Jump to content
OMINUS

RCD 510 Premium 8 +Bluetooth (Σε VW Passat B7).

Recommended Posts

[url=]http://Universal Car Bluetooth Module Radio AUX Music Receiver Cable Adapter MA2246[/url].
Από το ebay.com βάζεις αυτή τη διεύθυνση και στο βγάζει.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/Universal-Car-Bluetooth-Module-Radio-AUX-Music-Receiver-Cable-Adapter-MA2246/373072756633?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Έχω παραγγείλει αυτό όταν έρθει και το συνδέσω θα σας πω εντυπώσεις.

Edited by dimikon70
Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/Universal-Car-Bluetooth-Module-Radio-AUX-Music-Receiver-Cable-Adapter-MA2246/373072756633?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
Έχω παραγγείλει αυτό όταν έρθει και το συνδέσω θα σας πω εντυπώσεις.

Πες μας εντυπωσεις και για τις μασκες που στελνουν :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επαναφερω το θεμα με το bluetooth δεν εμεινα ευχαριστημένος και θελω να ρωτησω αν καποιος εχει βαλει το εργοστασιακο. Αν συνεργαζεται με τα κινητα smartphone. Μιλαω για 9W2 1K8 035 730 D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επαναφερω το θεμα με το bluetooth δεν εμεινα ευχαριστημένος και θελω να ρωτησω αν καποιος εχει βαλει το εργοστασιακο. Αν συνεργαζεται με τα κινητα smartphone. Μιλαω για 9W2 1K8 035 730 D

Αυτό που συνδέεται πίσω στη μονάδα εμένα δεν δούλεψε. Πήρα αυτό στη φωτό και λειτουργεί τέλεια. Το βάζεις στο usb και στριμαρεις τραγούδια απροβλημάτιστα και με πολύ καλή ποιότητα. Το καλώδιο δεν χρειάζεται. f5e384403367989cf3a417c2d5c651db.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το θέλω και για κλήσεις τηλεφώνου. Γι' αυτό ρωτάω βασικά με προβληματίζει η λειτουργεία rsap δεν ξέρω αν υποστηρίζεται απο τα καινούργια smartphone. Ευχαριστώ  

Link to comment
Share on other sites

Το 9W2 δεν υποστηριζει rsap. Μπορει να απαντησει σε κλησεις αλλα δεν μπορει να διαβασει τη sim. Αυτο μπορει να το κανει το 9WZ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γνωρίζουμε αν δουλεύει το εργοστασιακό bluetooth με κωδικό 3C8 035 730 A (9ZW) σε passat cc του 2009. Ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έτοιμο και το bluetooth το εργοστασιακό εχω και φωτογραφίες αλλά δεν μου βγάζει για να ανεβάσω. Διαβάζει τον τηλεφωνικό ( με μετατροπη των ονοματων σε λατινικους χαρακτηρες) κατάλογο παίζει μουσική απο το κινητο και για να κανουμε και λιγο πλακα με μια παραπνω ρυθμιση μπορει να φτιάχνει και καφε χαχαχαχα. Ο κωδικός της μοναδας που εβαλα εγώ είναι 3C8 035 730  A

Edited by dimikon70
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , dimikon70 said:

Καλημέρα έτοιμο και το bluetooth το εργοστασιακό εχω και φωτογραφίες αλλά δεν μου βγάζει για να ανεβάσω. Διαβάζει τον τηλεφωνικό ( με μετατροπη των ονοματων σε λατινικους χαρακτηρες) κατάλογο παίζει μουσική απο το κινητο και για να κανουμε και λιγο πλακα με μια παραπνω ρυθμιση μπορει να φτιάχνει και καφε χαχαχαχα. Ο κωδικός της μοναδας που εβαλα εγώ είναι 3C8 035 730  A

 

Πολύ ωραία νέα! 

 

Και πολύ περισσότερο χρήσιμες ή όποιες πληροφορίες μπορείς να δώσεις για μελλοντική βοήθεια.

 

Υλικά,  κόστος,  κωδική τον προϊόντων που αγόρασες κτλ.

