Όσο για την ένδειξη που λες είχα κάτι αντίστοιχο στο ford με το ίδιο μήνυμα όπως το δικό σας.

Άλλαξα μπαταρία στο κλειδί και όλα οκ

Εγώ και μπαταρία άλλαξα, και έλεγχο με το διαγνωστικό μου έκαναν στο συνεργείο και δε βρήκαν τίποτα, αλλά η ένδειξη συνεχίζει να εμφανίζεται όταν βάζω το κλειδί και πριν ξεκινήσω τον κινητήρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν δδοκιμάζεις να βάλεις άλλη μπαταρίας στο  κλειδί σου.

 

Είσαι σίγουρος ότι αυτή που έβαλες ήταν Καλή???

 

Παίζει και αυτό το ρόλο του καμιά φορά, Μπορεί να την πήρες καινούργια αλλά να είχε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , OMINUS said:

Δεν δδοκιμάζεις να βάλεις άλλη μπαταρίας στο  κλειδί σου.

 

Είσαι σίγουρος ότι αυτή που έβαλες ήταν Καλή???

 

Παίζει και αυτό το ρόλο του καμιά φορά, Μπορεί να την πήρες καινούργια αλλά να είχε θέμα.

Δεν την έβαλα μόνος μου την μπαταρία, στο συνεργείο μου την άλλαξαν!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.