Jump to content
koval

Συναγερμος golf mk6

Recommended Posts

 Το ξερω χιλιοσυζητημενο το θεμα ομως θα ηθελα την βοηθεια σας καθοτι μαλλον ειμαι βραδυκαυστος και τα εχω μπερδεψει .

 

Προσανατολιζομαι για καποιο συνεγερμο του ομιλου viper-clifford-vital

 

 Εχω μπερδευτει οσον αφορα καποια μοντελα και τις λειτουργιες τους καθως και την συνεργασια τους με τις εργοστασιακες λειτουργιες του κλειδιου  (ανοιγμα παραθυρων-οροφης-πορτ παγκαζ κλπ)

 

Καταρχας να πω οτι με ενδειαφερει να τοποθετησv ενα συναγερμο μe τηλεειδοποιηση (δεν με ενδειαφερει να εχει remote start και τurbo timer)

 

επεισης θελω να εχει ογκομετρικο,αντικραδασμικο,αιθητηρες θραυσης κρυσταλλων και ανυψωσης .

 

Μαζι μ  αυτα δεν θα ηθελα να χαθουν οι λειτουργιες του εργοστασιακου κλειδιου ...γινετε κατι τετροιο?

 

Αν βαλω τον 3305x της clifford που εχει control με τηλεηδοποιηση https://www.directed.gr/product_det.asp?prid=735

θα πρεπει να βαλω και πλακετα can bus?...σ αυτην την περιπτωση θα δουλευει το εργαστασιακο κλειδι συνεργαζωμενο με το συναγερμο ?

Δηλαδη να ανοιγω-κλεινω το αμαξι απ το εργοστασιακο κλειδι και να οπλισει -αφοπλιζει ο συναγερμος παραλληλα ?

 

Η θα πρεπει να παω στον 330x3f  https://www.directed.gr/product_det.asp?prid=1974

που συνεργαζετε με εργοστασιακα κλειδια ?

 

 Για να καταλαβω γιατι τα χω κανει αχταρμα αν μπει πλακετα can bus τοτε μονον ο συναγερμος συνεργαζετε με της εργοαστασιακες λειτουργιες και το κλειδι του αυτοκινητου ?

 

 Και αφου σας τα εκανα τσουρεκια:yahoo: αν θελετε προτεινετε μου ενα συναγερμο βαση των παραπανω προτιμησεων μου.

 

Ευχαριστω πολυ !!!

Edited by koval
Link to comment
Share on other sites

λογικα ολοι οι καινούργιοι συνεργάζονται με cunbus...από εκει κ μετα για πεςμου το συναγερμο γιατι τον περνεις?περιμενεις ότι θα σε ειδοποιησει?γιατι αμα ερθω με ένα 50ρικο jammer και στο μπλοκαρω  kai δεν σουστειλει ποτε το αναμενομενο σημα ότι το κλεβουν τι κανεις?οεο??

 

για σκεψου το και μετα πες μου αμα θα παρεμεινεις στις συγκεκριμένες μαρκες που προαναφερες...,,εγω υποψην πηρα το καλυτερο της clifford 1000 ειχε παει όλα τα εχτρα με φουλ όλα τηλεφωνα μυνηματα τρακερ,απομακρυμσμενες εκκινησεις  τα κερατα του και με ένα 50ρικο θα βγαινε οφφ..και τωρα ουτε να την ξερω δεν την θελω την clifford,viper και ολες αυτες που βγαινουν αχρηστες με ένα jammeraki,...χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρισκω και παλι αγαπητοι φιλοι, ειδα το θεμα και ειπα να γραψω εδω, παρακαλω την βοηθεια σας.

προκειται για golf 1,4 122 caxa.

