Jump to content
Marios Santorineos

Πρόβλημα με λαμπάκι πίεσης ελαστικών και ευστάθειας

Recommended Posts

Πήρα το νέο πόλο του 2018.ακομα δεν έχω κάνει 500 χιλιόμετρα και άναψαν τα λαμπάκια πίεσης ελαστικών και ευστάθειας .το κακό είναι ότι γυρνάω την μίζα και δεν κάνει τίποτα Πήρα καινούριο αμάξι και δεν έχω αμάξι .Τωρα τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
2 hours ago , Marios Santorineos said:

Πήρα το νέο πόλο του 2018.ακομα δεν έχω κάνει 500 χιλιόμετρα και άναψαν τα λαμπάκια πίεσης ελαστικών και ευστάθειας .το κακό είναι ότι γυρνάω την μίζα και δεν κάνει τίποτα Πήρα καινούριο αμάξι και δεν έχω αμάξι .Τωρα τι κάνω?

Καλορίζικο & καλοτάξιδο εύχομαι. Όσο υπάρχει εγγύηση, ειδικά τώρα που είναι ολοκαίνουργιο, μην αγχώνεσαι για τίποτα. Τι εννοείς ότι γυρνάς τη μίζα και δεν κάνει τίποτα; Θυμάμαι πως όταν είχα πρωτοπάρει & γω το δικό μου, μου έτυχε αυτό. Το φόρτωσα, το πήγα εκεί που το πήρα & τελικά δεν είχαν συνδέσει καλά τον ένα πόλο της μπαταρίας τα καλόπαιδα (άρα δεν το είχαν τσεκάρει με την παράδοση ως έπρεπε).

Το σίγουρο είναι αυτό, ελέγχεις μόνος σου αλλά το φορτώνεις στην οδική & το πας συνεργείο, με ηρεμία & χωρίς αγχος, δυστυχώς συμβαίνουν αυτά, ναι, σε brand new αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε έξω από το σουπερμάρκετ ,πήγα να βάλω μπρος και έγραφε βλάβη ελαστικών και πρόβλημα ελέγχου ευστάθειας .ηρθε ο μάστορας εκεί κάτι πήραμε στην οθόνη και μετά πήρε μπροστά κανονικά .μετα το δούλεψα όλη μέρα και το ξαναεκανε το βράδυ.γυρναω την μίζα και γράφει τα ίδια και δεν πέρνει μπρος.σημερα το πρωί πήρε μπρος αλλά γράφει πρόβλημα ευστάθειας .

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Η ένδειξη ελαστικών μου ανάβει ακόμα εμένα μετά από 3 χρόνια, έμαθα να ζω με αυτό. Η ένδειξη του συστήματος ευστάθειας με προβληματίζει. Κατάλαβα σωστά πως χθες το βράδυ δεν έπαιρνε μπρος, το άφησες χωρίς να κανεις τίποτα & σήμερα το πρωί πήρε;

Το manual για ταυτόχρονο άναμμα των δυο ενδείξεων τι αναφέρει;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν γράφει και για τα δυο μαζί.το πήγα μια βόλτα τώρα και μετά από 500μετρα δεν άναβε κανένα λαμπάκι ήταν όλα μια χαρά .Τωρα θα δείξει θα το πάω αύριο για έλεγχο .

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

@Marios Santorineos Να το πας συνεργείο, να δεις που δεν θα είναι τίποτα. Είναι αγχωτικό & εκνευριστικό να έχεις τέτοια θέματα σε απολύτως καινούριο αυτοκίνητο, αλλά δυστυχώς συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες. Να έβλεπες εμένα όταν είχα παρόμοια θέματα στο νέο μου αυτοκίνητο, είμαι & νευρικός & οξύθυμος από τη φύση μου, άστα να πάνε, ποιος με είδε & δε με φοβήθηκε. Εν τέλει, δεν άξιζε, αλλά εκείνη τη στιγμή, τέτοια ώρα, τέτοια λόγια.

Καλορίζικο & πάλι, καλοτάξιδο με πολλά & απροβλημάτιστα χιλιόμετρα & αν έχεις όρεξη, γράψε μας ποια ήταν τελικά η αιτία του θέματός σου. Είναι απολύτως σίγουρο και εξακριβωμένο πως αυτό που αντιμετώπισες θα το αντιμετωπίσει και άλλος κάτοχος του νέου Polo.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα σας ενημερώσω σύντομα ! Τελικά το στείλαμε στη karenta και το έκανε και εκεί ,μετά από συνομιλία με Γερμανία γιατί δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα βρήκαν πως έφταιγαν τα καλώδια  κάτω από το ταμπλό και τώρα όλα καλα!

Edited by Marios Santorineos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.