Jump to content
stekon

ΚΤΕΟ ΙΧ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ

Recommended Posts

Καλημερα....Εχει περασει καποιος εργοστασιακο αυτοκινητο με φυσικο αεριο απο ΚΤΕΟ ;

Αν ναι μπορει να μου πει αν του ζητησαν υπευθυνη δηλωση καλης λειτουργειας της εγκαταστασης;

Εμένα μου ζήτησαν από το KTEO ECOCHECK ...Στην κεντρικη αντιπροσωπεια που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται και κακως το κτεο μου ζηταει δηλωση.

έχω ανοίξει παρόμοιο θέμα στην ενότητα που αφορά τα VW UP...θελω να μαθω αν καποιος αλλος εχει παρομοιο προβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....Εχει περασει καποιος εργοστασιακο αυτοκινητο με φυσικο αεριο απο ΚΤΕΟ ;
Αν ναι μπορει να μου πει αν του ζητησαν υπευθυνη δηλωση καλης λειτουργειας της εγκαταστασης;
Εμένα μου ζήτησαν από το KTEO ECOCHECK ...Στην κεντρικη αντιπροσωπεια που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται και κακως το κτεο μου ζηταει δηλωση.
έχω ανοίξει παρόμοιο θέμα στην ενότητα που αφορά τα VW UP...θελω να μαθω αν καποιος αλλος εχει παρομοιο προβλημα 
Πάρε μερικά τηλέφωνα και σε άλλα ΚΤΕΟ και ρωτα αν χρειάζεται αυτό το χαρτί.
Αν σε πούνε όχι πάνε και πέρνα το εκεί

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προβλημα λυθηκε μετα απο τηλεφωνημα στην κεντρικη αντιπροσωπεια της VW ,μου προτειναν να παω στα ΚΤΕΟ AUTOVISION .Πραγματι πηγα στο ΚΤΕΟ AUTOVISION μενιδιου οπου εκει ο υπευθυνος μου ειπε οτι η υπουργικη αποφαση μιλαει για 'μετασκευασμενα οχηματα' και οτι για τα εργοστασιακα δεν απαιτειται υπευθυνη δηλωση εγκαταστατη.

(Παρεπιμπτοντως τετοια εξυπηρετιση και ευγενεια δεν εχω ξανασυναντησει σε ΚΤΕΟ)......Η ΛΥΣΗ : περασα επανελεγχο το αμαξι με κοστος 5 ευρω και μου εδοθει χαρτι ελεγχου κανονικα για 2 χρονια....ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Οσοι ειναι κατοχοι ΙΧ με φυσικο αεριο απο το εργοστασιο πρεπει να πηγαινουν σε κτεο που δεν σου ζητανε υ/δ εγκαταστατη.....ενα απ αυτα ειναι τα κτεο autovision...μπορει να υπαρχουν και αλλα δεν προλαβα να ερευνησω .....παντως απο ιδια γνωση σας λεω οτι τα ΚΤΕΟ ΕCOCHECK kai MrKTEO ζητανε χαρτι εγκαταστατη...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά από το πρώτο ΚΤΕΟ στα έδωσαν πίσω;
Αν όχι να τους πεις ότι ήταν καθήκον τους να σε ενημερώσουν για αυτό.
Αν και δεν έχω δώσει ποτέ μου λεφτά πριν περάσει ΚΤΕΟ το αμάξι μου.
Τελειώνουν και μετά πληρώνονται.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , cjgeorgio said:

Τα λεφτά από το πρώτο ΚΤΕΟ στα έδωσαν πίσω;
Αν όχι να τους πεις ότι ήταν καθήκον τους να σε ενημερώσουν για αυτό.
Αν και δεν έχω δώσει ποτέ μου λεφτά πριν περάσει ΚΤΕΟ το αμάξι μου.
Τελειώνουν και μετά πληρώνονται.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

σωστα..

αν στο πρωτο ΚΤΕΟ του πηραν λεφτα και μετα τον εκοψαν γιατι δεν ειχε το χαρτι,πρεπει να του επιστρεψουν το ποσο ...ΑΛΛΑ:lol::lol::lol::lol: δεν θα τα γλυτωσει..θα επρεπε να τα δωσει στο δευτερο ΚΤΕΟ, μιας και απο οτι καταλαβα ,στο δευτερο του πηραν μονο χρηματα για επανελεγχο..

