Jump to content
pireas2009

RACE CHIP

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλη την ομάδα.

Εχω ψάξει την αγορά σχετικά με τα BOX βελτίωσης.

Εχω δει τα race chip,cpa tuning,tuning BOX.

Σχετικά με τα race chip έχει κάποιος από σας άποψη?Υπάρχουν 3 εκδόσεις.Γενικότερα αξίζουν τα λεφτά τους?Αποδιδουν αυτά που υπόσχονται και αν είναι αξιόπιστα σχετικά με τον κινητήρα.

Προκειτα για Passat b8 1.6 tdi bluemotion 120Hp.

Επειδή το αυτοκίνητο είναι μέσα στην εγγύηση δεν με ενδιαφέρει πρόγραμμα γιατί παίζονται όπως και εσείς ξέρετε πολλά με τις εγγυήσεις.

Για να σας βοηθήσω στην αποψή σας,δεν επιθυμώ να το κάνω πύραυλο.Να το ξυπνήσω θέλω να γίνει πιο σβέλτο.

https://www.*********/shop/vw/passat-b8-3c-from-2014/1-6-tdi-bluemotion-1598ccm-120hp-88kw-250nm.html

Για τα παραπάνω αναφέρομαι.

Περιμένω τις απόψεις σας.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2018 at 10:12 ΠΜ, pireas2009 said:

Καλημέρα σε όλη την ομάδα.

Εχω ψάξει την αγορά σχετικά με τα BOX βελτίωσης.

Εχω δει τα race chip,cpa tuning,tuning BOX.

Σχετικά με τα race chip έχει κάποιος από σας άποψη?Υπάρχουν 3 εκδόσεις.Γενικότερα αξίζουν τα λεφτά τους?Αποδιδουν αυτά που υπόσχονται και αν είναι αξιόπιστα σχετικά με τον κινητήρα.

Προκειτα για Passat b8 1.6 tdi bluemotion 120Hp.

Επειδή το αυτοκίνητο είναι μέσα στην εγγύηση δεν με ενδιαφέρει πρόγραμμα γιατί παίζονται όπως και εσείς ξέρετε πολλά με τις εγγυήσεις.

Για να σας βοηθήσω στην αποψή σας,δεν επιθυμώ να το κάνω πύραυλο.Να το ξυπνήσω θέλω να γίνει πιο σβέλτο.

https://www.*********/shop/vw/passat-b8-3c-from-2014/1-6-tdi-bluemotion-1598ccm-120hp-88kw-250nm.html

Για τα παραπάνω αναφέρομαι.

Περιμένω τις απόψεις σας.

κοίτα φίλος με diesel έβαλε ένα σαν αυτο που λες σε ford της racechip. το κράτησε πολύ λιγο και τώρα θα κάνει βελτιωσει σε ecu remap και όχι την κονσέρβα που ειχε πριν.

θα κάνει της rica tuning 

https://www.rica.nl/ 

 

κατα την γνωμη μου αφού έχεις και εγγύηση γιατι δεν κάνεις της vw με την MTM.

 

Και εγώ αργότερα στο passat θα πάω σε remap     

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας το Γερμανικό site της ΜΤΜ στο δικό μου αυτοκίνητο δεν έχει τίποτα για ECU.

Πολλές παρεμβάσεις σε ζάντες κτλ αλλά ECU τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ληξει η εγγυηση βαλε ενα προγραμμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά η λύση πρόγραμμα για τα επόμενα 3 περίπου χρόνια δεν παίζει αποκλειστικά και μόνο για την εγγύηση.

Γι αυτό και από την αρχή σας είπα για κάτι εναλλακτκό που είναι για παράδειγμα η Racechip.

Χωρίς να θέλω να σας θίξω, απαντήσεις λοιπόν σχετικά με πρόγραμμα δεν βοηθούν!!

Υπάρχει κάποιος με προσωπική εμπερία και όχι θεωρητικά να βοηθήσει σχετικά με όλα αυτά  τα BOX που κυκλοφορούν?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας το Γερμανικό site της ΜΤΜ στο δικό μου αυτοκίνητο δεν έχει τίποτα για ECU.
Πολλές παρεμβάσεις σε ζάντες κτλ αλλά ECU τίποτα.


Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να δω η MTM δίνει παράλληλο επίσης.
Προσωπικά προτιμώ προγραμμα


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , SkyNet said:

 

 


Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να δω η MTM δίνει παράλληλο επίσης.
Προσωπικά προτιμώ προγραμμα


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εγώ πάντως δεν είδα τίποτα.Εκτός αν έκανα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , pireas2009 said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά η λύση πρόγραμμα για τα επόμενα 3 περίπου χρόνια δεν παίζει αποκλειστικά και μόνο για την εγγύηση.

Γι αυτό και από την αρχή σας είπα για κάτι εναλλακτκό που είναι για παράδειγμα η Racechip.

Χωρίς να θέλω να σας θίξω, απαντήσεις λοιπόν σχετικά με πρόγραμμα δεν βοηθούν!!

Υπάρχει κάποιος με προσωπική εμπερία και όχι θεωρητικά να βοηθήσει σχετικά με όλα αυτά  τα BOX που κυκλοφορούν?

