Jump to content
XIONOULIS

ΧΡΟΝΟΙ ΠΑΡΑΔΩΣΗς

Recommended Posts

πιστεύω ότι θα βοηθήσει στην αγωνία όλων εκείνων που παραγγείλανε και δεν έχουν ενημέρωση ακόμη για το πότε θα έρθει τελικά. Μίλαμε για το μοντέλο τιγκουάν ανεξαρτήτου έκδοσης.Ξεκινάω εγώ παρήγγειλα 30/10/2017 και ακόμη τίποτα μονο ότι σε 3,5με 4 μήνες θα έρθει ελλάδα...Από εκεί κ μετά ούτε φωνή ούτε ακρόαση στα μαίλ μου.

Συνήθως πότε πέρνεις βδομάδα παραγωγής?

Διαβαζω ότι θέλει και 1.5 μήνα να φτιαχτεί και να συναρμολογηθεί ,αφού μαζέψουν το puzzle.

Μετα έχουμε να προσθέσουμε και το χρόνο μεταφοράς που παίζει και αυτός σε φόρουμ εξωτερικού τουλάχιστον στο μήνα και μετά την προετοιμασία απτο τοπικό dealer που θα θέλει κ αυτός καμιά βδομάδα.

Γράψτε πότε παραγγείλατε, πότε παραλάβατε, πότε ενημερωθήκατε για βδομάδα παραγωγής ,κ την έκδοση. Ακούγεται ότι οι νορμάλ εκδόσεις τις είχαν σε στοκ. Αλλά από εκει κ μετα δεν είχαν προβλέψει για το 1.4 βενζίνη να έχουν στόκ μοτέρ. 

https://www.volkswagen.co.uk/owners/track-my-order

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Παραγγελία 31/08/16
Έφθασε Αθήνα 03/10/16
Θεσσαλονίκη έφθασε 24/10/16
Παρέλαβα 07/11/16 λόγω προγράμματός μου!
Ο πωλητής μου είχε κάνει λόγο για ρεκόρ αποστολής μιας και υπολόγιζε αρχές με μέσα Δεκέμβρη να παραλαμβάνω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέος κατάλογος στο vw.gr και για την έκδοση advance έχει νέα οθόνη (8αρα πάλι) και +2 USB . Επίσης έχει standard το adaptive cruise control... Τυχεροί οι "νέοι" !! 

Edited by Nrgakos3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι χαρα θεου,,,,για ολους οσους τα περιμενουν...δηλαδή στην ελλαδα δεν εχουνε τις καθυστερησεις τις αγγλιας που ακουγονται και εξαμηνα...

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι χαρα θεου,,,,για ολους οσους τα περιμενουν...δηλαδή στην ελλαδα δεν εχουνε τις καθυστερησεις τις αγγλιας που ακουγονται και εξαμηνα...
 

Νομίζω πως οι δικοί μας Ελλάδα για να μην εκτεθούν στους αγοραστές, πλέον σου λένε λίγο παραπάνω για να πέσουν μέσα εκτός απρόοπτου!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

τελικα υστερα από 2 μηνες αναμονη μου σκαει ένα μαιλ που με ενημερωνει ότι αποκτησαμε βδομαδα παραγωγης,,,,,02/2018 και με ένα εξαφιο αριθμο παραγγελιας που δεν δουλευει στο αγγλικο λινκ που θελει οκταψηφιο νουμερο για να σου εντωπισει την παραγγελια σου...πως μαθαίνατε τι κανει το τιγκουαν σας οσο φτιαχνοτανε?μηπως υπαρχει άλλο λινκ για  ελλαδα με αλλα νουμερα?

Link to comment
Share on other sites

oxi επιμένει ότι είναι εξαψήφιοι οι κωδικοί παραγγελίας.....2017/χχχχχχ...πχ!

η παραγγελιά εντος του 2017 αλλα με βδομαδα παραγωγης το 2018/02.

όλοι οι άλλοι είχατε οκταψήφια νούμερα?

Link to comment
Share on other sites

τελικα αν κρινω από το εξης.

30/10/2017 παραγγελια.

8/01/2018 ¨αναφορα ότι το αμαξι είναι ετοιμο και είναι στην μεταφορα που θα παρει ένα μηνα και το περιμενουν μεσα με με τη φλεβαρη

μενουμε στους 3,5--4 μηνες παραδοσης που ειχαν γραψει και στο δελτιο παραγγελιας.για 1.4 dsg 4 motion ,edition rline

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

αν σε ηξερα προσπωπικα θα ελεγα οτι κανεις σα την κακια την πεθερα που πειμενει το γιοκα της απο την αξεστη τη νυφη

αλλα επειδη δε σε ξερω προσωπικα δε στο λεω για να μη στραβωσεις. :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

20/11/2017 παραγγελια

14/12/2017 ανακοινωση εβδομαδας παραγωγης: 02/18

`Ξερετε επειδη το μοντελο ειναι σχετικα καινουριο, μπορει η εβδομαδα παραγωγης να ανεβει κατα 2 ή 3 νουμερακια’

Να λοιπον που ειναι και σε κατι συνεπεις. Σημερα μου τηλεφωνησαν και μου ειπαν οτι η πραγματικη εβδομαδα παραγωγης ειναι 05/18!

