Jump to content
OMINUS

Συναγερμός Για Passat B7 (2010 έως 2014)

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους :hi:

 

Όπως λέει και ο τίτλος θέλω την γνωμη σας για αγορά συναγερμού. Και συγκεκριμένα για το Passat B7, ξέρω ότι πρέπει να ειναι can bus, αλλα επειδη ολα τα can bus δεν κάνουν για ολα τα αμάξια, εχετε να προτείνετε τίποτα μάρκες που να ειναι για vw και συγκεκριμένα να υποστηρίζουν το PASSAT B7.

 

Έχω βρει κάποιες μάρκες και εγώ, αλλα θέλω και την δικιά σας γνωμη όμως 

 

clifford

http://ican.gr/clifford-330x1-synagermos-aytokinitoy-can-bus

 

meta system

http://www.metasystem.gr/el/products/car-alarm-systems.html  

 

Gemini

http://www.pancarshop.gr/index.php?target=products&product_id=910023         

 

θα ηθελα να ειναι με λειτουργία  πάνω στο εργοστασιακό κλειδί, και οχι με έχτρα χειριστήριο. 

 

θα ηθελα όμως να ειναι σίγουρα συμβατός με το PASSAT B7 γιατι εχω πάθει μεγάλη νίλα με συναγερμό ο οποιος μπορει να ήταν can bus και να ήταν συμβατός με πολλες μάρκες αυτοκινήτου, μου έβαλαν ένα στο ford που είχα και μου έκανε πολλά θέματα και προβλήματα.

 

με τα πολλά μου άλλαξαν τον συναγερμό με άλλη μάρκα, και από τότε το αμάξι  λειτουργούσε σωστά και χωρείς προβλήματα..              

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Δες τους Ρωσικούς συναγερμούς ότι πιο εξελιγμένο υπάρχει αυτή τη στιγμή. Prizrak, Pandora, Autolis


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , SkyNet said:

Δες τους Ρωσικούς συναγερμούς ότι πιο εξελιγμένο υπάρχει αυτή τη στιγμή. Prizrak, Pandora, Autolis


Sent from my iPad using Tapatalk

Ακριβούτσικα είναι...:huh:

 

Έχεις βάλει κάποιο από αυτά? Είσαι ευχαριστημένος 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διαφορά μοντέλα για όλα τα γούστα για δες τα καλύτερα. Έχω και Clifford και Prizrak ο ρωσικός είναι πολύ καλύτερος. Αν θες ασφάλεια βάλε κάτι καλό. Αν θες να κλειδώνει τις κλειδαριές μην βάζεις τίποτα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω θα πάω να τα δω και από κοντά.

 

Έχεις κανένα θέμα με τίποτα δυσλειτουργίες??

 

Είναι can bus, το δουλεύεις με τα κλειδιά του αυτοκινήτου σου?? Η έχεις ξεχωριστό χειριστήριο??

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω θα πάω να τα δω και από κοντά.
 
Έχεις κανένα θέμα με τίποτα δυσλειτουργίες??
 
Είναι can bus, το δουλεύεις με τα κλειδιά του αυτοκινήτου σου?? Η έχεις ξεχωριστό χειριστήριο??


Κανένα θέμα με δυσλειτουργίες. Υπάρχουν διαφορά μοντέλα με χειριστήρια κάρτες κτλ. Ψάξε λίγο online να δεις ποιο σε καλύπτει


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , SkyNet said:

 


Κανένα θέμα με δυσλειτουργίες. Υπάρχουν διαφορά μοντέλα με χειριστήρια κάρτες κτλ. Ψάξε λίγο online να δεις ποιο σε καλύπτει


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ρωτάω ποιο πολύ γιατι είχα πάθει μεγάλη νίλα με συναγερμό που μου έβαλε η ford ως δώρο, σαν μάρκα ήταν αυτός εδώ 

 

http://www.ihosynthesi.gr/gps-track-and-tracing/category-463/can-bus/tytan/tytan-ds410-el.html

 

 

και ενώ ήταν can bus και ακόμα όταν έβαζε την μονάδα στο υπολογιστή για να τον ρύθμιση σε ποιο μοντέλο και αμάξι θα μπει. μόλις  το αμάξι έμενε για ώρες σταθμευμένο και εμπαινε σε κατάσταση ηρεμίας την επομενη μερα μόλις το ξεκλείδωνες εκεί έκανε τα κουλά του :startle:

 

και για αυτο λέω  κάτσε να πάρω καμια γνωμη και να ρωτήσω και άλλους κατόχους Passat B7 τη συναγερμός τους βάλανε η στην vw η έξω σε καταστήματα           

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :hi:

 

Σήμερα έβαλα τελικά συναγερμό και εγώ στο passat , μπήκε της meta system canbus και τον έβαλα στην αντιπρωσοπια vw, το κόστος για τον συναγερμό ήταν στα 160€ μαζί με την τοποθέτηση. 

 

Αντίθετα η αντιπρωσοπια της meta system εδώ στην Αθήνα μου ζήτησε για τον ίδιον ακριβώς συναγερμό 220€ για τον συναγερμό +30€ εργασία.             

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.