Εφόσον είναι έτσι, εγώ θα σου πρότεινα τη μεσαία έκδοση της Racechip, στα 249 νομίζω, που έχει καλή απόδοση και λογική τιμή με σχετικά γρήγορο επεξεργαστή. Το τελευταίο το αναφέρω γιατί συνδέεται με την ομαλότερη λειτουργία του παράλληλου καθώς οι παράλληλοι λειτουργούν μόνο όταν πατάς γκάζι και όχι σε σταθερό γκάζι. Αγορά μπορείς να κάνεις από το site τους με Paypal και σαν εταιρεία έχουν καλή εξυπηρέτηση και απαντούν γρήγορα στα όποια μηνύματα.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , koge said:

Εφόσον είναι έτσι, εγώ θα σου πρότεινα τη μεσαία έκδοση της Racechip, στα 249 νομίζω, που έχει καλή απόδοση και λογική τιμή με σχετικά γρήγορο επεξεργαστή. Το τελευταίο το αναφέρω γιατί συνδέεται με την ομαλότερη λειτουργία του παράλληλου καθώς οι παράλληλοι λειτουργούν μόνο όταν πατάς γκάζι και όχι σε σταθερό γκάζι. Αγορά μπορείς να κάνεις από το site τους με Paypal και σαν εταιρεία έχουν καλή εξυπηρέτηση και απαντούν γρήγορα στα όποια μηνύματα.

 

 

 

 

Το έχεις δει στη πράξη αυτό το boxaki να λειτουργεί και έχεις μείνει ευχαριστημένος?

Πιστεύεις πως το GTS που είναι το κορυφαίο της εταιρείας ,αναλογικά επιδόσεων και χρημάτων δεν συμφέρει?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο ποστ σου έδωσα σύνδεσμο στα golf όπου έχουν γραφτεί κάποια πράγματα. Εγώ είχα αυτό που φαίνεται στη φώτο, ήταν ή μόνη διαθέσιμη επιλογή για το golf 5 που είχα τότε (2014). Έμεινα ευχαριστημένος, το έβγαλα πριν πουληθεί το αυτοκίνητο, αλλά ο κινητήρας pd δεν έχει καμιά σχέση με τον CR. Το GTS φτάνει στη τιμή που είναι τα προγράμματα και από αναφορές σε ξένα φόρουμ φαίνεται πως ένα πρόγραμμα είναι πάντα πιο αποδοτικό από παράλληλους τύπου racechip, άρα θα έλεγα ότι το GTS δεν συμφέρει. Οπότε μπορείς να δοκιμάσεις τα S ή RS ή να μην κάνεις τίποτα και όταν περάσει η εγγύηση να βάλεις κάποιο πρόγραμμα. Εξάλλου από τους ντίζελ δεν λείπει η ροπή.

2.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , koge said:

Στο δεύτερο ποστ σου έδωσα σύνδεσμο στα golf όπου έχουν γραφτεί κάποια πράγματα. Εγώ είχα αυτό που φαίνεται στη φώτο, ήταν ή μόνη διαθέσιμη επιλογή για το golf 5 που είχα τότε (2014). Έμεινα ευχαριστημένος, το έβγαλα πριν πουληθεί το αυτοκίνητο, αλλά ο κινητήρας pd δεν έχει καμιά σχέση με τον CR. Το GTS φτάνει στη τιμή που είναι τα προγράμματα και από αναφορές σε ξένα φόρουμ φαίνεται πως ένα πρόγραμμα είναι πάντα πιο αποδοτικό από παράλληλους τύπου racechip, άρα θα έλεγα ότι το GTS δεν συμφέρει. Οπότε μπορείς να δοκιμάσεις τα S ή RS ή να μην κάνεις τίποτα και όταν περάσει η εγγύηση να βάλεις κάποιο πρόγραμμα. Εξάλλου από τους ντίζελ δεν λείπει η ροπή.

2.JPG

Σε ευχαριστώ πολύ.

Απ ότι φαίνεται μάλλον στο RS θα καταλήξω.

Δεν έχω αυταπάτες ούτε πιστεύω ότι θα γίνει το αυτοκίνητο πύραυλος.Μια περισσότερη ζωντάνια θέλω.

Αυτό είναι το ζητούμενο και πιστεύω ότι το Rs θα με καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο φίλε μου.

Δοκιμάζοντας κάτι πρέπει να λέμε τις εντυπώσεις μας για να βοηθάμε,όσο αντικειμενικό μπορεί να είναι,και τους υπόλοιπους.

Τελικά έβαλα το GTS.

Θέλησα να πάω στο ανώτατο επίπεδο.

Οι εντυπώσεις μου ήταν απογοητευτικές!!!

Καμία σχέση με αυτά που υπόσχεται.

Απλά πράγματα.Με 30+ άλογα κτλ το αυτοκίνητο θα έπρεπε να έχει αισθητή διαφορά.

Ευτυχώς το επέστρεψα Γερμανία,όπου και το είχα αγοράσει, και μου γύρισαν τα χρήματα πίσω.

Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει τα λεφτά του.

Εγώ το έκανα εκ του ασφαλούς αφού ήξερα ότι μπορώ να το επιστρέψω μέσα σε 30 μέρες.

Μόνο remap φίλε μου καλέ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.