Jump to content
diver86

seat arona xcellence launch edition 1.0 115hp

Recommended Posts

νεος κατοχος seat arona.το αδερφακι του t-roc.απο εξοπλισμο πιστευω οτι ειναι σχεδον υπερπληρης.το navi ενημερωμενο πολυ καλα.ηχεια beats πολυ καλα αν βαλεις δικη σου πηγη(usb,sd card) στο ραδιοφωνο νομιζω δε βλεπεις διαφορα.το cruise control απιστευτο.δεν ειχα και ποτε στα προηγουμενα αυτοκινητα.ξεκουραζει πολυ.τα φωτα led ειναι απιστευτα απο εμφανιση,η νυχτα γινεται μερα.ο κινητηρας παροτι 1000 κυβικα ζωηρος ακομα και με πεμπτη εχω καταφερει να κανω γρηγορη προσπεραση ανετα ασχετα κατι στιγμιαιες καταναλωσεις εφταναν στο θεο.απο θεμα ασφαλειας εχει τα παντα.προστασια πεζων,τυφλη γωνια..8f9c4f29fb6359f71d03bcbc2c624393.jpg42a690fafe7f9162e84d1307e99d8bbb.jpg9e016bc14a60ac813ec37c6e48d5925e.jpgcc9c573c67f7382db6f5c447666afaf7.jpg

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που έφυγες τελικά από την "οικογένεια" των μικρών του group diver86, πέρσι τέτοιο καιρό θυμάμαι σου έδινα οδηγίες για κόψιμο για να βάλεις το M&M στο Mii :p! Πολύ όμορφο το Arona και φαίνεται καλή επιλογή, ειδικά το λιτό εσωτερικό με τα λίγα κουμπιά μου αρέσει ιδιαίτερα..

Καλοτάξιδο να είναι και καλά χιλιόμετρα να έχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Με γειααα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που έφυγες τελικά από την "οικογένεια" των μικρών του group diver86, πέρσι τέτοιο καιρό θυμάμαι σου έδινα οδηγίες για κόψιμο για να βάλεις το M&M στο Mii :p! Πολύ όμορφο το Arona και φαίνεται καλή επιλογή, ειδικά το λιτό εσωτερικό με τα λίγα κουμπιά μου αρέσει ιδιαίτερα..
Καλοτάξιδο να είναι και καλά χιλιόμετρα να έχεις!!
μεγαλωνει η οικογενεια μεγαλωνουν και οι αναγκες.μακαρι να μπορουσα να κρατησω και το mii.ατιμη κριση.δε λες παλι καλα που εχει οθονη και δε θα κοβω κανα ταμπλο με σεγα

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σημερα μπηκαν φιμε μπροστα llumar.ειχα ενδοιασμους για την αποχρωση.ο ανθρωπος μου ειπε πως τα πισω φιμε τα εργοστασιακα πρασινιζουν.αν βαλεις μαυρη αποχρωση μηπως στον ηλιο φαινεται καπως.εβαλα τελικα την πρασινη αποχρωση.αλλα απο μεσα οταν καθεσαι βλεπεις τη διαφορα πισω.λες και δεν εχεις φιμε πισω.απ εξω ειναι ακριβως.μου λεει ο ανθρωπος οτι οταν εχει φιμε πισω δε σημαινει οτι εχει και αντιηλιακες ιδιοτητες.ισχυει κατι τετοιο?ea5381656dbefa6355cb98aead92d96a.jpg89a64ef49db130f1c21d333d25539f8a.jpg28f9b2b3feae50eff7753adb6d509796.jpg

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και το obd11 χτες.οι ρυθμισεις που εγιναν και δουλευουν μια χαρα απ οτι ειδα ειναι
1)laptimer στο καντραν(να το παιξω γρηγορος στη γυναικα)
2)needle sweep πολυ μουρη οταν ξεκιναει
3)dlr on-off επιλογη στη ρυθμισεις φωτων στη κεντρικη οθονη.σβηνεις οποτε θες τα φωτα ημερας.καποιες φορες χρειαστηκε να τα εχω σβηστα και βολευει.
4)mirrorlink video
video in motion.τα εβαλα στο on αλλα δε παιζει βιντεο.δε διαβαζει τα αρχεια καθολου.μονο ηχο παιζει.μαλλον δεν υποστηριζει η πηγη βιντεο.αλλα με το galaxy a3 με mirrorlink και μια εφαρμογη ακομα τα βιντεο τα παιζει κανονικα.θα το ψαξω λιγο ακομα.
5)dip mirror δε παιζει.κατι παιζει με την εφαρμογη λογικα.το εστειλα στα παιδια του obd11 θα το κοιταξουν
6)προσπαθησα να φτιαξω και λιγο τα service ειδοποιησεις κ.ο.κ αλλα εχασα λιγο τη μπαλα και δε το πειραξα.

