Jump to content
giorgos123

ανάκληση

Recommended Posts

παιδες, με πήραν τηλ απο αντιπροσωπεία κ μ ειπαν οτι έχει έρθει ανάκληση κ ενημέρωση για το polo. έχει ενημερωθεί κανεις άλλος?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το 1.4 tdi 90hp του 2015. μου είπε αναβαθμιση-ενημερωση και ανάκληση (ήμουν στην δουλεια κ δεν άκουγα καλα) για αλλαγή φιλτρων καυσίμου, αλλά δεν είμαι σίγουρος για το τελευταιο. πάρτε στις αντιπροσωπείες να ρωτησετε.

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με τον προγραμματιστή που είχα βάλει το πρόγραμμα κ μ είπε οτι αμα μ κανουν την ενημέρωση που μ ειπαν απο την αντιπροσωπεία θα χαθεί το πρόγραμμα και θα γίνει παλι εργοστασιακό. πολύ μπέρδεμα η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Σιχαίνομαι τις ανακλήσεις... Αν μάθω κάτι περισσότερο, θα ενημερώσω. Ευχαριστώ φίλε & καλά μας ξεμπερδέματα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με έχουν πάρει ακόμα τον άλλο μήνα κάνω σερβις όποτε μπορεί τοτε να το κάνουν όπως και να εχει θα περάσω μια βολτα

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παίδες πηρα κ σήμερα τηλ και μ είπε οτι αλλάζουν το φίλτρο καυσιμου και έχει να κανει η αναβαθμιση με την πίεση στα καύσιμα, κάτι τέτοιο. το πρόγραμμα θα χαθεί μ είπε κ επειδή δεν θέλω να πάω να δώσω 100€ για να μ το ξαναπεράσει, ξέρεις κανεις αν είναι αναγκαίο να γίνει? και αν ναι ποιο είναι το κέρδος? γιατι αμα δεν κερδιζεις κάτι ή δεν προλαμβανεις καμια μελλοντική βλάβη να μην το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

γιατί ρε φίλε να δώσεις πάλι 100ευρω;για συζητά το καλύτερα με τον προγραμματιστή γιατί δεν είναι και πολύ σωστό αυτό!!!5λεπτα υπόθεση είναι να σου το ξαναπεράσει το πρόγραμμα μέσω obd

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε αλλα έτσι μου είπε. ρωτησα εναν γνωστό που έχει εξουσιοδοτημένο σερβις vw κ μ είπε απο την στιγμη π έχω το πρόγραμμα να μην κάνω την ανάκληση δεν θα κερδίσω κάτι. αν επικοινωνήσετε εσείς με τις αντιπροσωπείες και κάνετε τις αλλαγές γραψτε αν μπορείτε εντυπώσεις ή αν αλλάζει κάτι, για να δω κ εγώ τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Η ανάκληση αφορά το φιλτρο πετρελαίου στη φοτο φαινεται ότι το συγκεκριμένο έχει μια ροδέλα ασφαλείας! Αν αυτοβπου έχετε δεν την έχει πηγαίνετε να σας την αλλάξουν αλλιως δεν έχει τρέχει κάτι..39692ff0724268e120b9e7ec9e79e611.jpg

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έκαναν και μια αλλά βασικό αυτό ήταν τιποτα το ιδιαίτερο μισή ώρα όλη Κ ολη

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε ευχαριστώ για την ενημέρωση! και μένα μισή ωρα μ είπε θα κανουν. αρα πάω για την ροδέλα κ αφήνω την αναβάθμιση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά.

Είδα το νήμα και πήρα αμέσως στην Καρέντα στο Καλοχώρι Θεσ/κης και μου το επιβεβαίωσαν και έκλεισα ραντεβού.

 

Την έκανα παιδιά την αναβάθμιση/ανάκληση στο προαναφερθέν σημείο. Δεν εχω αντιμετωπίσει χείροτερο after sales γενικότερα (νομίζω). Ημιμαθείς, χύμα, αγενείς, ασυνεπείς - δεν έχω λόγια πραγματικά. Ευτυχώς μου έκοψε από νωρίς και από το πρώτο κιόλας service (αν και καινούργιο) το πήγα σε εξωτερικό συνεργείο και δεν τους άφησα ούτε 1 ευρώ. Μακρυά.

Edited by spdrosin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.