Αρα παραδοση μεσα Μαρτιου και βλεπουμε...

 

Δε λεω τι αυτοκινητο γιατι θα αρχισει τη γκρινια ο Χρονης :lol:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

καλα πρωτον απόρω με τις ωρες που μπαινεις....εγω είμαι απτο GMT+8 δηλαδή 6 ωρες μετα την ελλαδα..εσυ μπαινεις ξημερώματα.?

από εκει και μετα.σαν κακια πεθερα?οχι και ετσι βρε χρονη αλλα μου την δινει στις άλλες χωρες να είναι τοσο μπροστα και η ευρωπη τοσο πισω...η αυστραλια πχ και η αγγλια εχει συστημα παρακολουθησης της παραγγελιας και όταν το λεω στο αντιπροσωπο απανταει σαν χανος ε δεν ξερω,.....και αμα δεν το πω εγω Ωρεεεεεεεεεε χωριο κανα νέο με το καροοοο? αυτος τιποτα λες και πουλαει 100 την μερα και δεν προλαβαινει να ασχοληθεί....τελοςπαντων να αγοραζω αμαξι και να με εχουν ξενερωσει τοσο μονο οι πωλητες της Vw μπορουν...το δευτερο καινουργιο που περνω και παλι καλα που εχω τον χιονουλη και το κοιταζω διαφορετικα το θεμα αλλιως θα χα τσακωθεί εκει περα.. ναμου στειλει μαιλ να μου πει τι δεν μπαινε ξερει το ζωακι αλλα να με ενημερωσει τι γινεται που ,τετοιο ντουβαρι είναι...δεν εχουν τροπο ...παλι καλα που πουλιούνται μοναχα τους τα αυτοκίνητα γιατι αυτοι δεν εχουν μαθει να πλασαρουν το προιον στο πελατη...ουτε κα την υποστηριξη μετα εννοείται...στην τουοτα όμως πχ εντελω το αντιθετο ..σου σπανε τα νευρα από οτι ακουω απτην ενημερωση...για τα παντα να σου πουν.εδω σε μας τα ζωα...

 

το γαματο της ασχετοσύνης.....μου λεει βδομαδα παραγωγης 02 του 18 στις τελη δεκεμβριου ,,,,μετα αρχες γεναρη  στις 08/1 μου λεει είναι ετοιμο...!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα και λεω τι λεει  βρε ο μαλα#@!$ ...αφου ακομη δεν εχουμε τελιωσει την πρωτη εβδομαδα του χρονου ...φτιακτηκε κιολας...και μετα την επομενη ημερα ερχεται σε 1 μηνα θα ναι εδώ....και αναρωτιέμαι .....η λαθος παραγγελια ,,,η λαθος ημερομηνίες μας λεει η δεν ξερω και γω τι γινεται...ειπα να μην ασχοληθώ άλλο με τον παπαρα και να το αφήσω  γιατι κανω και μια χ δουλεια στο καραβι και δεν φταινε το πληρωμα να τους λεω για τον παπαρα στην ελλδα ποσο μαλα#@$ας είναι. οποτε με τα δικια μου γκρινιάζω πιστευω...αφου είναι ουφο εκει μεσα.

Edited by XIONOULIS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε μην κάνετε έτσι.....Κάποα στιγμή θα έρθει. Μετά την παραγγελία του κάθε αυτοκινήτου που έχω κάνει απλά περιμένω τηλ να μου πουν ότι ήρθε.Δεν τους ενοχλώ ποτέ. Αυτοί πιο πολύ από εμένα θέλουν να παραδώσουν και να πάρουν το μαλλί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωσει γιατι παντα στο τελος του χρονου ολοι πιεζουν για να δειξουν πωλησεις να τα φερουν τελος Δεκεμβριου- που δεν στο φεραν.

Εμενα 16/10/2016 και το πηρα 16/12/2016. 2.0TDI 190ps  4motion Advance+.

Στο μηνα με πηραν για την ημερομηνια και με παρακαλαγαν να το παρω πριν το τελος του 2016.

Καλοριζικο παντως R-line ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σε λιγοτερο από 10 μερες γυριζω.και θα ξεκινησει η διαδικασια του εκτελωνισμου.μετα θελουν 15 μερες ακομη μου λενε

Link to comment
Share on other sites

από ποια χωρα θα πεταξω για ελλαδα?απο σιγκαπουρη στην ντοχα και μετα ελλαδα,,κλασσική πτήση..

Link to comment
Share on other sites

master commander!!!!xaxaxa merchant captain A' σε τάνκερ είμαι...το ξέχασες...καπετάνιοι εδώ μέσα δεν είμαστε και πολλοί!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!

Tiguan R-line (1.5 act 130ps)

Εχω παραγγείλει απο 13/09/18 με υποτιθέμενη εβδομάδα παραγωγής 48/2018 και παράδοση Φλεβάρη του 2019 και αναμενουμε!

Υπαρχει καποια σχετική ενημέρωση οταν ξεκινάει η παραγωγή η μονο κατα τη παράδοση;

Edited by Koronas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.