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τα κανεις Mpeg2 ολα τα βοντεο για να τα παιξει...διαβασε το μανουαλ της οθονης να δεις τι μορφη αρχεια αναγνωριζει....το δικο μου πλεον τα παιζει ολα σαν mpeg2 που του τα μετατρεπω και μετα στην sdcard και απο εκει στο σκληρο δισκο του..

Link to comment
Share on other sites

η οθονη εχει navi επανω και ειναι 8".σκληρο δεν εχει ουτε dvd player.media system plus navi λεει το βιβλιαρακι.επειδη ειναι η καινουργια κοψια που βαζουν σε seat δε λεει καπου κατι οσο εψαξα στο googli για πληροφοριες βιντρο.σαν αξεσουαρ θυμαμαι πως η 8" με navi ηταν η top δεν υπηρχε κατι αλλο.στο βιβλιαρακι δε λεει κατι για βιντεο φορματ και κοκ.τωρα ομως παρολο που κανω μαλαγανιες για να συνδεσω το galaxy a3 της γυναικας τα βιντεο τα παιζει κανονικα μεσω mirrorlink και floating apps.ακομα και browser εχω.στη καρτα θα τα κανω σε mpeg2 να δουμε.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ακουγα εναν ηχο εδω και κανα μηνα σα τριξιμο.τι το σηκωσα και το επλυνα απο κατω τι εβγαλα ζαντες και καθαρισα τα παντα.τιποτα.τελικα ανακαλυψα οτι το τριξιμο ειναι απο τη πλατη του καθισματος οδηγου.σ ενα συγκεκριμενο σημειο.το πιανω ειναι σιδερενιο λογικα ετσι οπως το πιανω.τεταρτη θα το παω αντιπροσωπεια να δω τι θα μου πουν.

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα φύγει αυτός ο θόρυβος, κάτι τέτοιο μου έκανε και μένα στο σημείο επαφής καθίσματος - ζώνης χαμηλά αλλά εξαφανίσθηκε γρηγορα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακομα δε το εχω παει λογω χρονου.σηκωσα λιγο το καθισμα εφερα τη πλατη λιγο μπροστα και μειωθηκε αισθητα.εμενα ο ηχος ερχεται απο τη πλατη του καθισματος απο το συρματινο πλεγμα.αν το πειραξω με το χερι απο πισω καμια φορα τον ακουω.σα τεντωμα ελατηριου μοιαζει ο ηχος.

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2018 at 5:27 ΠΜ, diver86 said:

ακομα δε το εχω παει λογω χρονου.σηκωσα λιγο το καθισμα εφερα τη πλατη λιγο μπροστα και μειωθηκε αισθητα.εμενα ο ηχος ερχεται απο τη πλατη του καθισματος απο το συρματινο πλεγμα.αν το πειραξω με το χερι απο πισω καμια φορα τον ακουω.σα τεντωμα ελατηριου μοιαζει ο ηχος.

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν είναι φυσιολογικό. Να φανταστώ κάνει σαν παλιό κρεβάτι? Ινγκι ινγκι?

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι.αλλα οχι συνεχεια.οταν παιρνω καμια στροφη.οταν ξεκιναω.σκεφτομουν να το αφησω ετσι και αν δυναμωσει ο ηχος να το παω γιατι φοβαμαι το ξηλωμα.αλλα απο την αλλη λεω κατσε να το παω τωρα που εχει και εγγυηση ειναι και φρεσκο και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια βόλτα και ρώτησε. Σίγουρα είναι από το κάθισμα? Δηλαδή και σταματημένο το αυτοκίνητο, αν κουνηθείς δεξιά αριστερά το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα σπρέι εχεις ρίξει στους οδηγούς του καθίσματος να δεις αν θα σταματήσει?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , OMINUS said:

Κανένα σπρέι εχεις ρίξει στους οδηγούς του καθίσματος να δεις αν θα σταματήσει?

