Jump to content
dzaras

Μπουλονι ασφαλειας

Recommended Posts

καλησπερα ειμαι ο Δημητρης ζω στην Συρο και ειμαι κατοχος ενος cross polo του 2012 μοντελο. καποιος μου εχασε το κλειδι απο το μπουλονι ασφαλειας με αποτελεσμα εδω και μια εβδομαδα να προσπαθω να δωσω μια λυση αλλα δεν μπορω και ουτε υπαρχει εξουσιοδοτημενο συνεργειο εδω στο νησι. σας επισυναπτω φοτωγραφια απο το μπουλονι μπας και καποιος συνφορουμητης εχει το ιδιο και μπορεσει να με εξυπυρετησει. εχω ηδη αγορασει νεο σετ με νεο καρυδακι . ευχαριστω εκ τον προτερων.

DSC_1975.JPG

Link to comment
Share on other sites

Με την αδεια πηγαινε στη vw στα ανταλλακτικα


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το εκανα δυστηχως δεν βγαζω ακρη . ο μονπς τροπος ειναι να παω Αθηνα σε εξουσιοδοτημενο να μου βγαλουν τα παλια και να μου περασουν νεο σετ. το κοστος ανερχεται στα 35 ευρω και το νεο σετ στα 55 συν εξοδα μεταφορας απο Συρο περιπου 200 ευρω σε εισητηριο μονο .τι να πω .

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Δημήτρη ,τι εννοείς δεν βγάζεις άκρη ? Δοκίμασες να επικοινωνήσεις με Vw Αθηνών μήπως και το στέλνουν σας ανταλλακτικό ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μίλα με μια αντιπροσωπεία στην Αθήνα και να στα στείλουν δεν είναι τόσο δύσκολο γιατί δεν βγάζεις άκρη ?

 

Αν δεν βγάλεις άκρη Αθήνα στείλε μου το vin με πμ να το δώ.

 

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το καρυδακι μονο του σαν ανταλακτικο δεν πωλειται ουτε υπαρχει ,αγορασα νεο σετ μπουλονια αλλα το θεμα ειναι οτι πρεπει να βγαλω το παλιο.

η απαντηση ολων στην αθηνα ειναι οτι πρεπει να παει το αυτοκινητο εκει και με κοστος 38 ευρω να μου τα βγαλουν.δεν υπαρχει αλλως τροπος δυστηχως.

βρηκα λοιπον ενα βιντεακι με ενα κολπο να τα βγαλω μονος μου γιατι 160 € συν ολα τα αλλα εξοδα διαμονης μου δεν μου περισευουν να τα δωσω και εαν δεν πετυχει τι να κανω θα παω,,,,,,αλλα δεν ξανα βαζω τετοια μπουλονια , και ειναι κριμα γιατι μια τοσο μεγαλη εταιρια να μην  μπορει να δωσει λυση σε ενα τετοιο προβλημα.

ευχαριστω για το χρονο σας δυστηχως εαν καποιοσ απο το φορουν δεν εχει το ιδιο μπουλονι ασφαλειας να μου το δανεισει .δεν μπορω να βρω αλλη λυση ......εαν και αυτο ειναι ρισκο γιατι απο οτι καταλαβα με τοσες ωρες στο τηλεφωνο ειναι πολυ ευκολο να σπασει και να σου πω καλυτερα να μην δοκιμασω δανεικο και μετα πληρωνω διπλα.

 

καλη χρονια να εχετε ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Μ@@@@ες σου λενε, αν ειχες τον κωδικο θα το βρησκανε, παραγκελεια απο γερμανια και θα το ειχες στο χερι σου, απλα βαριουνται να ψαχνουν, εγω πριν καμια 6-7 χρονια ειχα κανει παραγκελεια 2ο κλειδι, κανα 25€ ειχα πληρωσει. 

Link to comment
Share on other sites

Κωδικος 529-J, τωρα σαν ανταλακτικο πρεπει να εχει ολοκληρομενο κωδικο. Αν ασχολησε με ebay, μιλα με τον πωλητη και διξε του φωτογραφια για επιβαιβεωση.

 

https://www.ebay.com/itm/Genuine-VW-Locking-Wheel-Bolt-Nut-Key-529-J/262879420311?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D41376%26meid%3Dec9cb739c6d14230989ce892f30ebc6b%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D2%26sd%3D132394246535&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

Cu1oxKF.png.34634129dd48a6ad773094914928

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ. εχω ηδη στειλει φωτογραφια για να μου προτεινει το σωστο κλειδι. και μαλλον ειναι το 537.

καλη χρονια να εχεις και παλι σε ευχαριστω.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.