Jump to content
activious

εξωτερικο "φυλλο" πορτας

Recommended Posts

καλησπερα στην παρεα..

μετα απο 11 χρονακια ,με "φιλησαν" και εμενα...

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις καποια τιμη απο το εξωτερικο "φυλλο" της πισω δεξιας πορτας..μονο αυτο δεν αλλαξει αν εχει χτυπημα?

καθως επισης ξερει κανεις αν μπορω να το βρω απο καπου αλλου και οχι απο την αντιπροσωπεια?

 

το θεμα ειναι οτι με χτυπησε και ζαντα. και τωρα εχει τρεμουλο..μακαρι να ειναι απο την ζαντα και να την γλυτωσω με ενα ισιωμα...

neuote.jpg

9k1qgl.jpg

v8iteq.jpg

2empi7q.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά φίλε μου! Για ποιό λόγο θες να αλλάξεις το φύλο? Φαντάζομαι πως ένας καλός φανοποιός θα στο φέρει άψογα. Επίσης, συνήθως δεν αλλάζουν μόνο το φύλο, αλλά ολόκληρη τη πόρτα. Οπότε αν πας σε αυτή τη λύση ρώτα σε κάποια μάντρα, δεν θα είναι ιδιαίτερα ακριβή.

Το τρέμουλο κατά πάσα πιθανότητα ωφαίλεται στη ζάντα, ωστόσο υπάρχει η περίπτωση να έχει στραβώσει κάποιο μέρος της ανάρτησης, οπότε καλό είναι να δεις κ την ευθυγράμμιση, καθώς και ένας έλεγχος όλων των εξαρτημάτων της για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Edited by faniaros
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες..αντιπροσωπεια μονο το φυλλο και το σιδερο απο μεσα 340 ευρω και βρηκα μια πορτα σε μαντρα ολοκληρη και την πηρα με 100...

οταν θα βγει απο το συνεργειο το παω για ευθυγραμμιση..καμια ιδεα για να δω αν εχει στραβωσει καποιο εξαρτημα απο κατω?θα φανει με την ευθυγραμμιση?

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Να τον ποιασεις εκεινη την ωρα που σε χτυπαει και φευγει και να τον κανεις αγνωριστο...

Δεν εχεις κανενα φιλαρακι με κανα παλιο-αγροτικο να σε ακουμπησει λιγο ακομα και να στο κανει τζαμπα??

Πορτα μεταχειρησμενη ολοκληρη, θα σου μεινουν και ανταλακτικα, αχρειαστα να ειναι.

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες..αντιπροσωπεια μονο το φυλλο και το σιδερο απο μεσα 340 ευρω και βρηκα μια πορτα σε μαντρα ολοκληρη και την πηρα με 100...
οταν θα βγει απο το συνεργειο το παω για ευθυγραμμιση..καμια ιδεα για να δω αν εχει στραβωσει καποιο εξαρτημα απο κατω?θα φανει με την ευθυγραμμιση?
Ναι, αν έχει φύγει η ευθυγραμμιση ξέρεις ότι έχουν χτυπηθεί κ εξαρτήματα της ανάρτησης (δεδομένου ότι η ζάντα σου είναι ίσια) Αν έχει βγει όντως off, ίσως να έχουν στραβωσει λίγο κάποια εξαρτήματα κ να "έρχεται" με ρύθμιση, αλλιώς ίσως χρειάζεται αντικατάσταση τους.
Link to comment
Share on other sites

Είναι κομπλέ τώρα το αμάξι φίλε μου? Άσχετο, αλλά πλήρωσε κάτι ή ασφαλιστική σου?

Link to comment
Share on other sites

το αυτοκινητο ειναι μια χαρα τωρα...βεβαια το ξαναεβαλα για βαψιμο γιατι την πορτα το χρωμα δεν το πετυχε και μετα απο μια ηρεμη συζητηση,το πηρε να το ξαναβαψει..

ολα δικα μου τα εξοδα...

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό, όλα καλά δηλαδή. Εύχομαι με όλη μου τη ψυχή φίλε μου, να βρεις ως δια μαγείας ποιος το έκανε κ πολύ ευγενικά πάντα να τον πείσεις να καλύψει τα έξοδα σου..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.