Στα ελατήρια είναι μάλλον η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

στα ελατηρια της πλατης κατι παιζει.καθομαι και με το δεξι χερι πιεζω τη πισω πλευρα της πλατης και ακουω το συγκεκριμενο ηχο των ελατηριων.ενω στο συνοδηγο κανω το ιδιο πραγμα δε κανει κιχ.τωρα τι παιζει.δεν εχω ιδεα.οταν το σηκωνω το καθισμα η οταν ριχνω τη πλατη λιγο πιο μπροστα δε το κανει.οταν ριχνω τη πλατη πιο πισω λες και χαλαρωνουν τα ελατηρια και ακουγεται

Edited by diver86
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το στην αντιπροσωπεία να δούμε τι έχουν να πούνε και αυτοί. Δεν ξέρεις ίσως σου αλλάξουν και όλο το κάθισμα ή την πλάτη 

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2018 at 4:35 ΜΜ, diver86 said:

σημερα μπηκαν φιμε μπροστα llumar.ειχα ενδοιασμους για την αποχρωση.ο ανθρωπος μου ειπε πως τα πισω φιμε τα εργοστασιακα πρασινιζουν.αν βαλεις μαυρη αποχρωση μηπως στον ηλιο φαινεται καπως.εβαλα τελικα την πρασινη αποχρωση.αλλα απο μεσα οταν καθεσαι βλεπεις τη διαφορα πισω.λες και δεν εχεις φιμε πισω.απ εξω ειναι ακριβως.μου λεει ο ανθρωπος οτι οταν εχει φιμε πισω δε σημαινει οτι εχει και αντιηλιακες ιδιοτητες.ισχυει κατι τετοιο?ea5381656dbefa6355cb98aead92d96a.jpg89a64ef49db130f1c21d333d25539f8a.jpg28f9b2b3feae50eff7753adb6d509796.jpg

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα ίδια φίμε είχα βάλει και εγω στο vw polo που είχα και εμένα με πίσω φιμε εργοστασιακα ήταν και έβαλα την πράσινη μεμβράνη της vw που πρασινίζουν. 

 

Εγώ τα έβαλα στα παράθυρα οδηγού-συνοδηγού.

Και ήταν ασορτί με τα εργοστασιακα.

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

τελικα δε το μετανιωσα καθολου.ειναι ακριβως ιδια απ εξω με τα πισω και απο θεμα αποδοσης τελεια.πιανω το πλαστικο οταν το χτυπαει ο ηλιος μεσα απο το πλαινο τζαμι αισθητη διαφορα με αλλο σημειο του πλαστικου που το χτυπαει το μπαρμπριζ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν , diver86 said:

τελικα δε το μετανιωσα καθολου.ειναι ακριβως ιδια απ εξω με τα πισω και απο θεμα αποδοσης τελεια.πιανω το πλαστικο οταν το χτυπαει ο ηλιος μεσα απο το πλαινο τζαμι αισθητη διαφορα με αλλο σημειο του πλαστικου που το χτυπαει το μπαρμπριζ.

Να σου κάνω και μια άλλη ερώτηση μιας και τα πέρασες στην lumarr.

 

Στο χάρτη της βεβαίωσης που πήρες , επειδή πάνε χρόνια από τότε που τα πέρασα εγώ.

 

Στα έχουν γράψει ότι είναι νόμιμα η σου τα έβαλαν ως μη νόμιμα????

Μπορείς να βγάλεις σε παρακαλώ μια φωτογραφία από το χαρτί που σου έδωσαν τι ακριβώς έχουν γράψει.

 

Γιατί με ενδιαφέρει και εμένα και αν είναι να βάλω τουλάχιστον στα 2 μπροστά τα ίδια με τα δικά σου.

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

επειδη λειπω εξωτερικο μολις γυρισω θα στο βγαλω φωτο.αλλα νομιζω πως ειναι νομιμα.

εχω φαγωθει να κανω κατι με το κωλο του αυτοκινητου.δυο μοντιφες εχω στο μυαλο μου.η να βαλω προφυλακτηρα με εξατμισεις απο fr η απλα να βαλω ενα διπλο τελικο με κοψιμο προφυλακτηρα.το κοστος στη μια περιπτωση ειναι 270 ευρα περιπου στη αλλη κανα 70αρι το πολυ.εκανα και ενα ψιλοphotoshot.για πειτε ποιο θα σας αρεσεc98be5129b2caae108a591fc95871d46.jpgaa5f39ac930d3126777f25f00a97daa6.jpg16cb786208b5dc5e8cfe0b2ea33abde0.jpg

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.