Jump to content
XIONOULIS

MK2 TIGUAN-RLINE PLUS 1,4 ,DSG 6 SPEED ,4M,EA211,CZA ,RTMG HYBRID 150PS to 2++!!! the first hybrid MK2....

Recommended Posts

1 hour ago , OMINUS said:

 

Εμένα η vw το 2010  μου χρέωνε 25€ το λίτρο. 

 

Για 4 λίτρα 100€ :startle:

 

Για πλάκα τώρα, 

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο επειδή στην ελληνική αγορά κυκλοφορούν πολλά λάδια Παραησαγωγη castrol 

 

Το μπουκάλι που έχεις στην φωτογραφία είναι από δικό σου,  

 

Είναι εύκολο να βάλεις καμία φωτογραφία με της σφραγίδες castrol που έχει στο καπάκι και αν είναι σφραγισμένα με αλουμινόχαρτο που έχουν.

 

Γιατί παίζει πολύ μαϊμού castrol. 

 

το μπουκαλι που εχω στην φωτογραφια ειναι της αντιπροσωπειας που μου δειξανε τι λαδια μπαινουν στο αμαξι μου και με τι προδιαγραφες.δεν το ανοιξα,,,και δεν ειδα την σφραγιδα που λες...παντως απτο tradewind δεν εχει ακουστει για μουφα λαδια.ισα ισα που οσους ξερω απο εκει περνουν τα λαδια τους...εγω τα βαζω στο χιονουλη πολλα χρονια τωρα.πντως αυτα τα αλουμινοχαρτα δεν τα ειδα στο γνησια της αντιπροσωπειας που αναφερεις ποιο πανω.ολα και του εμποριου και της αντιπροσωπειας εχουν στο πωμα στο καπακι αλουμινοχαρτο της συσκευασιας για να ειναι αεροστεγος σφραγισμενη.δεν θυμαμαι αν εχουν σφραγιδα της castrol εκει ομως.γιατι δεν το ειχα δει μεχρι τωρα.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Το αλουμινόχαρτο είναι όταν ξεβιδωσεις το καπάκι είναι σφραγισμένα με αυτό.

 

Τα γνήσια έχουν μια στάμπα πάνω στο καπάκι και μια στάμπα στο πλάι του καπακιού μεταξύ της ασφάλειας και στο καπάκι με άσπρο χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα γνησια εχουμε...εχουν και το ιριδιζον σφαργιδα εκτος αυτων που λες.

Link to comment
Share on other sites

To εχεις τερματισει το οχημα!

 

Πολυ ομορφο! Θα ηταν πολυ εξυπηρετικο να εβαζες καπου τα λινκ για τα καλουδια σου! Υπαρχουν?

 

Edited by psynoa
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε εφτιαξα και ποστ και εχουμε και ομδα...ευχαριστω κιολας για τη θετικη σκεψη!

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε εφτιαξα και ποστ και εχουμε και ομδα...

 

 

δωρακι καλοκαιρινο λογω χιονουλη στην χιονατη...

DEBiBF.jpg

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2018 at 9:54 ΜΜ, DubbeR_ChRoniS said:

καγκουρα

πριν εβλεπες του χιονουλη ,τωρα ελαβα και της χιονατης....χαχαχαχα

Wo0D6u.jpg

Link to comment
Share on other sites

και επειδη μπορουμε τεσταρουμε και τις επιδοσεις που δηλωνει το εργοστασιο...

9.0 για την τετρακινητη εκδοση των 1600 κιλων απο 1.4 150ρι dsg...

εγω εβγαλα με ρεζερβα εξω και παιδικο καθησματακι μεσα.δηλαδη μια για αλλη...9.3 τα 0-100...χαχαχα δεν σκεφτηκα τον ανεμο...έπρεπε μάλλον να πω με άπνοια...χαχαχαχα

JF1kFv.jpg

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, είμαι κάτοχος ενός tiguan 1.4 tsi 4motion dsg6 κ ακούγεται ένας μεταλλικος θόρυβος όταν έχω κατεβασμένα παράθυρα από τον χώρο του σασμάν, σαν να διαστέλλεται λαμαρίνα, εάν γνωρίζει κάποιος κάτι ας βοηθήσει

Στάλθηκε από το WAS-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2018 at 4:14 ΠΜ, XIONOULIS said:

.

20180303_025355.jpg

Γεια σου φιλε xionouli...μια ερώτηση μιας και εχω παραγγείλει και ειμαι σε αναμονή ακομα για εβδομάδα παραγωγής...