που σημαινει οτι απλα θα τα επερνε απο το 1 ΚΤΕΟ:lol::lol::lol: και θα τα εδινε στο 2 ΚΤΕΟ..οποτε με λιγα λογια το 2 ΚΤΕΟ θα του επεστρεφε μονο τα 5 ευρω απο τον επανελεγχο:lol::lol::lol: αλλα θα του ζητουσε τα χρηματα που δινεις κανονικα για ελεγχο(αυτα που θα επερνε πισω απο το 1 ΚΤΕΟ:lol::lol::lol::lol:)..οποτε θα γλυτωνε μονο 5 ευρω..ΑΛΛΑ πιο πολλα θα εδινε για την βενζινη να παει απο το 1 ΚΤΕΟ στο αλλο ....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

καταλαβατε τι εννοω??? γιατι κουραστηκα να γραφω..:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by activious
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2018 at 8:59 ΠΜ, stekon said:

Καλημερα....Εχει περασει καποιος εργοστασιακο αυτοκινητο με φυσικο αεριο απο ΚΤΕΟ ;

Αν ναι μπορει να μου πει αν του ζητησαν υπευθυνη δηλωση καλης λειτουργειας της εγκαταστασης;

Εμένα μου ζήτησαν από το KTEO ECOCHECK ...Στην κεντρικη αντιπροσωπεια που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται και κακως το κτεο μου ζηταει δηλωση.

έχω ανοίξει παρόμοιο θέμα στην ενότητα που αφορά τα VW UP...θελω να μαθω αν καποιος αλλος εχει παρομοιο προβλημα 

Φιλαράκι Καλημέρα δεν είσαι μόνο εσύ ό άτυχος που είχε θέμα με πρόβλημα στο ΚΤΕΟ για την ίδια περίπτωση με εσένα. 

 

Μάλλον δεν θα γνωρίζουν ???

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

σωστα..
αν στο πρωτο ΚΤΕΟ του πηραν λεφτα και μετα τον εκοψαν γιατι δεν ειχε το χαρτι,πρεπει να του επιστρεψουν το ποσο ...ΑΛΛΑdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.png δεν θα τα γλυτωσει..θα επρεπε να τα δωσει στο δευτερο ΚΤΕΟ, μιας και απο οτι καταλαβα ,στο δευτερο του πηραν μονο χρηματα για επανελεγχο..
που σημαινει οτι απλα θα τα επερνε απο το 1 ΚΤΕΟdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.png και θα τα εδινε στο 2 ΚΤΕΟ..οποτε με λιγα λογια το 2 ΚΤΕΟ θα του επεστρεφε μονο τα 5 ευρω απο τον επανελεγχοdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.png αλλα θα του ζητουσε τα χρηματα που δινεις κανονικα για ελεγχο(αυτα που θα επερνε πισω απο το 1 ΚΤΕΟdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.png)..οποτε θα γλυτωνε μονο 5 ευρω..ΑΛΛΑ πιο πολλα θα εδινε για την βενζινη να παει απο το 1 ΚΤΕΟ στο αλλο ....
default_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.png
 
καταλαβατε τι εννοω??? γιατι κουραστηκα να γραφω..default_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.pngdefault_laugh.png
Ποια βενζίνη Αφού φυσικό αέριο καίει..
Θα του έβγαινε τζάμπα...χοχοχο..
Αλλά ποιος ασχολείται...

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιοποιησα την ταλαιπωρια μου με τα ΚΤΕΟ για να γνωριζουν και αλλα μελη του φορουμ τι μπορει να αντιμετωπισουν...

Αλλωστε γι αυτο ειμαστε μελη σε φορουμ ,,,για ανταλλαγη πληροφοριων και εμπειριων και γνωσεων...

ΤΕΣΠΑ ...Εχεις ΙΧ με εργοστασιακο φυσικο αεριο πηγαινεις στα ΚΤΕΟ AUTOVISION ή και σε αλλα που δεν ξερω αυτη την στιγμη και περνας κανονικα το αυτοκινητο σου χωρις ασκοπα και μη προβλεψιμα απο το νομο χαρτια απο εγκαταστατες.... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.