Jump to content
johnbiz

Αγορά Jetta 1.4 Tsi

Recommended Posts

Γεια σε όλο το forum.

Είμαι σε αναζήτηση για αγορά jetta 1.4 tsi (μεταχειρισμένου) αλλά διαβάζω για πολλά προβλήματα με την καδένα και για διάφορα κροταλίσματα τα οποία με κάνουν πλέον να είμαι επιφυλακτικός για την αγορά μου.

Θα ήθελα πάρα πολύ παρακαλώ την γνώμη σας εάν αξίζει να δώσω ένα αυτοκίνητο που έχω στα χέρια μου απο καινούργιο χωρίς κανένα πρόβλημα και να πάρω το αναφερθέν.

Παρακαλώ για σοβαρές γνώμες και πραγματικές.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , johnbiz said:

Γεια σε όλο το forum.

Είμαι σε αναζήτηση για αγορά jetta 1.4 tsi (μεταχειρισμένου) αλλά διαβάζω για πολλά προβλήματα με την καδένα και για διάφορα κροταλίσματα τα οποία με κάνουν πλέον να είμαι επιφυλακτικός για την αγορά μου.

Θα ήθελα πάρα πολύ παρακαλώ την γνώμη σας εάν αξίζει να δώσω ένα αυτοκίνητο που έχω στα χέρια μου απο καινούργιο χωρίς κανένα πρόβλημα και να πάρω το αναφερθέν.

Παρακαλώ για σοβαρές γνώμες και πραγματικές.

Ευχαριστώ.

To αυτοκίνητο που έχεις τώρα και είναι απροβλημάτιστο τι μάρκα είναι, τι μοντέλο, ποιας χρονιάς και πόσα χιλιομετρα έχει γράψει;

Μπορεί να με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα opel Zafira 1.8 του 2005 με 104000χλμ...απλά μου το ζητάν και έχω δίλημμα.

Edited by johnbiz
Link to comment
Share on other sites

Λιγα χλμ, πραγματικα και γνωριζεις το παρελθον του.

 

Αλλο αυτοκινητο το jetta. Τι χρονολογιας κοιτας;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago , johnbiz said:

Είναι ένα opel Zafira 1.8 του 2005 με 104000χλμ...απλά μου το ζητάν και έχω δίλημμα.

Μην κάνεις το λάθος και δώσεις το zafira.... Έχουν βγει σκυλιά αυτά τα μοτέρ

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω απο του 07 έως 09 μέχρι εκεί φτάνω.

Πραγματικά είναι πολύ μεγάλο το δήλημα απλά....μου λείπει ένα ιχ καθαρό διότι το zafira ναι μεν σκυλί και κανένα παράπονο απλά δεν είναι ιχ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα. Γούστα είναι αυτά. Εγώ έχω αλλάξει από το 2001 μέχρι τώρα 6 αυτοκίνητα και πάντα μεγάλα sedan κλπ ποτέ δεν συμπάθησα τα μικρά. Το jetta tsi 2008 που έχω τώρα για μένα είναι ένα αμάξι πάρα πολύ όμορφο δεν είναι τεράστιο σαν το Passat είναι λιμουζίνα αλλά και σούπερ σπορ μαζί και αρκετά γρήγορο . Συν ότι έχει και μεγάλο πορτ παγκαζ. Ναι η καδένα είναι ένα θέμα θέλει αλλαγή κάποια στιγμή και γενικά θέλει φροντίδα αλλιώς το αμάξι είναι σούπερ!! 

Edited by GEOZN8
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι.

Επανέρχομαι στο θέμα διότι αυτά που είχα και έχω διαβάσει με πάγωσαν και σταμάτησα να ασχολούμε αλλά και πάλι μου μπήκε το μικρόβιο της αλλαγής.

Αν έχω καταλάβει καλά το πρόβλημα με το κροτάλισμα το κάνουν όλα ή μόνο αυτά με τα 140 άλογα;

Γενικά είναι ζημιάρικα αυτοκίνητα;

Το συγκεκριμένο μου αρέσει και συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο GEOZN8 διότι είναι μεγάλο και σπόρ τατόχρονα αλλά μην το πληρώνω και συνέχεια σε βλάβες.

Είμαι και καλομαθημένως (χαχα) με αυτό που έχω που κάνω μονο τα σερβις του και δεν ζητάει τπτ άλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.