Jump to content
GeorgeSmirlis

Κάψιμο στο πίσω φανάρι.

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα το πρωί έτσι πως έβγαζα τα γράμματα FSI (debadge) παρατηρησα στο πίσω δεξιά φανάρι ένα κάψιμο και λιώσιμο του πλαστικού στο κάτω μέρος μέσα ακριβώς πάνω από τα λεντ στην πίσω μεριά. Απορώ πως μπορεί να έγινε κάτι τέτοιο. Το σημείο εκείνο έχει λιωμένο πλαστικό και έχει φύγει το χρώμα του καθρέπτη γύρω γύρω. Φαίνεται μονο αν το κοιτάξεις από κάτω βέβαια και δεν υπάρχει ζημιά πουθενα άλλου. Το φανάρι είναι αυθεντικό και δεν έχει αλλαχτεί ποτε. 

Ερχονται οι φωτός σε λίγη ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται στο βάθος πάνω από τα led. Είναι τρομακτικό γιατί δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσε να γίνει. Ίσως φωτιά όλο το φανάρι;

IMG_20180307_224643.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και το debadge των Fsi γραμμάτων. Έμεινε μια πάρα πάρα πολύ μικρή ελάχιστη αχναδα αλλά θα φύγει με μια αλοιφή.

IMG_20180307_225712.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , activious said:

τα φαναρια δεν ειναι τα μαμα?

Oλα μαμα με την χαρακτηριστική τρυπιτσα-βαθουλωμα στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να διακρινω κατι αν και ενα παρομοιο λιωσιμο πρεπει να χω και γω στο τελος του κοκκινου χρωματος θα βγαλω φωτο οταν μπορεσω

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , passatfsi said:

εγω δεν μπορω να διακρινω κατι αν και ενα παρομοιο λιωσιμο πρεπει να χω και γω στο τελος του κοκκινου χρωματος θα βγαλω φωτο οταν μπορεσω

Περιμένουμε φωτό :huh:

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2018 at 2:41 ΜΜ, GeorgeSmirlis said:

Περιμένουμε φωτό :huh:

Η μία αριστερά ή άλλη δεξια

Διακρίνονται κάτι λακακια στο τέλος του κόκκινου χρώματος δεν ξέρω πως έγιναν

DSC_0039.JPG

DSC_0040.JPG

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα! Όταν το πιάνεις είναι σαν χτύπημα ή σαν να έχει λιώσει; 

Παρακαλώ και τους άλλους κατόχους passat b6 να ρίξουν μια ματιά στα φανάρια τους για τυχόν καψίματα και αν θέλουν ας ενημερώσουν.^_^

Link to comment
Share on other sites

αυτο εμενα μου κανει

1 ) για σπασιματακια..σαν ξεφλουδισμα...

2 )αν ειναι καψιμο,μου φαινεται σαν καποιιος να αφηνει τσιγαρα εκει...σαν σταχτοδοχειο:lol:...

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , GeorgeSmirlis said:

Περίεργα πράγματα! Όταν το πιάνεις είναι σαν χτύπημα ή σαν να έχει λιώσει; 

Παρακαλώ και τους άλλους κατόχους passat b6 να ρίξουν μια ματιά στα φανάρια τους για τυχόν καψίματα και αν θέλουν ας ενημερώσουν.^_^

σαν να εχει λιωσει ,το χτυπημα δεν κανει λακουβακια τετοια.Δεν χτυπησε σε καρφια π.χ

3 λεπτά πριν , activious said:

αυτο εμενα μου κανει

1 ) για σπασιματακια..σαν ξεφλουδισμα...

2 )αν ειναι καψιμο,μου φαινεται σαν καποιιος να αφηνει τσιγαρα εκει...σαν σταχτοδοχειο:lol:...

καμια σχεση με ξεφλουδισμα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κάνουν για σπασίματα. Είχα το πίσω αριστερά φανάρι στο σπίτι επειδή είχε σπάσει και πειραματιζομουν με κατσαβίδια να βγάλω το ήδη σπασμένο κρύσταλλο. Έσπαγε ακριβώς έτσι όπως στις φωτός. Σαν να βγάζει φλούδες. Κρίμα που δεν το έχω ακόμα να βγάλω φωτός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σπάσιμο έτσι όπως το βλέπω:huh: μπορεί να έχει γίνει και από πιεστικό η και από πλυντήριο από βούρτσα?

Link to comment
Share on other sites

Το πιεστικό σου πόσα bar βγάζει; Εμένα με 110bar δεν κάνει καμία ζημιά στο οτιδήποτε. Βέβαια δεν το βαραω σε λάστιχα στις πόρτες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι για το πώς δημιουργείται αυτό το κάψιμο ή έχει κάποια υποψία για το φανάρι ας το μοιραστεί μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago , activious said:

συνεχιζουμε...

Πάρα πολύ ωραία^_^. Ευχαριστώ για το καθάρισμα, πήρε άλλη στροφή το θέμα. 

Τα υπόλοιπα πήγαν στο αμάξωμα του jetta στο θέμα των αμορτισέρ Πορτ μπαγκαζ.

Edited by GeorgeSmirlis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιστρέφω λέγοντας ότι το ίδιο κάψιμο δημιουργείται τώρα σιγά σιγά και στο αριστερό φανάρι το οποίο είχε αλλαχθεί πάλι με εργαστασιο καινούριο πριν 3 χρόνια. Πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι.

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να ειναι καψιμο αλλα ξεφλουδισμα..τουλαχιστον στο δικο μου ειναι ξεφλουδισμα..

Link to comment
Share on other sites

Έχει καει δεν είναι απλά ξεφλούδισμα, έχει φουσκώσει το πλαστικό στα σημεία εκείνα και έχει δημιουργήσει τρυπιτσες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.