 

 

 

ΥΓ 

 

Εγώ από δικιά μου μεριά,  δεν έκανα καμία ενέργεια περεταίρω με το όλο θέμα. (Μιας και εγώ είχα κάνει το συγκεκριμένο θέμα για το passat B7)

 

Έβαλα μια kenwood DNX 520 VBT που τα έχει όλα και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όλα μαζί ( και η κωδικοποίηση μέσα 30€) χονδρικα 180 € και με προσωπική εργασία η μονάδα 115 € απο ebay απο Ελλάδα. Την καλωδίωση την κεραία και το αφρώδη κάλυμμα  απο ebay επίσης 35 €. Την καλωδίωση την πέρασα μόνος μου μια ώρα δουλειά άμα πιάνουν τα χέρια σου 

Edited by dimikon70
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς βαζεις μια digital iq και παιρνεις στα χερια σου και τα χειριστήρια τιμονιού και εισαι κομπλε ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν λύσεις πολλές αλλά εγώ δεν ήθελα να αλλάξω το  εργοστασιακό ράδιο (RCD510). Γιατί δεν ξέρω αν οι άλλες μοναδες συνεργαζονται και με τον εργοστασιακο ενισχυτή  που εχει extra το αυτοκινητο 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν λύσεις πολλές αλλά εγώ δεν ήθελα να αλλάξω το  εργοστασιακό ράδιο (RCD510). Γιατί δεν ξέρω αν οι άλλες μοναδες συνεργαζονται και με τον εργοστασιακο ενισχυτή  που εχει extra το αυτοκινητο 

Στα περισσοτερα συνεργάζονται,τωρα στον ενισχυτή δεν ειμαι σιγουρος


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θεμα αυτό του bluetooth.

 

Με το θεμα της σύνδεσης της πλεξούδας , ρεύμα πώς ακριβώς παίρνει??

 

Έχω δει στο ίντερνετ ότι υπάρχουν 2 τύποι φισες για το Bluetooth.

 

Μια που έχει κόψε ραψε

b4df866f4a2ebfb80b22b4aa9e59.jpeg.7c79b4b82c318f4ee8b627388ff0d82c.jpeg

 

Και μια που είναι σε αυτού του τύπου

 

Και απο τι έχω κατάλαβα είναι βγάλε βάλε χωρίς κοψίματα στα καλώδια κτλ

 

1688324707_1K8035730D-Voor-RNS510-9W2-9W7-9ZZ-Autoradio-Bluetooth-Module-Directe-Plug-Draadloze-Microphne-Harness-Kabel(1).jpg.233685b0adf5713d2bb82d35fad4503c.jpg

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα εγω έβαλα την δεύτερη βάλε βγάλε και δουλεύει μια χαρά 20€ από το ebay μην ασχοληθείς με αντιπροσωπεία θα σου πούνε τρελά νούμερα. Εμένα μου είπαν ότι δεν μπαίνει κιόλας

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2021 at 3:04 ΜΜ, OMINUS said:

Σχετικά με το θεμα αυτό του bluetooth.

Ρευμα παιρνει απο τη φισα (quadlock) του rcd510 με κλεφτη ή ματιση . 
1. Το κοκκινο καλωδιο (+) απο την επαφη Β-15 
2. Το καφε καλωδιο (-) απο την επαφη Β-12

3. Το πορτοκαλι/μωβ καλωδιο (can high) στην επαφη Β-9
4. Το πορτοκαλι/καφε καλωδιο (can low) στην επαφη Β-10
5. Η πρασινη φισα -> κουμπωμα στο quadlock (κατω απο την ασφαλεια)
6. Το μικροφωνο -> δρομολογηση μεχρι την πλαφονιερα.

Η αλλη καλωδιωση ειναι οπως ειπατε βαλε-βγαλε

Εγω βρηκα ενα μοντουλ απο το ebay με p/n 5K0 035 730 B , εχω δοκιμασει ενα σωρο κωδικοποιησεις στο vcds και δεν μου δουλευει με τιποτε. Μπορει και να ειναι χαλασμενο :(
 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • A2DP = Προηγμένο προφίλ διανομής ήχου (Αρχεία πολυμέσων / ήχου στο τηλέφωνό σας αναπαραγωγή στο ραδιόφωνο / στερεοφωνικό του αυτοκινήτου σας)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ποια μονάδα ήχου έχεις? Αν έχεις το rcd 510 και χωρίς κωδικοποίηση όταν πατάς το πλήκτρο του τηλεφώνου θα πρέπει να σου βγάζει ότι δεν έχει συνδεθεί κάποιο τηλέφωνο και το πλήκτρο setup αν το πατήσεις θα πρέπει να βλέπει το Telefon. Αν με αυτά τα βήματα δεν σου βγάζει τίποτα θα πρέπει να φταίει η καλωδίωση 

Edited by dimikon70
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.