Jump to content
panospap27

Golf 5 1.4 - Πρόβλημα με το Καντραν

Recommended Posts

 

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα golf 5 2004 1.4 Καλησπέρα παιδιά έχω ένα golf 5 2004 1.4 το απλό έχω ένα σοβαρό πρόβλημα εσβησα το αμάξι και δεν ξαναπειρε μπροστά και το καντραν νεκροσε το έβαλα στον εγκέφαλο και μου είπαν επαναπρογραμματισμό του ιμομπιλαϊζερ το εβαζα εμπρός και έσβησε του ξεκλειδωσα τον εγκέφαλο και πέρνει μπροστά κανονικά αλλά δεν δουλεύει το καντραν δοκιμασία και άλλο το ίδιο πάλη μπορεί να βοήθησει κάποιος το απλό έχω ένα σοβαρό πρόβλημα εσβησα το αμάξι και δεν ξαναπειρε μπροστά και το καντραν νεκροσε το έβαλα στον εγκέφαλο και μου είπαν επαναπρογραμματισμό του ιμομπιλαϊζερ το εβαζα εμπρός και έσβησε του ξεκλειδωσα τον εγκέφαλο και πέρνει μπροστά κανονικά αλλά δεν δουλεύει το καντραν δοκιμασία και άλλο και μου κάνει το ίδιο πάλη α και δουλεύει συνέχεια το βιντηλατερ . μπορεί να βοήθησει κάποιος

 

Στάλθηκε από το Shoot_2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

ανοιγουμε μονο μια φορα το θεμα μας και μονο στην σωστη ενοτητα...ολα τα αλλα διαγραφηκαν...

Link to comment
Share on other sites

ανοιγουμε μονο μια φορα το θεμα μας και μονο στην σωστη ενοτητα...ολα τα αλλα διαγραφηκαν...
Είμαι καινούργιος που μπορώ να το ανέβασω

Στάλθηκε από το Shoot_2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το βεντιλατερ δουλευει όπως θα πρεπε.ετσι του χουν πει να κανει όταν δεν εχει επικοινωνια με το μοτερ ο εγκέφαλος...για προστασια....δεν καταλαβαινω γιατι δεν το πας στην αντιπροσωπεια να ξανα προγραμματισουν τον εγκεφαλο ξανα και να τελιωνεις,,,,θελει Live Connection με γερμανια...το χω κανει σε ένα τεσσαρι που ειχα παλια και αλλαξα μοτερ με κοντερ τοτε...

Link to comment
Share on other sites

το βεντιλατερ δουλευει όπως θα πρεπε.ετσι του χουν πει να κανει όταν δεν εχει επικοινωνια με το μοτερ ο εγκέφαλος...για προστασια....δεν καταλαβαινω γιατι δεν το πας στην αντιπροσωπεια να ξανα προγραμματισουν τον εγκεφαλο ξανα και να τελιωνεις,,,,θελει Live Connection με γερμανια...το χω κανει σε ένα τεσσαρι που ειχα παλια και αλλαξα μοτερ με κοντερ τοτε...
Έχω ξεκλειδώσει τον εγκέφαλο πέρνει μπροστά το αμάξι αλλά το καντραν δεν δουλεύει

Στάλθηκε από το Shoot_2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχεις ξεκλειδωσει το ιμμομπιλαζερ μην μπερδευεσαι άλλο το ένα άλλο το άλλο.το ιμμο είναι συστημα προστασιας για κλοπη....εδώ μιλαμε για επικοινωνια...ότι ειπα κ ποιο πανω...

Link to comment
Share on other sites

εχεις ξεκλειδωσει το ιμμομπιλαζερ μην μπερδευεσαι άλλο το ένα άλλο το άλλο.το ιμμο είναι συστημα προστασιας για κλοπη....εδώ μιλαμε για επικοινωνια...ότι ειπα κ ποιο πανω...
Συγνώμη για το ζαλισμα αλλά είμαι από Ναυπακτο και δεν μπορώ να βγάλω άκρη εδω.δηλαδη αν μου προγραμματίσουν τον εγκέφαλο θα είμαι οκ?

Στάλθηκε από το Shoot_2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον στο αργος αν θυμαμαι καλα εχει μια γαματη αντιπροσωπεια vw.εκει παμε ένα ρ32 ενός φιλου....σκεψου το κατεβαζει εκει αντι αθηνα....τραβα εκει να στο προγραμματισουν εχει γατα ηλεκτρογο...αλλως ξερω γατα ηλεκτρολγο στου λατση στην πατρα το εξειδικευμενο....ειχα παει κ εγω εκει και με ειχε φτιαξει...με το τεσσαρι...είναι αυτος που ο γιος του εχει ένα σιροκο τετρακινητο καμια 700ρια...ότι θυμομουν στο πα...

Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα έλεγχο τα πιν με ηλεκτρολόγο στην υποδοχή του καντράν.

Θέλει καλό ηλεκτρολόγο, πήγαινε εκεί που σου προτείνουν που είναι κοντά.

 

Δες και μια ματιά έχει ασφάλειες για το καντράν, γενικά κάνε έναν έλεγχο τη μπαταρία, τις ασφάλειες στο πλαι της ασφαλειοθήκης μηχανής, μέσα σ΄αυτή και στις ασφάλειες εντός της καμπίνας.

 

Θυμάσαι κάτι άλλο που έκανες τελευταία πριν πάθει τη βλάβη?

Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα έλεγχο τα πιν με ηλεκτρολόγο στην υποδοχή του καντράν.
Θέλει καλό ηλεκτρολόγο, πήγαινε εκεί που σου προτείνουν που είναι κοντά.
 
Δες και μια ματιά έχει ασφάλειες για το καντράν, γενικά κάνε έναν έλεγχο τη μπαταρία, τις ασφάλειες στο πλαι της ασφαλειοθήκης μηχανής, μέσα σ΄αυτή και στις ασφάλειες εντός της καμπίνας.
 
Θυμάσαι κάτι άλλο που έκανες τελευταία πριν πάθει τη βλάβη?
Δεν έκανε κάτι το εσβισα πήγα να φάω μετά πάω να βάλω μπρος τπτ και μου άναψε το τιμόνι στο καντραν
Το πιγα τραβώντας σε ένα συνεργείο και μου είπε είναι το ιμομπιλαϊζερ και το ξεκλειδωσα το εγκέφαλο πείρε κανονικά μπρος και δεν δουλεύει το καντραν και δουλεύει συνέχεια το βιντηλατερ.

Στάλθηκε από το Shoot_2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.