προβλημα . οποτε θελει ο συναγερμος οπλιζει οποτε δεν θελει οχι

κλεινω την πορτα του οδηγου με λιγο δυναμη παραπανω οπλιζει , την κλεινω μαλακα δεν οπλιζει

κεντρικο κλειδωμα αυτοκινητου κανενα προβλημα ολα οπως πρεπει,

εβγαλα πολους τα ιδια , υποθετω οτι κατι δεν κανει επαφη καλα, ο συναγερμος ειναι της αντιπροσωπειας

δηλ με το κλειδι του αυτοκινητου οχι αλλο κοντρολ, η κορνα του βρισκεται δεμενη πανω στο καλωδιο

του θετικου της μπαταριας και το καλωδιο της παει γραμμη στο υψος του αριστερου ποδιου του οδηγου

που μπορει να ειναι ο συναγερμος ? μηπως βαλω βγαλω κανενα καλωδιο και φτιαξει?

ευχαριστω για φιλοξενια.

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2024 at 5:23 ΜΜ, Spyros Tetien Trader said:

Καλως σας βρισκω και παλι αγαπητοι φιλοι, ειδα το θεμα και ειπα να γραψω εδω, παρακαλω την βοηθεια σας.

προκειται για golf 1,4 122 caxa.

προβλημα . οποτε θελει ο συναγερμος οπλιζει οποτε δεν θελει οχι

κλεινω την πορτα του οδηγου με λιγο δυναμη παραπανω οπλιζει , την κλεινω μαλακα δεν οπλιζει

κεντρικο κλειδωμα αυτοκινητου κανενα προβλημα ολα οπως πρεπει,

εβγαλα πολους τα ιδια , υποθετω οτι κατι δεν κανει επαφη καλα, ο συναγερμος ειναι της αντιπροσωπειας

δηλ με το κλειδι του αυτοκινητου οχι αλλο κοντρολ, η κορνα του βρισκεται δεμενη πανω στο καλωδιο

του θετικου της μπαταριας και το καλωδιο της παει γραμμη στο υψος του αριστερου ποδιου του οδηγου

που μπορει να ειναι ο συναγερμος ? μηπως βαλω βγαλω κανενα καλωδιο και φτιαξει?

ευχαριστω για φιλοξενια.

 

Ο συναγερμός ξέρεις τι μάρκας είναι? (Τα 99% meta system λογικά? Πάντα με επιφύλαξη αυτο)

 

Πρώτα θα πρέπει να ελέγξεις την μπαταρία του αυτοκινήτου και μετά να δεις τον συναγερμό.

 

Ίσως να έχεις θέμα λόγο της μπαταρίας του αυτοκινήτου.

 

Και το άλλο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να ξεβιδώσεις τους πόλους από την μπαταρία και να αφήσεις μερικά λεπτά το αμάξι χωρίς την μπαταρία 

 

 

Επίσης μπαταρία στο κλειδί του αυτοκινήτου έχεις αλλάξει καθόλου??

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα μας, ωφειλω ενα ευχαριστω στον φιλο OMINUS διοτι πετυχε το σωστο σε ενα απο τις τρεις εκδοχες,αρα το προβλημα λυθηκε

ειναι η μπατταρια του αυτοκινητου που ναι μεν ειναι καινουργια (3ων μηνων) αλλα λογω πολυ μικρων διαδρομων του αυτοκινητου το πολυ

8 χιλιομετρα ημερησιως η ταση της δεν ανεβαινε πανω απο 11,8 v με τιποτα , μετα απο αρκετες διαδρομες σημερα και παρατηρωντας απο το

βολτομετρο που εχω μεσα στη θεση του αναπτηρα οταν η ταση ειναι 12 βολτ και πανω ολες τις φορες ο συναγερμος οπλισε κανονικα ,

τους πολους τους ειχα βγαλει δεν εγινε τιποτα, μετρησα μπατταρια κλειδιου 3,15 αρα καλη , οποτε ολα δειχουν το οριο των 12 βολτ της μπατταριας.

ειδομεν και τις επομενες μερες. Ευχαριστω πολυ και παλι για φιλοξενια.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.