Jump to content
XIONOULIS

MK2 TIGUAN-RLINE PLUS 1,4 ,DSG 6 SPEED ,4M,EA211,CZA ,RTMG HYBRID 150PS to 2++!!! the first hybrid MK2....

Recommended Posts

Τελευταιο βημα που ξεπερνα το λαθος στην οθονη πλεον κ δεν το εμφανιζει ειναι το κατω στο module a5.  Μετα επανεκκινηση.αλλα δεν μου προσθετει μενου ουτε εμφανιζεται το οριο  των χιλιομετρων στο κοντερ

Screenshot_2018-04-29-12-06-21.png

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω το threshhold ενεργοποιημενο.αλλα το δοκιμασα απο μονος μου πριν μου το πεςι και εσυ και ειδα οτι δεν επαιξε και το γυρισα στο οφφ αλλα τωρα θα παω να το βαλω ξανα ον.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε όπως σου είπα και μια επανεκκίνηση στο infotainment. Με αναμμένο το infotainment πάτα συνεχόμενα το power μέχρι να σβήσει. Κάνει περίπου 5-8  δευτερόλεπτα.

 

Edited by koumbouni
Link to comment
Share on other sites

και εβαλα και το threshold ενεργοποιημενο και αυτο. και εμφανζιω τι βγαινει και στο head up display menu

 

 

eOAqqx.jpg

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

παιζωντας με κωδικοποιησεις φτασαμε να εχουμε αυτες τις επιλογες

n7WVIu.jpg


 


zOzYBE.jpg


ZTl44g.jpg


bvIHta.jpg


W5rrha.jpg


Eiri0P.jpg


dOrjSX.jpg

 

oFbH6F.jpg

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα φλας ανεσης ερχονται μαλλον με το πακετο φωτων,ισως ειναι που αναβει η εσωτερικη λαμπα του φαναριου για εκει που στριβεις η  το προβολακι ποιο οπως ποιο παλια,γιατι αναβει φως  οταν στριβειες το τιμονι

Link to comment
Share on other sites

κκομπλε και αυτο παει ....

Subtotal £86.99 GBP
Shipping and handling £23.69 GBP
Total £110.68 GBP
Payment £110.68 GBP
Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *PALMAUTOMOT"
Payment sent to ianwatson@palmautomotive.com
 
From amount €132.42 EUR
To amount £110.68 GBP
Exchange rate: 1 EUR = 0.835837 GBP
 
Link to comment
Share on other sites

γιωργο οπω ειπαμε και πριβε με το μοτερ προχωρα το...το πακετο ειναι σουπερ 4χ4 τζαμπα την χαριζουν....ακου 100 ευρο πανω απτο κανονικο...

πας δαγκωτο για μενα με αυτα,,,

Η πρώτη ειναι με

1.λευκό χρωμα (δωρεάν)

2.led φωτα 798 ευρω (τα απλα οχι αυτά που κοστίζουν γύρω στα 1600-1700)

3.Εσωτερικό r-line 592 ευρω

4.Πακετο ambience light (υποχρεωτικό με το r-line εσωτερικό) 227 ευρω

5.Active info display 514 ευρω

6.Easy open 509 ευρω

7.Dynamic chassi (ηλεκτρονική ανάρτηση) 155 ευρω ? Το δίνει για r-line

8.Και τέλος ACC με FRONT ASSIST περίπου 200 ευρω δεν εχω ακριβώς τιμη

Φτανουμε στα 24820 ευρω εργοστασιακή αξια...

 

την ηλιοροφη ξεχνατη,,,προβλημα θα σου ειναι μετα...βουλωνουν οι υδροροες και μειωνεται η ακαμψια του αμαξωματος και για την αναρτηση δεν σου δινει την dcc...

αυτη παει μονο στα διλιτρα τουλαχιστον το 2017 ετσι ηταν...απλα εχεις επιλογη να ζητησεις εναντι της απλη αναρτησης ,να βαλεις την σπορ.που μαλλον εχει ποιο σκληρα ελατηρια εξου και το 150αρι που κανει μονο σαν διαφορα.

 εγω πλεον που το χω βαλει και με 210 σε στροφες παει τρενο τελικα.,.ουτε κλισεις ουτε τιποτα...το αμαξι στριβει...

εγω εδωσα παραγγελια 30/11/2017 και παρελαβα 11/03/2018...το adaptive cruise control θα το λατρεψεις...

τα αλλα στα ειπα και πριβε.αν θελεις κατι αλλο μου λες παλι.,..

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2018 at 2:23 ΜΜ, XIONOULIS said:

αυτα βαζουν μετα αμα το απαιτησεις .που ειναι και το σωστο για μενα...τωρα απλα παιζουμε σε τι

 τιμη τα πουλανε εξω και σε τι τιμη τ απουλανε αυτοι.

