Jump to content
Timz

Χριστουγεννιατικο Δεντρο μετα απο αντικατασταση ασφαλειας

Recommended Posts

Οτι λεει ο τιτλος παιδες, αλλαξα μια ασφαλεια του αναπτηρα, με κλειδι εκτος μιζας, βαζω μπρος, σφαλα στο συστημα υποβοηθησης τιμονιου και στους αεροσακους. Λογικο;
Και να φανταστω χρειαζομαι οργανο συνεργειου για να σβησω τα λαμπακια; Εχω μια @!#& ELM ΟΒD αλλα δεν βγαζει  κατι για να μπορω να το σβησω

Link to comment
Share on other sites

μήπως αν βγάλεις τον έναν πόλο της μπαταρίας εκτός, και το αφήσεις μερικά λεπτά χωρείς ρεύμα το αμάξι να στρώση, πολύ πιθανών να σβήσουν τα λαμπάκια μετά   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , OMINUS said:

μήπως αν βγάλεις τον έναν πόλο της μπαταρίας εκτός, και το αφήσεις μερικά λεπτά χωρείς ρεύμα το αμάξι να στρώση, πολύ πιθανών να σβήσουν τα λαμπάκια μετά   

To εκανα, ξεχασα να το γραψω.. κανα 5λεπτο. Ωστοσο αρχικα ειχε αναοιξει  μονο του αεροσακου, οταν τον εβγαλα κ το ξανααναψα τοτε εβγαλε και το αλλο.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago , TimZr said:

To εκανα, ξεχασα να το γραψω.. κανα 5λεπτο. Ωστοσο αρχικα ειχε αναοιξει  μονο του αεροσακου, οταν τον εβγαλα κ το ξανααναψα τοτε εβγαλε και το αλλο.

Μήπως να ξανά βγάλεις την μπαταρία εκτός και αυτή την φορά να το αφήσεις ακόμα περισσότερο εκτός????

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , OMINUS said:

Μήπως να ξανά βγάλεις την μπαταρία εκτός και αυτή την φορά να το αφήσεις ακόμα περισσότερο εκτός????

Απο το ψαξιμο που έκανα δυστυχως δεν αποφεύγω το βαγκ κομ. Οσο αναφορα την ηλεκτρική υποβοήθηση, έφτιαξε καθως το καλιμπραρα ρυθμιστηκε..  μαλλον έβγαλα λαθος ασφάλεια εξ αρχης, το.Βιβλίο λαθος τα έγραφε. Ακομα δεν εχω βρει βεβαια την ασφάλεια του αεροσακου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το περπατήσεις το αμάξι να δεις μήπως σβήσουν;

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , cjgeorgio said:

Δοκίμασες να το περπατήσεις το αμάξι να δεις μήπως σβήσουν;

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nαι αμε. Μόνο η ηλεκτρική υποβοήθηση έφυγε.. 

Link to comment
Share on other sites

feedback. Η μαμα εταιρια μας φροντιζει!  Με αφαιρεση πολου - μπαταριας, και μιας ασφαλειας παραπανω, συνολο 20 σφαλματα. Ολα καλα εν τελη. 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω κάποια πατατιά έκανες όταν άλλαξες την ασφάλεια. Πρόσεχε είναι ευαίσθητα από το 5άρι και μετά και καίνε για πλάκα από controllers μέχρι ecu.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago , nikdev said:

Πιστεύω κάποια πατατιά έκανες όταν άλλαξες την ασφάλεια. Πρόσεχε είναι ευαίσθητα από το 5άρι και μετά και καίνε για πλάκα από controllers μέχρι ecu.

Ειναι τα ρημάδια.. απο οσο εχω καταλάβει, δεν σηκωνουν πατεντες και πολλα πολλα οσο αναφορά τα ηλεκτρονικά (ναι έκανα και πατατια καθως ηθελα να παρω μια γραμμη +12 safe απο τον πίνακα με, "κλεφτη" ασφαλειοθηκης και εν τελη πειραξα τον αερόσακο).

Εδω αισθ. παρκνιγκ εβαλα αφτερμαρκετ και μεχρι να δουλέψουν σωστα εκανα αμαν.

Εβγαλα λαθος ασφάλεια, εν τέλη, και τα υπολοιπα ακολούθησαν με την αφαιρεση του "-" πόλου. 

Δεν ξαναμπλεκω, μπορεί να.ειμαι ηλεκτρολόγος,αλλα το αμαξι αλλο τελείως κεφαλαιο :sword:

Edited by TimZr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.