ο φωτισμος στους καθρέπτες ειναι στο βασικό η το εχει σαν εξτρα στο κατάλογο;

να αναφερω οτι εχω βάλει αναδιπλούμενους στη παραγγελια μιας και το έχουν αφαιρέσει απο το βασικό!

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2018 at 4:14 ΠΜ, XIONOULIS said:

.

20180303_025355.jpg

Γεια σου φιλε xionouli...μια ερώτηση μιας και εχω παραγγείλει και ειμαι σε αναμονή ακομα για εβδομάδα παραγωγής...

ο φωτισμος στους καθρέπτες ειναι στο βασικό η το εχει σαν εξτρα στο κατάλογο;

να αναφερω οτι εχω βάλει αναδιπλούμενους στη παραγγελια μιας και το έχουν αφαιρέσει απο το βασικό!

Link to comment
Share on other sites

korona καλησπερα.οι καθρεπτες με τα φωτακια πανε πακετο με την αυτοματη λειτουργια...αν εχει απλους δεν θα εχουν φωτακια,αυτο θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , XIONOULIS said:

korona καλησπερα.οι καθρεπτες με τα φωτακια πανε πακετο με την αυτοματη λειτουργια...αν εχει απλους δεν θα εχουν φωτακια,αυτο θυμαμαι.

Καλημερα...οταν λες αυτόματη λειτουργία;εννοείς αναδιπλούμενους η κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , XIONOULIS said:

Σωστά αναδιπλωμενους, όλα τα άλλα είναι χειροκίνητα. 

Ναι σωστά..το εχει σαν εξτρα!

σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα είχαμε μια εξέλιξη,,,,

λόγω περιορισμου στο γκαράζ με 215 έπρεπε να βάλω κάτι χαμηλό συν ότι το ήθελα και φουλ αεροδυναμικό και οχι μπαούλο....μετρημένες οι λύσεις στα κάτω από 40cm...και μετά επειδή θέλουμε να ανοίγει κ το πορτ μπαγκαζ κατέληξα σε μπαγκαζιερα thule dynamic σειρά medium με διαστάσεις που δεν με περιόρισαν στο γκαράζ μου ούτε καi στη πρακτικότητα του αυτοκίνητου,,,,τα 430 λίτρα δεν μου άνοιγε το πορτ μπαγκαζ...έβρισκε...!!!σώνει και καλά να με πείσουν ότι δεν το χρειάζομαι...λολ .....320 λίτρα κατέληξα σαν έχτρα ενίσχυση ,oxi τίποτα άλλο άλλα για τα πράγματα της μπέμπας είναι υπεραρκετά....

 

 

ινφο¨https://www.thule.com/en-gb/gb/cargo-carrier/car-top-carrier/thule-dynamic-m-_-612800

συνοδευόμενη από τις ποιο χαμηλές μπάρες οροφής aeroblade thule μαύρες ηλεκτροστατικα βαμμένες, black edition.

κόστος λίγο ποιο χαμηλά την πείρα ...

https://www.skroutz.gr/s/8009387/Thule-Dynamic-800-Black-Glossy-320lt.html   to κουτί είναι το όριο του γκαράζ μου,,,,

 

 

6o1hO9.jpg

1BG9gB.jpg

 

 

Edited by XIONOULIS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2018 at 12:45 ΠΜ, XIONOULIS said:

κκομπλε και αυτο παει ....

Subtotal £86.99 GBP
Shipping and handling £23.69 GBP
Total £110.68 GBP
Payment £110.68 GBP
Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *PALMAUTOMOT"
Payment sent to ianwatson@palmautomotive.com
 
From amount €132.42 EUR
To amount £110.68 GBP
Exchange rate: 1 EUR = 0.835837 GBP
 

https://www.carshades.co.uk/information/made-to-fit-each-model-perfectly

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

καποιες αλλαγες,,,,

 

εχουμε και λεμε...βαψιμο ζαντων σε deep silver  για να ταιριαζουν ολα μαζι ,καθρεπτες,χρωμια και να φανει επιτελους το μεγεθος της 19αρας ζαντας που το γκρι πριν την σκοτωνε..

μετα καθρεπτες σε ματ αλουμινιο και σποιλερ λαχτον πλευρικα σε μαυρο γυαλιστερο ωστε να ειναι και στο ματι μια συνεχεια η μαυρη γυαλιστερη λωριδα στο χαμηλο μερος του αυτοκινητου..

z5vwuB8.jpg

A2nUQvf.jpg

 

VgLv0CQ.jpg

 

πλευρικα σποιλερ

uCtpoL8.jpg

hQE9hgt.jpg

uY7MT28.jpg

cn5LuN6.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.