20180302_111901.jpg

20180302_111928.jpg

 

Τα σωστά λάδια φίλε XIONOULIS αυτά είναι κανονικά και αν θυμάμαι τα αναφέρει και το Βιβλίο.

 

Να υποθέσω σου είπαν τιμή 25€ το λίτρο???

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ρωτησα τιμες...ξερω οτι το trade wind στο πειραια στα δινει με κανα 30 τα 4 λιτρα μαχ...τωρα αυτα ειναι βαση προδιαγραφων της αντιπροσωπειας του γρατσια.βαζει τα ιδια σε 5-40 η 5-30 αναλογα τι ζητησει ο πελατης.εγω τα περνω απο εκει και τους τα παω για το τιγκουαν .http://www.trade-wind.gr/

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάτσε με μπέρδεψες τώρα??? 

 

Μάλλον έχω μείνει πολύ πίσω αποτι πίστευα :huh:

 

Στο 1400αρι TSI Μπορείς να βάλεις και  5W40????

 

Γιατί εγώ το 2010 όταν πήρα το 1200αρι TSI τα λάδια που έβαζε η αντιπροσωπεία στο Αιγάλεω ήταν τα Castrol τα πράσινα τα 5w30. Με κωδικό 504/507

 

Αλλά το βιβλίο έλεγα να μπαίνουν τα Castrol EDGE 5W-30. 504/507

 

Εγώ από τότε έβαζα μόνο τα EDGE, αλλά σε 5w30 

 

Και Φίλοι μου και γνωστή τόσα χρόνια 5w30 βάζουν???

 

Το 5w40 πως ακριβώςπροέκυψε???

Link to comment
Share on other sites

αυτα σου βαζουν στις ελληνικες αντιπροσωπειες αμα δεν ζητησεις το 5-30 απο μονος σου...και παιζει να σου βαζουν και ανακλυκλωμενα λαδια απο βαρελια λογω κοστους αντι μπουκαλια....εχεις μεινει πολυ πισω οντως,,λολβρε θα αφησουν το παιχνιδι με τα λαδια να παει στραφι?χαχα

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , XIONOULIS said:

αυτα σου βαζουν στις ελληνικες αντιπροσωπειες αμα δεν ζητησεις το 5-30 απο μονος σου...και παιζει να σου βαζουν και ανακλυκλωμενα λαδια απο βαρελια λογω κοστους αντι μπουκαλια....εχεις μεινει πολυ πισω οντως,,λολβρε θα αφησουν το παιχνιδι με τα λαδια να παει στραφι?χαχα

 

Εμένα η vw το 2010  μου χρέωνε 25€ το λίτρο. 

 

Για 4 λίτρα 100€ :startle:

 

Για πλάκα τώρα, 

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο επειδή στην ελληνική αγορά κυκλοφορούν πολλά λάδια Παραησαγωγη castrol 

 

Το μπουκάλι που έχεις στην φωτογραφία είναι από δικό σου,  

 

Είναι εύκολο να βάλεις καμία φωτογραφία με της σφραγίδες castrol που έχει στο καπάκι και αν είναι σφραγισμένα με αλουμινόχαρτο που έχουν.

 

Γιατί παίζει πολύ μαϊμού castrol. 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα απο την αντιπροσωπεία.Πηγα για να δώσω την παραγγελία με ολα αυτά που αναφέραμε.....και τι μου λέει ο πωλητής????

Λυπαμαι αλλα δεν δεχόμαστε πλεον παραγγελίες για το συγκεκριμένο μοντέλο με τον 1,4 4MOTION...μονο ετοιμοπαράδοτα,γυμνά.

Δεν μπορω να περιγράψω την απογοήτευση μου.....

Link to comment
Share on other sites

ναι καινουργιες παραγγελιες δεν δεχονται.νομιζα οτι εχεις παρει κωδικο παραγγελιας ηδη...στα γυμνα  του τελωνειου τι παιζει?ποιο εχει το εξοπλισμο που θελεις η πλησιαζει???

ξερεις και τι αλλο ειναι καλη ευκαιρια?το το καρ.γρ εχει τιγκουαν καινουργια η ελαφρως μεταχειρισμενα με 3000 χλμ η 10000 χλμ με καλο εξοπλισμο και ποιο φτηνα απο καινουργια.εχει και καινουργια βεβαια...εγω το κοιταζω συχνα πυκνα και βλεπω τι γινεται στην αγορα.για τσεκαρε μηπως και παρεις κανα εκθεσειακο ποιο φτηνα η καποιο απο αυτα που εχουν οι αντιπροσωποι πχ απο καψιωχα γιαννενα στα ελαφρως μεταχειρισμενα αλλα φουλ εξοπλισμο....τσεκαρε το παντως ειναι καλη ευκαρια...μαρκαρε το τικ του 2016 και μετα σαν χρονολογια και το καινουργια και μεταχειρισμενα

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.