Jump to content
Themis83

No Response from Controller Passat

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,εχω ενα θεμα με το vcds στο πασσατ μου  b6 1.4tsi 2010,δεν μου βλεπει τις πισω πορτες και βγαζει "No Response from Controller".Θελω να βαλω και τα πισω φωτα στις πορτες και δεν μπορει να τους δει.

εχει καποιος καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?δοκιμασαμε με 3 διαφορετικα vcds 11.11  10.2(δεν θυμαμε ακριβως) και με το καινουργιο το δικο μου 17.2 και σε ολα το ιδιο θεμα.

 

Edited by Themis83
Link to comment
Share on other sites

Θέμη, για να έχουν και οι δύο controllers πρόβλημα είναι λίγο απίθανο.

Μάλλον κάτι κοινό έχει πρόβλημα. Να υποθέσω πως κλειδώματα και παράθυρα κλπ λειτουργούν κανονικά;

Μήπως έγινε κάποια επέμβαση που τα επηρέασε;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_340_d2.pdf

Σελίδα 19, ο J393  είναι υπεύθυνος για την ενεργοποίηση των rear door control units.

Edited by Painter
Link to comment
Share on other sites

 

τα παραθυρα ναι δουλευουν κανονικα.

αυτο μου ειπαν οτι αν ειχε καποιο αλλο προβλημα δεν θα επικοινωνουσαν τα πισω με τα μπροστα και σε εμενα δουλευουν ολα καλα.

το λινκ που εβαλες Στεφανε ξεκιναει απο την σελιδα 20++

επεμβαση δεν εγινε καμια αν εξαίρεσης οτι βγηκαν οι πορτες που εγινε η ολικη βαφη λογω χαλαζοπτωσης. 

 

Υ.Γ η βοηθεια σου καθε φορα ειναι παντα σημαντικη,σε υπερευχαριστω φιλε.

Υ.Γ αλλη αλλαγη ειναι που μπηκε ο συναγερμος αν εχει σχεση.

Edited by Themis83
Link to comment
Share on other sites

λες να εχει σχεση με το τι πισω εχω φυσες απο b7?

πηγαμε να βαλουμε τα φωτα πισω και δεν εκαναν τα καλωδια απο b6 γιατι οι φυσες ειναι απο β7 και οχι οπως σε ολα τα υπολοιπα πασσατ β6(2 διαφορετικα σετ,αλλα ηθελε σετ με 4 ΙΔΙΑ καλωδια με ακροδεκτες οπως τα β7)

τι αλλο μπορει να φταιει?ο συναγερμος?

ειχα αλλαξει οταν το πηρα το αμαξι ενα εγκεφαλακι στο τιμοτι να εχει σχεση αυτο?colum..... κατι τετοιο ειχε βγαλει βλαβη.

Edited by Themis83
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,τελικα βρεθηκε η λυση του "προβληματος" και εχθες εβαλα επιτελους ΚΑΙ τα πισω φωτα στις πορτες.

Δεν υπηρχε ουσιαστικο προβλημα τελικα ή καποια βλαβη αλλα επειδη εμενα το αμαξι ειναι b6,5(τελος του 2010) και επειδη οι φυσες οι πισω ειναι απο b7,ετσι και ο προγραμματισμος γινοταν ΣΑΝ το b7,δλδ πηγαινες στις μπροστινες πορτες και απο εκει μπορουσες ΜΟΝΟ να να δωσεις εντολη για τα φωτα στις πισω πορτες(ή οτι αλλες θες στις πισω πορτες).

Να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Στελιο (steliosh) που αν δεν ηταν αυτος δεν θα εβγαζα ακρη ΠΟΤΕ,και ενα στον Θανο (electric doctor) που μου ειπε οτι οι πισω πορτες ειναι σκλαβες των μπροστινων και ετσι καταλαβαμε οτι ρυθμιζονται μονο μεσω των μπροστινων.

 

 

24115404_554234091591601_1531263809_o.jpg

Edited by Themis83
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.